foto_güçlü
foto_güçlü (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yeni Studio Kuruyorum

arkadaşlar sizce hangi makine alamalıyım
benim fikrim nikon d200 veya d300 yorumlarınızı
bekliyorum herkese iyi çalışmalar tşk

Tarih: 14 Aralık 2007, 15:49 - İp: 85.***.**3.173
photo dolc
photo dolc (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhaba arkadasin eyer makina'na alcaksan sana D300 tavsiye ederim gecen hafta arkadasim aldi güzel makina imkanin varsa D3 dakmani tafsiye ederim.

Tarih: 14 Aralık 2007, 16:07 - İp: 77.***.**3.21
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

makine tavsiyesinde bulunmuyacam ama zaten bilgimde yok slr konusunda ama okuduğum kadarı ile canon 5d oldukça güzel makine ve Studio kuranlar bu makineyi tek geçiyorlar

neyse eğer Studio hazırsa kaça mal oldu size sorabilirmiyim yani foto makine harici

Tarih: 15 Aralık 2007, 14:08 - İp: 85.***.**0.186
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Az isikta ceksin, hizli AF yapsin, seri cekim yapsin yani kisacasi her sart altinda ne olursa olsun pozu kacirmasin asla beni eli bos dondurmesin diyorsan D300 al.

Yalniz studyoda cekim yapacagini soyluyorsun, bol ve kontrollu isik bulunan bir ortamda daha duragan nesneleri resimleyeceksin. Bu durumda resim kalitesi ve keskinlik cok cok daha onemli oluyor, hele hele poster boyutunda baski yapacaksan goruntu kalitesi olmazsa olmaz.

Cevap basit, FullFrame yani 36x24mm sensor daima ve daima APS-C yani 24x16mm sensorden cok daha keskin ve kaliteli goruntu verir.

Studyo icin Canon 5D'yi tek gecmelisin. Daha cok paran varsa Nikon D3 veya cok daha fazla paran varsa Canon EOS 1D Mark III alabilirsin tabii ama studyo icin yazik onca paraya, 5D ile ayni resim kalitesini vereceklerdir.

Tarih: 15 Aralık 2007, 14:40 - İp: 85.***.**4.31
  • 1