phaser
phaser (üye)
Eskişehir / Amatör

Yurtdışı Her Siteye Güvenmeyin

Forumda yazılan yazıları okurken
prestigecamera.com
expresscamera.com vb bazı site fiyatlarının
düşük olduğunu ve bunlardan hesaplı alışveriş
yapılabileceğini söyleyen yazılarında etkisi ile
ABD de bulunan bir okul arkadaşıma rica ettim
bunlardan al gönder diye. Oda bana "aman abi bu siteler
üçkağıtçı" bhphoto, amazon gibi yerlere bak dedi.
bhphoto ve amzon fiyatları ise spot piyasa fiyatları ile
hemen hemen aynı.
Bence yurtdışına sipariş verirken bu sitelere dikkat etmekte büyük yarar var, kimse kredi kartı numarasını falan vermesin.
Herkesin bildiği bir konu belki ama bu siteleri öneren arkadaşlar olduğunu görünce açmakta fayda gördüm.
Sürçü lisan ettikse affola

Tarih: 11 Şubat 2008, 16:24 - İp: 88.***.**2.205
ressam_m
ressam_m (üye)
Bursa / Amatör

cok tskler...cok yerınde bır uyarı mesajı olmus bu...bhphoto ıle ılgılenecegım..ununu zaten duymustum ama ayrıca belırtmenıze sevındım...
tskler

Tarih: 11 Şubat 2008, 19:14 - İp: 78.***.**5.30
ege zafer
ege zafer (üye)
Kayseri / Amatör

http://www.circuitcity.com VE http://www.bestbuy.com siteleri hakkında ki düşüncelerinizi alabilir miyim güvenli midir? Birde http://www.adorama.com hakkında ne dersiniz fiyatları uygun gibi..

Amerikada ki tanıdıklarımız vasıtasıyla bu sitelerden alışveriş yapalım mı?

Tarih: 12 Şubat 2008, 11:47 - İp: 88.***.**8.227
phaser
phaser (üye)
Eskişehir / Amatör

arkadaşlar ABD deki alışveriş siteleri ile ilgili
rating veren siteler mevcut.
Bence bu siteleri kontrol edin.
Circuitcity ve adorama orta rating ama
üçkağıtçı olmayan firmalar diye biliyorum.

Tarih: 12 Şubat 2008, 18:24 - İp: 78.***.**3.54
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Circuitcity ve best buy abd nin ve dünyanın en büyük elektronik mağazalarıdır. Adorama da abd de mağazaları olan ve daha çok online satış yapan bir yahudi firmasıdır. Adorama abd nin en güvenli bir kaç firmasından biridir. internette nextag ve dealsea gibi fiyat karşılaştırma motorlarını kullanırsanız online satış yapan bir çok firma bulursunuz. bunlardan genellikle ilk beşi en uygun fiyatı veren onaylı satıcılardır. Trusted seller lar arasından site ile ilgili yorumları okuyabilirsiniz. ara sıra fiyatları aşırı düşük olan firmalar çıkmakta ve şikayetler artınca listeye girememektedir. Ayrıca bir konuya daha değinmek isterim. Dünyada en ucuz fotoğraf makinasını alacağınız yer abd dir. çin, dubai, uzak doğu ülkeleri abd den daha pahalıdır. abd den bir internet sitesinden aldığınız ürünü uluslararası garantili alırsanız bu garanti türkiyede geçer. bir arıza olurda Türkiyedeki yetkili distribütör firmasına ürünü götürdüğünüzde olumsuz cevap alırsanız vay haline o firmanın. bir şikayetinizde ortalık birbirine girer ve o firma için çok kötü olur. Birde abd deki bir çok firma yukarıda saydıklarımız dahil abd kredi kartı kabul ederler yani abd de bir tanıdığınızın olması lazım..

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:58 - İp: 78.***.**3.4
ege zafer
ege zafer (üye)
Kayseri / Amatör

Sürekli soruyorum ama DigiCombos adlı web sitesi hakkında duyumlarınız var mıdır, sanki fiyatlar konusunda ucuz gibi ama güvenilir mi?

Birde o karşılaştırma yapabileceğiniz dediğiniz siteleri verebilir misiniz?

Link verilmesi NetFotograf için sakıncalı değildir umarım..

Tarih: 12 Şubat 2008, 21:29 - İp: 88.***.**2.253
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir internet sitesinin ciddi olup olmadığı ilk bakışta anlaşılıyor. Digicombos hikaye gibi.
www.nextag.com ve www.dealsea.com dan arama yapın. trusted seller ları inceleyin. yorumları okuyun.

Tarih: 12 Şubat 2008, 21:42 - İp: 78.***.**3.4
  • 1