erkin66
erkin66 (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon Firmware

nikon coolpix 4200 lerin firmware i update edilebiliyormus acaba 3200 lerinde update edilebiliyormu?

Tarih: 4 Kasım 2004, 21:45 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

herhangi bir update yok nikon'un sitesinde.. ara sira bak bu adrese; varsa update olanagi yuklersin yeni firmware'i..

Tarih: 4 Kasım 2004, 22:25 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Makineni nede update etmek istiyorsun ?Bunun risklerini biliyor musun?

Tarih: 5 Kasım 2004, 00:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

nasil riskleri var update etmenin ben de ogrenmek isterim dogrusu.

Tarih: 5 Kasım 2004, 01:09 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

örneğin böyle bir riski var:Aşağıdaki mesaj www.donanimhaber sitesinin forumunda onurrica nikli üyenin yazısıdır ve çok yeni olduğu için buraya aktardım bunun yanısıra kartların versiyon farkından kaynaklanan makine çökmeleri de unutulmamalıdır. Selamlar...

31 Ekim 2004, 12:39:40

--------------------------------------------------------------------------------

ya ben bi halt yedim, a75 firmware update yüklenirken sanırım şarz bitti, alet şimdi çalışmıyo, bu teknik serviste çözülebilecek bi problemmidir yoksa arkadaşa paşa paşa gidip yeni bi alet mi almam gerek?

Tarih: 5 Kasım 2004, 13:43 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sevgili burkay,

firmware updatelerini fotograf makinelerinde varolabilecek sorunlari engellemek icin yapiyorlar; firmware update'i yikici degil yapicidir.. fimware update'i aynen windows update gibi..

bahsettigin sahisin dikkatsizligi yuzunden firmware update'leri kotudur diyemezsin; zaten kendisi de acik secik soylemis : "ben bir halt yedim.." ...kaldiki firmware update'i etmeden once pilin iyice sarj edilmis olmasi gerekiyor.. yarida pil biterse makine b*ku yer tabii.. bu sadece fotograf makineleri icin degil diger elektronik cihazlar icin de gecerli..

Tarih: 5 Kasım 2004, 18:55 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili dadanagast,
Ben burda firmware update etmek kötüdür demedim "risklidir" dedim.ve bu sadece risklerden biri....
üzülerek mi söyleyeyim yoksa sevineyim mi bilmiyorum ama önceki yazılarımda şiddetle karşı çıktığım bu duruma artık pek bir şey demiyorum zira servisimize iyi bir gelir kapısı olmaya başladı bu durum...ama yinede üzülüyorum milli servet sonuç itibarı ile...büyük sözü dinlemek isteyen varsa yapmasın gelsin biz (yetkili servisler) bu işi ücretsiz yapıyoruz .

Tarih: 5 Kasım 2004, 21:02 - İp: yok
erkin66
erkin66 (üye)
Ankara / Meraklı

herkese cok tesekkur ederim

Tarih: 5 Kasım 2004, 21:34 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

updatelerin sizler tarafindan yapilmasi bence de daha dogru; gercekten de dikkatli olunmazsa kotu sonuclar verir..

yazini yanlis yorumladigim icin ozur dilerim.

Tarih: 5 Kasım 2004, 22:04 - İp: yok
atgm
atgm (üye)
İzmir / Meraklı

Dostum var.Nikonun sitesi değil.
http://www.nikon-asia.com/downloadstuff/Firmware_UserManuals/E3200/E3200v12_firmware.zip

Ama dikkatli ol.Bir de getirdiği kayda değer bir yenilik yok.

Tarih: 22 Ocak 2005, 19:44 - İp: yok
tripanazom
tripanazom (üye)
İstanbul / Meraklı

bende nikon coolpix 8400 aldım daha yeni başlıyorum fotoğraf çekmeye. ve internetten aradım buldum updateini ve yükledim hiç bir sorun çıkmadı ama artıları ne olduğunu bilmiyorum. bence yapılan hatalar; dikkatsizlikten kaynaklanıyor.

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:44 - İp: 85.***.**7.88