ottomans66
ottomans66 (üye)
Ankara / Firma

Hıtı P720l Driver_v2. 3. 0. 14+fw_v1. 15 İçin Uyarı

Date - 10 18 2016 8:47PM

Arkadaşlar; Fotoğraf işini bırakan bir ağbimizden daha 9600 baskıda bir adet Hiti P720L Termal Fotoğraf Yazıcısı aldım. Vesikalık fotoğraflarda degrade baskı alanlarındaki ton farklılığı geçişleri belli oluyordu. Bu bir hata nasılsa fark edilmiştir diyerek P720L Driver_v2.3.0.14+FW_v1.15 dosyasını indirip bios güncellemeye başladım. Ekranıma gelen yönergeleri uygulayıp bitirdikten sonra işlemin tamamlandığına dair bir mesaj ekranımda gözükt? Yazıcı ekranına da ingilizce olarak ready (başında bir kelime daha vardı hatırlamıyorum) yazısı silik olarak gelmişti. Sonrasında printerden çıktı almak istedik bir baktık ki; Printer bağlı değil diyor. Bende printeri kapatıp açalım belki usb'yi görür dedim. Printeri kapattım açtım maalesef ekranı bembeyaz olmuş. Saatlerce bekledim hi?bir şey yok! Printer off-line konumuna geçmişti.

Serüven bundan sonra başladı; Türkiye distribütör?olduğunu söyleyen firmayı aradım ve durumu anlattım "Bordunu yakmışsın" dedi! Ben yakmışım! 600 tl bedel mukabili içinde kağıt olan kapağı off-line iken açılamayan sıfır rulolu yaklaşık 45 kg ürün?kargoya vereceğim, İstanbul'a gidecek geri gelecek v.s. bende normal tamirciler belki yapar dedim. İnternet üzerinden başka birisini vermiş olduğu cep telefonundan aradım Bana dediği şey 300 dolar civarında masrafın var dedi.

Döndüm firmaya, yazdım hiti.com'daki iletişim formuna "durum böyle böyle" bana verilen cevap "firmamızın mühendisleri bakmalı" yani bir bios güncellemesi için ürün seyahate ?#305;kmalıymış. Basit bir cep telefonunun bile kurtarma konsolu var. Milyon dolarlık şirketin firmware update sonucunda bios'u off-line iken güncelleyecek ya da eski bios'a dönecek yazılımı yok!.. Hemde bu işlem 300 dolar civarında bir bedelle!.. Sanki firmware tuzağı kurulmuş güncelle ve servise para bayıl!..

Siz siz olun sakın bios kurtarma tools'u olmayan bu tür cihazlara yaklaşmayın...

Şimdi elimde nur topu gibi daha 9600 baskı yapılmış hurda bir HITI 720L printerim oldu. İyice parçalayıp; Parça parça sağlam motor ve dişli gibi parçaları satarak biraz da olsa zararı gidermeye çalışacağım. İnşaallah ardından da hiti ürün?olmayan başka bir termal yazıcı almaya çalışacağım.

#ottomans66' tarafından 27.10.2016 21:44:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2016, 21:43 - İp: 31.***.**7.206