ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon Firmware Update

Foto makinesinin içindeki yazılımın güncellenmesi gerekebilir. Bunu için ilgili siteye bakıp firmware update varmı yokmu kontrol edin. Mesela bende Canon S1 var ve az önce firmware update ettim.Yalnız işlem sırasında dikkatli olmanız gerekyor aksi halde makinenize zarar verebilirsiniz. Eğer ingilizceniz iyi değilse ve yazılanları anlayamıyorsanız lütfen update olayına girmeyin ve başkasından yardım alın.

Firmware update işlemi kısaca şöyle olur: ilgili siteden update dosyasını bilgisayara indirirsiniz, daha sonra makineyi usb ile bilgisayara bağlarsınız ve update dosyasını çalıştırarak firmware update dosyasının formatlanmış CF karta aktarılmasını sağlarsınız ardından da update işlemini gerçekleştirirsiniz. Yalnız burda dikkat edilecek en önemli husus update sırasında makinenize kesinlikle dokunmamak ve kapatmamak. İşlem sırasında makinenin kapanmaması için tam dolu pil kullanın.

Canon Makinlerinin Firmware updateleri için BURAYA tıklayın.

#ohara' tarafından 25.07.2004 22:03:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 22:05 - İp: yok
omersari91
omersari91 (üye)
Konya / Amatör

bende de canon s1 var. bu update leri yükleyince makinede ne gibi değişiklikler oluyor öğrenebilirmiyim. makinemin bozulma şansı var mı? teşekkürler.

Tarih: 13 Ocak 2007, 00:47 - İp: 88.***.**1.144
epack
epack (üye)
Muğla / Amatör

canon powershot A560 için frimware bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 2 Ocak 2008, 15:42 - İp: 88.***.**0.230
cakabo54
cakabo54 (üye)
Sakarya / Amatör

arkadaşım merhaba benim sorum var canon650 d güncelleme yapacam fakat türkçe güncelleme yok ingilizce var yapınca türkçe menü gidermi teşekkürler ......

Tarih: 6 Kasım 2013, 12:39 - İp: 88.***.**1.20
  • 1