bparadus
bparadus (üye)
Antalya / Amatör

Yurt Dışından Alım?????

selam...
daha önce d70s ve 350d arasında kararsızlık yaşamıştım... cevaplar için geç oldu ama sağolun..
TÜRKİYEDEKİ FİRMALARLA BİR SORUNUM YOK AMA AYNI MAKİNAYI TÜRKİYEDEN ALIP YURT DIŞI FİYATININ 2-3 KATINI ÖDEMEK BİRAZ CAN SIKICI....
ONUN İÇİN KUSURA BAKMAYIN(FİRMA TEMSİLCİLERİ)
SORUM EYY FORUM AHALİSİ ÜSTATLAR..
EBAY - AMAZON BUNLAR BİLİNEN SİTELER ACABA BAŞKA GÜVENLİĞİ SAĞLAM KARGOSU SORUNSUZ YURT DIŞI SİTE VAR MI???
ALIŞVERİŞ YAPANLAR... SORUNLARINI YADA ÖNERİLERİNİ YAZARSA ÇOOOOK SEVİNİRİM..
Bİ KONU DAHA VAR SUALTI FOTOĞRAFÇILIĞIYLA İLGİLENEN VARSA DİGİDEEP.COM NASIL BİR SİTE?????*
TEKRAR SAOLUN ...

Tarih: 30 Mart 2006, 19:24 - İp: yok
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

SIZ AMAZONDAN SIPARIS ETSENIZ, GUMRUGE TAKILIR. HATTA KAYBOLABİLİR BİLE.BUNUN YERİNE, BU İŞİ PROFESYONEL YAPAN ARKADAŞLAR VAR. 1050 ytl CİVARINDA D50+18-55MM VERİYORLAR. BİRAZ ARAŞTIRMA YAPARSANIZ ULAŞIRSINIZ.

AMAN SİZ SİPARİŞ ETMEYİN.

Tarih: 30 Mart 2006, 23:00 - İp: 195.***.**7.6
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

caganen'in dedigi gibi kendin siparis verme bparadus.. yerine; etradecenter veya dijitalmakine gibi sitelerden alisveris edebilirsin.. turkiyedeki fiyatlardan cok daha ucuza geliyor bildigim kadariyla..
...
ayrica, ebay'den de alisveris yapabilirsin.. uzakdogu firmalari, mesela buraya (ingiltere); gumruge takilmasin diye, paketi hediye diye gonderiyorlar..
www.ebay.co.uk adresine bir bakiver istersen..

Tarih: 30 Mart 2006, 23:07 - İp: 62.***.**2.10
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

kanuna göre 100 Euro nun üstüne takılır. Makine sipariş et gelsin diye bir olay yok. fatura lazım,takıldığı anda yüzde 10 nu gümrüğe, yüzde 18 kdv vergisi..Aynı hesaba gelmiyor ama 50 dolar felan arada fark olur. Artııı gümrükde Türkiye de ki bir çok elektronik cihazın fiyatları mevcut.Takılması halinde sana piyasa fiyatında işlem yaparlar. Her şekilde takılır. Tavsiyem buradan alman (Burda ki örnek verilen sitelerden) Gerçi sitede bu konu yakın yarih de tekrar edilmişti.İstersen yazdıklarımı bir oku derim.

Tarih: 31 Mart 2006, 08:50 - İp: 85.***.**0.183
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

bparadus 350D kit'i (18-55) 1.250 YTL ye temin edebilirim.

Sony R1 ise 1.200 YTL

#zyilmaz' tarafyndan 31.03.2006 13:56:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2006, 10:23 - İp: 85.***.**7.78
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Merhaba.www.melihozbek.com dan çok da doyurucu bilgi edinebilirsiniz.Saygılar.(Bu arada Sn.Melih beye sonsuz teşekkürler.Bilgileri için)

Tarih: 31 Mart 2006, 13:43 - İp: 212.***.**0.251
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bak!Benim arkadaşımın arkadaşının babası gümrükçü ve olan bana kesinlikle yurtdışından almayın yoksa türkiyeye girdiğinde gümrüğe takılır dedi.Düşünün o bile bunu söylüyor.Ama güvenilir aracı kurumlar ile almak mantıklı olabilir.Kolay gelsin sana...

Tarih: 31 Mart 2006, 13:59 - İp: 85.***.**4.255
candova
candova (üye)
İstanbul / Amatör

bana ulaşırsan sana yardımcı olurum...

cazip tekliflerim var.

Tarih: 31 Mart 2006, 15:47 - İp: 85.***.**0.232
  • 1