ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

Kodak Z740 Firmware Nihayet

alın size kodak z740 firmware update:

http://www.kodak.com/global/en/service/downloads/dln_ekn029416.jhtml?pq-path=10/3905/6594/6607/6614

ben daha denemedim.

faydaları şu imiş
bir çok dil desteği. türkçe de var
düşük ışıkta odaklamayı artırıyormuş

#ahmetdemir' tarafından 12.12.2005 23:09:53 tarihinde düzenlendi.

#ahmetdemir' tarafından 12.12.2005 23:13:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Aralık 2005, 23:03 - İp: yok
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

ben yaptım arkadaşlar makinam türkçe oldu. yapılışını kısaca anlatmak istiyorum.

1- makinanıza mutlaka tam dolu olduğuna emin olduğunuz pil takın

2- makinanın kendi hafızasındaki fotografları felan silin

3- siteden indirdiğiniz dosyayı çalıştırdığınıza firmware dosyasını bilgisyarınızda c:\kodak diye bir klasörün içine atar. dosyanın ismi: KZ740101.FW

4- bu dosyayı boş bir hafıza kartına system adlı bir klasör açarak içine atın.

5- hafıza kartını fotograf makinanıza takarak makinayı açın

6- continueyi seçin ve işlem bitene kadar makinaya kesinlikle dokunmayın. şayet işlem ortasında felan makinayı kapatırsanız yada pil felan biterse hapı yuttunuz. işlem 1.5-2 dakika sürüyor

7- işlem bittiğinde "Delete Upgrade File" yazısını seçin ve makinanızı kapatıp yeniden açın

inşallah başarırsınız.

#ahmetdemir' tarafyndan 12.12.2005 23:48:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Aralık 2005, 23:47 - İp: 85.***.**6.1
boos
boos (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet çok iyi oldu türkçe olması bende denedim şimdi oldu, ben kendi yaptığım şekilde anlatayim; ilk önce camerayı usb ile pcye bağlayın makinayı açınca otomatik tanıcak ve bilgisayarım altında makina için sürücü olacak sürücü içine girin orda internal hafıza içine indirmiş olduğunuz firmware dosyasını kopyalayın sonra makinayı pcden ayırıp açın ve ordan upragede seçeneğini seçip okeyleyin bukadar eğer makinada ayrı bellek varsa onu çıkarın yada makinayı açıp internal hafızayı seçip tekrar kapayıp açın yoksa görmüyor firmware dosyasını

Tarih: 13 Aralık 2005, 18:51 - İp: 85.***.**4.21
nettenet
nettenet (üye)
Ankara / Amatör

cihaz bugün elime geçti.yeni satın aldım yani...
kargodan gelen paketi açtığımda ingilizce menü ile karşılaşınca ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım öğleden sonra...

bu satırları yazarken cihazımın menüsü artık türkçe...

Tarih: 14 Aralık 2005, 00:43 - İp: 85.***.**5.48
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Helal ahmetdemir
Teşekkürler...

Tarih: 14 Aralık 2005, 02:11 - İp: 195.***.**5.105
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

ilginiz için teşekkürler arkadaşlar. dpreview'i kurcalarken buldum bu haberi. biraz daha öxellik katmalarını beklerdim makinaya ama kodak bununla yetinmiş sadece. neyse bir başka bahara yeni özellikler inşallah. yanlız aynı firmware z7590 felan gibi makinalar içinde yayınlanmış sanırım ama adreslerini bilmiyorum.

Tarih: 14 Aralık 2005, 18:29 - İp: 85.***.**0.5
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Bu Update, dil desteğinin yanında düşük ışıklardaki otofocus başarımını da upgrade ediyor...

Tarih: 14 Aralık 2005, 23:35 - İp: 195.***.**5.11
heytbetuna
heytbetuna (üye)
İzmir / Amatör

-Bende bunu arıyodum kaç gündür.Teşekkürler...
Ben Z700 kullanıyoum ve onun açıklamalrı türkçe yapılmış ve 3 tane yöntem anlatıyorlar...isteyenler bakabilirler...
Daha fazla bilgi ve kurulum açıklamları linklerine tıklayarak türkçe açıklamaları okuyabilirler...
Kodak Global Sİtesi Tüm Makinalerın Versiyon Güncellemeleriii
Yöntem 2:

Dahili Bellek Yöntemi (dahili bellek kodak fotoğraf makinenize entegredir) Bu yöntem, KODAK EASYSHARE yazılımı sürüm 3 veya sürüm 4 ile uyumludur.

Fotoğraf makinenizi bağlayın ve açın. Bellek kartını çıkarın. Fotoğraf makinenizi bilgisayarınıza bağlamak için bir USB kablosu kullanmanız gerekir.
Bilgisayarım altında fotoğraf makinenizi temsil eden Sürücü harfini bulun.
Bellenim dosyasını fotoğraf makinesinin Dahili Belleğine kopyalayın.
Fotoğraf Makinenizin Bellenim Güncellemesinin Tamamlanması bölümündeki adımları izleyin.
Fotoğraf Makinenizin Bellenim Güncellemesinin Tamamlanması

Fotoğraf makinesini açın ve Upgrade'i (Yükselt) seçin.
Sonra Continue (Devam) seçeneğini seçin. Yükseltme işleminin tamamlanması yaklaşık olarak iki dakika sürecektir
Bellenim dosyası otomatik olarak silinir, EXIT (Çık) seçeneğini seçin.
Fotoğraf makinesini kapatın ve tekrar açın. Yeni bellenim artık aktiftir.
-----------------------------------------------------
2 dk diyor ama sadece 15 sn sürüyor....Bende 15 sn sürdü...

#heytbetuna' tarafyndan 05.01.2006 00:28:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2006, 00:20 - İp: 85.***.**4.180
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Peki bu yamayı makinemize kurduktan sonra eğer eski haline getirmek istersek böyle bir şansımız var mı yani dil seçeneklerine Türk'çe dil seçeneği mi ekliyor? Yoksa diğer dil seçeneklerini kaldırıp sadece Türk'çe olarak mı kalıyor?

Tarih: 27 Şubat 2006, 22:02 - İp: 88.***.**7.9
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

eski haline döndürmek için ne yapman gerektiğini bilmiyorum. bunu yüklediğinde mevcut dillere ek olarak türkçede ekleniyor

Tarih: 28 Şubat 2006, 23:32 - İp: 88.***.**3.1
gurcan52
gurcan52 (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Evet arkadaşlar makinem Türk'çe oldu gerçekten büyük kolaylık tşklr Ahmet Demir. Birde ben makinenin orjinelinde olan çocuk resimleri vardı onları sildim şimdi makineyi resimleri incelemek için açtığımda sık kulanılanlarda resim yok diyor. Bu sık kullanınlanlara yeniden nasıl resim atarım bu konuda bilgisi olan bir arkadaş cvp yazarsa sevinirim tşklr.

Tarih: 1 Mart 2006, 01:43 - İp: 85.***.**4.198