cryblood
cryblood (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlayanlar İçin Hangi Dslr Önerirsiniz?

Merhabalar,

Uzun zaman pek uzun değil ama bundan birkaç sene önce fotoğrafçılığa merak sarmıştım. Nikon 3200 model kamerayla yaklaşık 2-3 ay geçirdikten sonra işlerimin yoğunlaşması nedeniyle bu meraktan vazgeçtim. (Zaten kamerayı Auto + VR mod dışında pek kullanmadım.)

Şimdi yeniden bir merak sardı elğmde kamera olmadığı için yeni bir cihazalacağım. 2 sene gibi süre boyunca bu tavsiye ettiğiniz cihazla çalışmalar yapıp, üzerine lensler, ekipmanlar almayı düşünüyorum. Bütçem taş çatlasa 1.800 TL'dir.

Cihazı Vatan'ın bir mağazasından görerek almak istiyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 21 Şubat 2016, 09:43 - İp: 85.***.**5.195
samki1995
samki1995 (üye)
Yozgat / Amatör

Hocam illa sıfır makine almanıza gerek var mı bilmiyorum tercihiniz sizin ama ikinci el alırsanız güzel kullanılmış makineyi sizin bütcenize uygun fiyatlarla belki bulabilirsiniz. Bu arada hep söylemek istemişimdir söyleyeceğim, fotoğraf çekmek güzel,zevkli bir iş, ama bunu yaparken Allahı unutmamak lazım, namazlara vakti ve yerinde devam etmek her daim şükretmek lazım. Çünkü ne güzellik geldiyse ondan geldi, Saygılarımla..

Tarih: 21 Şubat 2016, 18:06 - İp: 37.***.**7.250
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım, burda öneri istiyor, bekliyorsunuz.İyi de herkes farklı marka ve ürün tavsiye edecek. Kafanız karışacak. En iyisi siz en yakın Vatan mağazasına gidin. Giriş seviyesi tüm DSLR makinelere bakın. Elinize alın, deneme çekimi yapın. Gönlünüz hangisine yatarsa onu alın. Giriş seviyesi makinelerin hepsi iyidir. Sizi tatmin eder.
Burda yapılacak yönlendirmelere boş verin.

#ercan43' tarafından 23.02.2016 17:27:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2016, 17:26 - İp: 82.***.**6.105
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

Neden vatan,istanbul bilişim,Fotografium mağazaları en pahalı ürünlerin satıldığı yer.Bence direk sirkeciye doğubanka alt kat no:26,28 noda bulunan dükkanlara baksın.Fiyatlar yarı yarıya hiç gezdinmi o iki gerçek esnafın dükkanını tam 25 yıldır tanırım onları.adam gibide esnafdırlar.

Tarih: 23 Şubat 2016, 21:01 - İp: 78.***.**2.246
cryblood
cryblood (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

@samki1995 ikinci el cihaz alma taraftarı değilim çünkü başım çok ağrıdı bu konularda. Allah'a şükür zaman buldukça duamızı, namazımızı (en azından cumaları) kılmaya gayret gösteriyoruz inşallah rabbim cümlemizin ibadetlerini kabul eder.

@ercan43 çok teşekkürler. En kısa zamanda mağazaya uğrayıp denemeleri gerçekleştireceğim.

@rockkesman maalesef şuan istanbulda değilim ama aklımda bulunsun dediğiniz numaralara uğrayıp ürünlere bir bakacağım. Belki de alımı biraz erteleme yapıp direkt oraya giderim şuan tam karar vermedim ne yapacağıma...

@akkaymaz CANON 700D ile yola devam etmeye karar verdim şimdilik..

Herkese yardımları ve fikirleri için teşekkür ederim.

#cryblood' tarafından 18.03.2016 23:41:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2016, 21:44 - İp: 85.***.**7.172
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

2. Elde satın aldığınız dükkan yani kişi önemli dir baştan doğru yerden satın alınırsa sonra dan sorun olmaz .
Nikon u denemişsiniz memnunsanız devam edin .yoksa canon a geçin .

Tarih: 11 Mart 2016, 21:40 - İp: 5.***.**9.4
  • 1