manyak
manyak (üye)
İstanbul / Meraklı

D 70

Arkadaşlar Nikon D70 kullanıyorum. yada kullanmaya çalışıyorum. Bildiğim kadarıyla bu alet upgrade edilip D70s in özelliklerine sahip olabiliyor. Daha önce bu işlemi yapan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa görüş almak istiyorumda. Sizce bu işlemi yapmak mı daha faydalıdır yoksa yapmamak mı. Bire bir konuştuğum bazı kişiler yapmamın bazıları ise yapmamamın daha iyi olacağını söylüyorlar. İlginize teşekkürler. Dadanagast' çok selamlar )

Tarih: 30 Eylül 2005, 02:02 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Yapmanızda fayda var. Yazılım olarak D70s gibi oluyormuş.

http://www.fotokritik.com/forum_goster.php?konu_id=25944&sort=ASC

Tarih: 30 Eylül 2005, 12:00 - İp: yok
giotto
giotto (üye)
İstanbul / Meraklı

Selamlar bende D70 var upgrade yaptım ve hiçbir sakıncasını görmedim.

Yanlız batarya'nın dolu olmasına dikkat et.

Kesinlikle işlem tamamlanmadan cihazı kapatma kolay gelsin.

Tarih: 4 Ekim 2005, 21:21 - İp: yok
zaraoglu
zaraoglu (üye)
Batman / Özel Gün Fotoğrafçısı

vallah arkadaslar bende d70 kullaniyorum ama boyle birsey yapma geregi duymuyorum ha param olsa dx2 gibi birsey almayi dusunuyorum fakat boyle makineyi uprade mis neymis ben anlamam boyle seylerden neyse saygilar

Tarih: 1 Şubat 2006, 15:55 - İp: 81.***.**9.85
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar , elinizdeki makinanın aynısını kullanmaktayım. hiç çekinmeden güncelleştirin.Her ne kadar dx2 olmasa da altın parçasıdır makinanız.

sevgiler

Tarih: 5 Şubat 2006, 05:47 - İp: 85.***.**2.13
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

D70 i güncelleştirmek oldukça gerekliymiş. D70s deki daha kolay kullanılabilir menulerin yanında asıl atomatik netleme de yeni yazılımla daha hızlı (70s hızında) yapılabiliyormuş..

Tüm firmware upgrade lerde makinenin şarjının tam dolu olmasına dikkat etmek gerekli. Çünkü işlem yarıda kesilirse başınıza iş açılır. Bu yüzden elektrik kesintisine karşı da iyi bir UPS i olan bir PC de işlemi gerçeklertirirseniz daha garanti iş yapmış olursunuz...

Tarih: 2 Mart 2006, 17:29 - İp: 85.***.**6.141
zextrom
zextrom (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bende de d70s var aralarında ki fark biri 1999 üretimi biride 2004 olması ve bu olayı nikon un yetkili servislerine gidertek d70s yaptırabiliyorsunuz bunun hiç bir sakıncası yok tam tersi daha çok yararı var sizlere nede olsa açıkları kapatılır her güncellemede şimdiden kolay gelsin sizlere

Tarih: 14 Mart 2006, 18:50 - İp: 81.***.**1.255
ozgurane
ozgurane (üye)
Aksaray / Amatör

arkadasim eger yaptiysan,nasil yapilacagini anlatabilirmisin,diger arkadaslar yapilmasi gerektigini söylemisler ama nasil yapilacagini kimse söylememis

Tarih: 7 Ocak 2007, 22:50 - İp: 88.***.**3.244
  • 1