nikonp
nikonp (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon L100 Şarjlı Pil Sorunu

Merhaba , benim 2 aydır kullandığım Nikon L100 makinam için dün Şarj Aleti ve 4 x 2500 mAh PiL ** VARTA aldım. Pilleri uyarı ışığı sönene dek şarj ettim (22 saat) ancak makinaya taktığımda piller deşarj olmuş uyarısı alıyorum. Makinamı Refurbished olarak almıştım, bir yazılım yüklemem gerekiyor olabilirmi? Şimdiden teşekkürler

Tarih: 10 Temmuz 2010, 13:31 - İp: 85.***.**7.198
bs
bs (üye)
Bursa / Meraklı

Aynı sorun arkadaşa aldıgımız L 100 de oldu alkalin pil takıp çalıştırdık pil seçeneklerine girip üç seçenekten en altdaki seçeneği tıklayıp sonra şarzlı pillerimizi takıp çalıştırdık normale döndü [ dört adet hiç kullanılmamış alkalin pil alıp denemenizi öneririm eğer pil seçeneklerinde bir seçenek varsa nikon nun sitesinden son sürümü indirmezi ve fotoğraf makinasının hafıza kartına atıp ondan sonra çalıştırmanızı tavsiye ederim tabiiki ilk çalıştırma alkalin pillerle kolay gelsin umarım yardımcı olabilmişimdir]

Tarih: 10 Temmuz 2010, 20:09 - İp: 88.***.**3.164
nikonp
nikonp (üye)
İstanbul / Amatör

Evet sorun aynen öyleymiş, menüden pil seçeneliyini lityuma çevirince sorun çözüldü...
teşekkürler

Tarih: 12 Temmuz 2010, 15:54 - İp: 85.***.**5.15
melihsert
melihsert (üye)
Manisa / Amatör

merhaba ben bir ay önce nikon coolpix l100 sahibi oldum.2 gün önce pil deşarj olmuş uyarısı aldım izmir ve istanbul servislerini aradım düzelmesi için makineyi göndermem gerektiğini söğlediler ne yapayım derken sitedeki arkadaşın açıklamalarına ulaştım ve aynen problem çözüldü teşekkürler.selamlar.

Tarih: 12 Temmuz 2010, 21:59 - İp: 78.***.**2.155
elementx
elementx (üye)
Konya / Amatör

Teşekkürler Bilgilendirme için Bende Bu Makinayı yeni sipariş vermişti olacak teknik sorun aklımda olsun nasipse.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 10:04 - İp: 78.***.**6.226
ysncnbsl
ysncnbsl (üye)
Muğla / Amatör

ben bugun aynı makınadan spariş ettım senınkı gıbı refurbished. ıns bı sorun olmaz bunu duydugum ıyı oldu bnde yanında sarj aleti ve sarj cıhazı alcam tesskr ederım ..

Tarih: 8 Ağustos 2010, 22:05 - İp: 88.***.**7.241
ysncnbsl
ysncnbsl (üye)
Muğla / Amatör

merhaba arkadaşlar benm nikon L100 cıhazım var makınayla gelen pıllerı bugun cıkardım sarjlı pıllerden almıstım varta sarj cıhazının led ısıkları sonene kadar sarj ettım ve pillerı taktım ekrandakı pil sımgesı dolu degıl ama cıhaz calısıyo herahngı sızdekı gıbıde uyarı vermedı ama nıye oyle pıl seceneklerınde bende 2 tane secenek war alkalın ve lıthıum lıthıum secılı ama sımge nıcın ole bılgısı olan ?

Tarih: 22 Ağustos 2010, 12:31 - İp: 88.***.**5.70
ysncnbsl
ysncnbsl (üye)
Muğla / Amatör

Arkdaslar makınan surumune baktım 1.0 ve ben 1.1 fırmware buldum hafına kartına attım ole sonra tekrar taktım hıcbı desklık yok halaa surum 1.0

Tarih: 22 Ağustos 2010, 13:01 - İp: 88.***.**5.70
ysncnbsl
ysncnbsl (üye)
Muğla / Amatör

sımdı fırmware dosyasını attım ve setup ayarlarından yazılım bolumune geldım pıller deşarj olmuş dıyor ne yapacagım

Tarih: 22 Ağustos 2010, 13:18 - İp: 88.***.**5.70
ysncnbsl
ysncnbsl (üye)
Muğla / Amatör

firmwire yukleyebıldım 1.1 oldu sımdı pil seceneklerın 3 tane secenek war 1-Alkalin 2-COOLPIX (Nİ-MH) 3-Lithium Şarjlı pil kullanırken hangısını kullanıcam normal alkalin pil kulanırken hangısını? lutfen yardım

Tarih: 22 Ağustos 2010, 14:01 - İp: 88.***.**5.70
yagmurbaran
yagmurbaran (üye)
Mardin / Amatör

ben de aynı makineyi kullanıyorum, servisi aradım gönderin bakarız dediler. biraz araştırdım ve edindiğim bilgileri hayata geçirdim, şu an makineyi çok güzel kullanıyorum. öncelikle dört adet duracell pil alıyorsunuz, makineyi açıyorsunuz, hemen menüye girip pil ayarlarını lityum yapıyorsunuz...güle güle kullanın, bundan sonra da isterseniz şarjlı pillerinizi kullanın hiç problem olmuyor. bu konuda sıkıntı çeken arkadaşlar bu şekilde başlarının çaresine bakabilirler.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 10:29 - İp: 188.***.**5.2