xnewier
xnewier (üye)
İstanbul / Amatör

Fujı S5700 Yeni Fırmware Yükledim.

FUJI S5700 FİRMWARE YÜKLEDİM.
GAYETTE GÜZEL OLDU. ÜSTELİK MAKİNANIN YAZILIMNDAN KAYNAKLANAN BİRTAKIM HATALAR GİDERİLDİ.
RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN İNDİRDİM. VERSİYONU 1.02'YE YÜKSELTTİM. YENİ FIRMWARE BİRTAKIM YENİLİKLER GETİRİYOR. MESELA SDHC KARTLARI DESTEKLİYOR. BU SADECE BİR TANESİ. MAKİNA HİÇ BİR SORUN DA OLMADI.
GÜNCELLEME DE GAYET KOLAY OLDU.

Tarih: 4 Ocak 2008, 15:39 - İp: 85.***.**9.165
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

Bu güncellem işi riskli mi?

Tarih: 4 Ocak 2008, 20:04 - İp: 88.***.**9.138
focusss
focusss (üye)
Bursa / Amatör

Güncellemedeki yenilikler nelerdir arkadaşım ve daha önce ne tip problemler vardı bunlarıda yazarsan sevinirim...

#focusss' tarafından 05.01.2008 12:15:11 tarihinde düzenlendi.

#focusss' tarafından 05.01.2008 12:15:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2008, 12:14 - İp: 88.***.**2.241
xnewier
xnewier (üye)
İstanbul / Amatör

valla şu an itibariyle makinada pek bir sorun yok. güncelleme işi riskli olabilir. kulanıcı sorumluluğunda yani. ancak ben pek bir sorunla karşılaşmadım. ne gibi yenilikler getirdiğini pek bilmiyorum. zira ingilizcem yeterli değil. zaten sitede resmii sitesdinde ne gibi yenilikler getirdiğini ingilzce anlatıyor.

Tarih: 9 Ocak 2008, 18:58 - İp: 88.***.**1.157
astroturk
astroturk (üye)
İstanbul / Amatör

Peki firmware yükledikten sonra Türkçe dil desteği devam ediyor mu?

Tarih: 21 Şubat 2009, 20:27 - İp: 88.***.**4.210
forfreedom
forfreedom (üye)
Çorum / Amatör

p,s,m,a modlarda flaş verimliği çalışmaları yapılmış

bakraç la ilgi düzenlemeler var bende s1000fd mi update ettim değişmeler hissedilir düzeyde pek riskli değil sıfır pil takıp update ederken makineyi rahat bırakırsanız

Tarih: 7 Temmuz 2009, 22:31 - İp: 188.***.**2.247
steve92
steve92 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Slm beyler,

Bende bu ayarsız makinenin bir kullanıcısıyım. Çok yakında olmıyacağım ama bilgim ve bilginiz olsun.

Bazen kendi kendine biçimlendirilmemiş kart hatası veriyor. ve makinadan format atmadan resim çekemiyor. Ve öncesinde çektiğiniz resimler gidiyor sonra pc den geri getirme programları ile geri getiriyoosunuz ama 2 3 saat sürüyo yani çok gereksiz bir vakit kaybı oluyor. Sorun sizce makinedemi yoska SD Hafıza kartındamı ?

Bir sorunu daha var, bazı resimlerin yarısı kaymış ve rengi farklı çıkıyor. Kullanılmayacak bir resim oluyor yani ve bazen süper kare yakaladım diyosunuz ama ne o pc de bakınca resim kaymış yanmış gitmiş. Bu firmwareler ile hiçbiri düzelmiyor. Firmwarelerin yararını hiç görmedim bugune kadar hiçbir cihazda

Bu sorunları yaşayan yada çözümü bulmuş olan varmıdır acaba başka.

Tarih: 22 Eylül 2009, 18:04 - İp: 88.***.**2.66
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

arkadaslar markaların cıakrdıgı firmware lerin amacları zaten firmware sunum sayfasında yazılıdır.

yeni bir firmware, illaki sizin yasadıgınız soruna cozum degildir.
misal canon 1000d firmwarei cıktı, canonun bir flaşıyla uyumluluk için cıkarılmıs, o flaşı almayacaksanız yuklemenizin bir anlamı yok, umarım anlatabilmişimdir.
firmwareleri yuklemeden once okuyun,işinize yarayacak bir yenilik yoksa yuklemenin anlamı yok.

Tarih: 9 Ekim 2009, 16:23 - İp: 78.***.**1.1
  • 1