bart1969
bart1969 (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Makina Almakta Kararsızım-ve Hiç F

arkadaşlar 20-25 yıllık analog fotoğrafçılıktan gelme bir arkadaşınızım...
son 3 yıldır doğa-gezi fotoğrafçılığı yapıyorum.
elimde 10.3 megapiksel sony DSC-R1 makinam var. her türlü şartta aşırı zorladım(düşme karda kara maruz kalma vs vs vs)
ama alet japon üretim ve çizilme bile çizilmiyor.
makina ile her gezide neredeyse 1000 kare çekim yaparım. gayet yeterli ve seri makina.
tek sıkıntısı bazen uzak çekimlerde 120 mm yetersiz kalıyor.
zaman zaman makina satan yerleri gezerim.ama fiyat performansta benim makinama göre 2500 TL vermemi gerektirecek en ufak bir şey yakalayamadım.
1. sizce yeni makina almalı mıyım?(ki duyar gibi oluyorum yetiyorsa gerek yok).hani bir yerden yarı fiyata verecek paraya sıkışmış satıcı denk gelse o an alırım aslında)
2.o kadar çok çeşit ve model var ki bana göre neredeyse hepsi aynı. benim aradığım tek şey caon veya nikon olması ve mümkünse imalatının japonyada yapılmış olması.
KONU AÇMAMIN TEK SEBEBİ ASLINDA ŞU MAKİNA ALMASAM DA EN AZINDAN MODELLER -FİYAT PERFORMANS FARKI-KRİTER NEDİR GİBİ GERİ KALDIĞIM KONULARDA BANA EN AZINDAN KLAVUZ KAYNAK NERESİDİR FİKİR VERMENİZ.

#bart1969' tarafından 27.10.2014 20:47:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2014, 20:46 - İp: 217.***.**6.11
turan_izmir
turan_izmir (üye)
Balıkesir / Amatör

Hiç fotoğraf yayınlamamışsınız. Çekimlerinize göre bir şeyler diyeyim dedim.

20-25 yıllık bir geçmişiniz var ise o fiyatlara bir orta sekment D7100 bakın derim. AA fitresi de yok. Oldukça keskin fotoğraflar veriyor.

Japonya da üretilen makine biraz zor gibi geldi bana. Benim D7100 taylanda üretilmiş. Tüm büyük şirketler ucuz iş gücü olan çin gibi ülkelerde fabrika açıp orada üretim yapıyor. Japonyada üretilen makine var mı bilmiyorum. Araştırılması lazım.

Tarih: 17 Kasım 2014, 23:52 - İp: 78.***.**0.158
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

1200d veya d3300

Tarih: 26 Aralık 2014, 23:21 - İp: 78.***.**1.111
  • 1