okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

Super 8 Mm Film Nerden Bulurum

Arkadaşlar elimde bir tane Bauer S105 marka ve model super 8 mm bir kamera var.Ancak buna film nerden bulurum bilemiyorum İzmirde oturuyorum ama buralarda pek böyle şeyler bulunamayabiliyor sanırım istanbulu araştırmam gerekecek.Bir yardımcı olursanız sevinirim.Bu kamera için SB, renkli, sesli ,sessiz hertürlü filim olur farketmez nereden bulabilirim.Acaba bu konu hakkında bana yardım edebilecek birileri varmıdır vs.vs.

Tarih: 1 Nisan 2008, 21:56 - İp: 195.***.**2.101
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bikaç Sefer EBAY da rastlamıştım.Zaman zaman satışa çıkıyor. Takip et.Kolay gelsin.

Tarih: 2 Nisan 2008, 00:34 - İp: 78.***.**1.171
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.bhphotovideo.com/c/shop/341/Movie_Film.html

sayfasındaki " super 8 " olarak bahsedilmiş filmler, ihtiyacınızı görecektir..

bhphoto, newyork da ve en güvenilir satıcı olarak biliniyor.. yurtiçinde elden alamayacağınız bir sipariş yerine, orayı tercih edin.. Ups vasıtası ile 3-7 gün arası ürün elinizde olur..

Tarih: 2 Nisan 2008, 17:09 - İp: 85.***.**3.101
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

eklemeyi unuttum.. o sayfadaki, 16 mm ler işinize yaramaz.. ve negatif olanda işinize yaramayacak.. "reversal" olarak bahsedilen pozitif filmi kullanabilirsiniz..

aynı sitede arama kısmına, "super 8" olarak aratıp, başka çeşitleride arayabilirsiniz..

Tarih: 2 Nisan 2008, 17:13 - İp: 85.***.**3.101
armagany
armagany (üye)
Bursa / Amatör

Üstad merhabalar,
sanırım yardımcı olabilirim. Elimde birkaç tane 8mm film bulunmakta ve yurtdışından getirmekteyim. armagany@hotmail msn eklersen görüşelim.

Tarih: 19 Nisan 2008, 08:20 - İp: 84.***.**0.250
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

8mm filmlerden seslisi olmaz olmadı da bildiğim kadar.

Kodak marka alıp 16 mm olarak gelir,çekip ters çevirip diğer tarafını da çekip yurt dışında banyo ettirirdik vaktiyle.[ortadan ikiye kesilip banyosu yapılmış olarak] gönderirlerdi,paketi eskiden PTT'ye .

Şimdiki durumu bilmiyorum.Oynatıcının ampulu keser ise İST/Bankalar cad bir dükkan da var.Numune ile gidilirse o da.

Tarih: 20 Nisan 2008, 00:21 - İp: 88.***.**4.146
armagany
armagany (üye)
Bursa / Amatör

8mm sesli filmler mevcut, sadece sessiz yok.

Tarih: 21 Nisan 2008, 10:17 - İp: 84.***.**0.250
armagany
armagany (üye)
Bursa / Amatör

Mackenna's Gold
Originaltitel: Mackenna's Gold
USA 1969
Darsteller: Gregory Peck, Omar Sharif, Telly Savalas, Camilla Sparv, u.a.
Regie: J.Lee Thompson
Ein Film der Columbia-Pictures
Super-8 Vertrieb: Piccolo Film; Nr. 7525 (120m color / ton)

Der Wind und der Löwe
Originaltitel: The Wind And The Lion
USA 1975
Darsteller: Sean Connery, Candice Bergen, Brian Keith, John Huston, Geoffrey Lewis, Steve Kanaly, u.a.
Regie: John Milius
Ein Film der Warner-Columbia
Super-8 Vertrieb: Piccolo-Film; Nr. 7532 (120m color / ton)

Lord Jim
Originaltitel: Lord Jim
GB 1964
Darsteller: Peter O'Toole, James Mason, Curd Jürgens, Eli Wallach, Daliah Lavi, u.a.
Regie: Richard Brooks
Ein Film der Columbia Pictures
Super-8 Vertrieb: Piccolo-Film; Nr. 7527 (120m color / ton)

8 MM RENKLİ EROTİK ÜSTÜ FİLM

ve 1965 yılına ait özel çekimler 5 makara

#armagany' tarafından 24.04.2008 16:17:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2008, 16:15 - İp: 84.***.**0.250
ricoh500
ricoh500 (üye)
İstanbul / Amatör

Super 8mm film çekmek ile ilgili yaşadığım deneyimlerden kazandığım bilgiye göre, Yurtdışından getirtmek için en rahat

http://www.andecfilm.de/en/e_start.htm

şu adresten istediğiniz türde filmi getirtip ve tekrar aynı yere gönderip banyo yaptırabilirsiniz.

Ancak Türkiyede de film ihtiyacınızı karşılayacak ve banyo ve telesine işlemlerinde size yardımcı olacak benim zor bulduğum nadir bir firma var ;

http://www.noyan-noyan.com/Hizmetler.html

Geçenlerde 3'er Adet
KODAK PLUS X 7265 "BLACK & WHITE REVERSAL"
KODAK Ektachrome 64 T "COLOR REVERSAL"

film getirtip banyo ve telesine işlemlerini yaptırdım. İlk denemem doğrultusunda sonuçtan gayet memnunum.

Ancak elinizdeki Kameranın modelini mutlaka yetkiliye mail atarak bildirin film almadan önce. Yada internetten de araştırabilirsiniz. Zira Kodak'ın yeni çıkardığı bütün filmler belirli kameralarda asa'sını otomotak olarak okuyup filmi tanıyor. Bu belirli makineler dışındakilere çeşitli modifikasyonlar yapmak gerekiyor. Ya da hiç kullanılamıyor.

Ben Canon 518 SV Super8 Kullanıyorum. Sorunsuz bir kamera..

#JKellyps' tarafından 08.01.2010 21:48:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2010, 21:44 - İp: 94.***.**6.100
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yıllar oldu çekmeyeli,, renkli kodakfilm negatif 16mm olarak alınıyordu [sessiz] ..Film çekilip karanlıkta çıkarılıp,tekrar ters takılıp çekilip,kutu içeriğinde banyo yapılan ülkelere gönderilir idi [banyosu bedava] ..Size eskiden ptt yolu ile sarı kalın ambalajlı paket içinde gelirdi..
Film laboratuarda 16mm olarak banyosu yapılıp,ortadan ikiye kesilip 8mm ye dönüştürülüp eklenip, tek makara halinde yollayanın adresine natık kişiye gönderilirdi işte o şekilde..

Tarih: 16 Ocak 2010, 12:46 - İp: 88.***.**4.72
ekkeklik
ekkeklik (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba
Super 8 Mm Film Nerden Bulurum
Elimde boş 8mm fil var irtibata geçelim

[email protected]

Tarih: 26 Aralık 2012, 17:43 - İp: 78.***.**6.8
  • 1