salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

Film Üretiminde Son Durum...

Arkadaşlar geçen gün internette Kodak firmasının film üretimini tamamen durdurduğu, Fuji'nin ise 1-2 seneye kadar film üretimini tamamen durduracağı hakkında bir yazı okudum. Ben şu anda hem Canon EOS1n, hem de Canon EOS 30D kullanıyorum. Açıkçası her iki makinamı da çok seviyorum. Eğer bu okuduklarım doğru ise elimizdeki tüm analog makinalar vitrinlik olacak Bu konu ne kadar doğru sizce? Film üretimi ne kadar daha sürer? Digital makinalar analogları gerçekten öldürdü mü? Zira EOS1n'deki bazı modlar ve ışık ölçüm sistemi bazı DSLR'lerde dahi bulunmayan özelliklerden. Bu konular hakkında bilgi verebilir misiniz? Hepinize şimdiden teşekkürler...

Tarih: 30 Ekim 2006, 19:44 - İp: 85.***.**1.59
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

az önce cevap verdim gibime gelior....

Tarih: 30 Ekim 2006, 23:08 - İp: 85.***.**1.76
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

salihbaba,

Film uretimi daha durmadi devam ediyor, en son Photokina 2006 farinda Kodak son filmi olan Portra 800 u tanitti.

Yalniz film kullanmak bence bu saatten sonra kulfet,cunku dijital teknoloji film kalitesini yakaladi ve cok uzerine gecti.Bunun yaninda dijital makinalarin verdigi kolayliklari dusunursek,filme bosuna para odeme.

Su anda bugunku teknolojiden konusuyoruz ki ben iki veya uc seneye kadar dijital teknolojinin neler yaratacagini tahmin bile edemiyorum.

Her seyin otesinde dijital sana maddi olarak yardimci olacaktir unutmaki fotografin kalitesi yine insanin elindedir.Bana kalirsa 30D gibi bir makinaya sahip olmak buyuk sanstir,sen bu makinanin yanina objektif veya aksesuar alabilecek parayi ayirmaya bak,filme para yatiracagina bu makinani gelistir.

Basarilar

Tarih: 1 Kasım 2006, 20:14 - İp: 172.***.**5.114
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

bence film uretimi kolay kolay bitmez gibi geliyor bana..bilgisayar dunyasinda 3,5" disketler hala devam ediyor üretimine ki su anda cd ,dvd derken bide blueray ler cikmasina ragmen....
yani özetle uzun bir sure daha devam eder filmlerin üretimi.
kolay gelsin herkese.

Tarih: 3 Kasım 2006, 22:18 - İp: 88.***.**9.217
turkeyfoto
turkeyfoto (üye)
Kocaeli / Firma

arkadaslar fılm uretımının kısa surede bıtmesını beklemeyın, suan 110 luk fılmler halen fotografcılara baskıya gelmektedır bu fılmı kullanan makınaların uretımı nerdeyse 20 sene once sona ermıstır

Tarih: 6 Kasım 2006, 15:45 - İp: 81.***.**7.223
  • 1