cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Yurtdışından Makina.. ? Bhphotovideo. Com

Arkadaşlar,

Burası tam doğru yer mi emin değilim ama..

Acaba makinayı yurtdışından getirtsem mi diye düşünmeye başladım.. mesela bhphotovideo.com uluslararası gönderim de yapıyor.. ancak elbette gümrükten geçişi için garanti vermiyorlar..

Hiç bu siteden veya benzer bi' siteden alan arkadaş var mı? Tecrübelerinizi & yorumlarınızı merak ediyorum...

#cfiliz' tarafından 17.11.2006 12:57:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2006, 12:56 - İp: 213.***.**6.250
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Hemen gümrük diyip umutsuzlandırmayın...

Gümrükten ziyade biraz da şans işi.. Nice insanlar biilyorum kaç defa 300 500 dolarlık ürün alıp da gümrük vermeyen ama yine aynı şekilde 10 dolar bile geçse gümrük veren...

Tarih: 24 Kasım 2006, 12:40 - İp: 88.***.**6.240
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Ya aslında enteresan bi' şey de var..

Paket geldiğinde gümrük müdürlüğü'ne filan çağırıyorlar, değil mi? Çalıştığım işyeri serbest bölge içinde - yani gümrüğün diğer tarafında

Ama çok da atraksiyona gerek yok, (şimdi burada ismini vermeyeyim - merak eden varsa özel mesaj ile cevaplarım) bir firmanın msn ile bağlantısında, istediğim modeli US'ten oldukça da cüzi bir fark ile getirebileceğini öğrendim

K10D'nin testlerinin internette yayınlanması için sabırsızlanıyorum artık - performansı testlerle de onaylandıktan hemen sonra sipariş vericem

Tarih: 25 Kasım 2006, 20:58 - İp: 81.***.**8.179
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

normal posta ile geliyorsa çok problem olmayabiliyor da UPS le falan gelirse sorun büyüyebiliyor.
Amerika'dan gitar ısmarlamıştım 2 günde geldi, iki hafta UPS'le uğraştım.
yok siz özel kişisiniz, ithalat yetkiniz yok, yok bunun CE belgesi yok (ki vardı), yok bunu sokamazsınız ülkeye diye.
bir kaç yüz takla atıp ondan sonra kavuşabildim gitarıma.
hiç tavsiye etmiyorum.
şu an yurt dışında hiçbir şey ısmarlamam. dilim çok feci yandı benim.

Tarih: 25 Kasım 2006, 21:16 - İp: 84.***.**1.54