hazeyn
hazeyn (üye)
Adana / Amatör

Pretec Dc3a30 Arıza

selam...
1 ay kadar önce pretec dc3a30 makine aldım ve internet te yerli,yabancı sitelerde araştırma yaptım ve kullanan arkadaşlarıma da danışarak toshiba pdrm700 e firmware olarak update ettim
makinayı test etmeden update yaptığım için oluşan sorunlar donanımsalmı yoksa yazılım ilemi ilgilidir size sormak istedim oluşan hatalar aşağıdaki gibidir. Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim...

1-makinenin ayarlarını yapıp (iso-tarih saat-lcd parlaklıgı vs) kaydediyorum fakat pilleri
çıkartınca tüm ayarlar resetleniyor.(update yapılmadan önce de bu sorun vardı)

2-512 mb sd flexy bellek ile kullanıyorum fotoları çekiyorum fakat makina kendiliğinden silliyor yani sd card a 120 mb doluluk görüküyor
verilen fotonumaralarıda örn 35 ise 36,37 olarak artıyor ama resimler yok
3-bilgisayara gönderim yapmak istediğimde bazen resimlerin bir kısmı kayboluyor
4-piller gp2000ma ve gema 2500ma pillerini kullanıyorum tam dolu piller makinayı kullanmadığım zaman(standby da) 3 günde tükeniyor
5-bazen resimleri izleme moduna getirdiğimde ileri geri tuşlarını kullanırken resimler üst üste biniyor ama resimler bilgisayar aktarırken bozulmuyor. Yada hep aynı resimde takılı kalıyor

Tarih: 12 Nisan 2005, 13:51 - İp: yok
grandtr
grandtr (üye)
Aydın / Haber Fotoğrafçısı

Ben yaklaşık 3 yıldır pretec kullanıyorum.Şu an Pretec Dc3a30 makinam var toshiba pdrm700 e firmware upgrade yaptım.İlk kez böyle bir sorunla karşılaşıyorum Kanımca makinanızdan kaynaklanıyor.Upgrade sorunu olsa hiç kullanamayabilirdiniz

Tarih: 13 Nisan 2005, 08:35 - İp: yok
efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

yukarıda "grandtr" nikiyle verdiğim mesaj bana aittir.Bundan böyle "efe09" nikini kullanacağım mesaj veya sorunuz olursa buradan haberleşebiliriz.saygılar

Tarih: 13 Nisan 2005, 08:44 - İp: yok
hazeyn
hazeyn (üye)
Adana / Amatör

arkadaşlar... Pretec servisi firmware yüklendiği için makinanın garantisini tamamen iptal ediyor... dc3a30 un orjinal firmware ini ben bulamadım sizin tavsiye edeceğiniz bir adres varmıdır..yada firmware i tamamen nasıl silebilirim... yani makina açılmıyacak

Tarih: 13 Nisan 2005, 10:18 - İp: yok
  • 1