dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Yardım Sever Ustalar Hadi Bi Elatın

arkadaşlar ben yarı profesyonel bir makine almayı düşünüyom.aradığım özellikleri aşağıda belirtiyom.yardımcı olursanız sevinirim.
1)4 ile 6 mp arası bana yeter
2)yüksek zoom 10 veya 12 optik
3)kaliteli gece çekim
4)vieo kayıt formatı mpeg4(karta daha fazla kayıt için)
5)video çekimde 12 optik zom kullanma

arkadaşlar kısaca aradığım özellikleri yazdım.şimdi bana gerçek fotoğrafçılık yapan arkadaşlar kızacak fotoğraf makinesi mi alıyon video kameramı diye.ama ikisini birlikte sunan makineler varsa niye almak istemeyelim ki.ben öyle çok profesyonel bir makine almayacağım için güzel video özellikleri bulunsun.birde video kamera almaya gücüm yetmez.
kardeşler ben kodak p850,konica minolta z5,sony h1 canon s2 arasında tercih yapamadım.aradığım özelliklere ençok p850 uyduğu için onu almayı düşünüyom.ama bazı sitelerde kaliteli olmadığı yorumları yapılmış.kullanan veya bilen ustalarımız bana yardımcı olursa çok sevinirim.şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

Tarih: 2 Nisan 2006, 10:11 - İp: yok
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

walla ben sırf video kaydı sırasında foto çektiği için s2 almayı düşünmüştüm
benim içinde önemli faktörlerden biri ardarda çekim süresi ve foto kalitesi bence s2 al video kaydı sırasında zom yapabiliyorsun ve foto çekebiliyorsun

Tarih: 2 Nisan 2006, 12:18 - İp: 85.***.**3.155
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yani sana en çok gidecek olan yeni çıkacak olan Canon S3,Sonraki düşünebileceğin model FZ7 ancak video kaydı sırasında zoom yapabiliyormu bilemiyorum.Ancak diğerlerinde olmayan bir özelliği var ki 848x480 pixel video çekim çözünürlüğü var.Bu hem diğer modellerden yüksek bir görüntü çözünürlüğü demek(Aynı zamanda kaliteli-keskin görüntü demek),hem de 16:9 format olmasıyla plazma tv'ler ile tam uyumlu bir görüntü alanı demek.Önereceğim 3.sıradaki model tabii ki S2.Ondan sonrası ise sana kalmış.Fakat belirtmeden edemeyeceğim,yukarıda bahsetmiş olduğun modeller yani P850-S2-Z5 modelleri yarı profesyonel cihazlar değillerdir.Onlar belki manuel ayarlar sunan ve optik yakınlaştırması yüksek makinalar fakat hepsi o kadar.Bu sınıf ileri amatör diye geçmekte.S0ny R1,Samsung Pro 815,Fuji S9500,Nikon 8800,Sony F828,Panasonic FZ 30 yada Olympus A200 modelleri DSLR modellere geçme aşamasına gelmiş makinalardır ve yarıprofesyonel makinalardır.

Tarih: 2 Nisan 2006, 12:54 - İp: 85.***.**9.1
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

"osmanlı" kardeş yorumun için teşekkür ederim.kalite olarak bende biliyomki s2 p850 den daha kaliteli.ama s2 video kayıt konusunda sıkıntılı.1 gb lık karta iyi kalitede 8 dakika kayıt yapıyon.p850 20 dakika kayıt yapabiliyon.birde s2 nin lcd ekranı küçük 1.8 oysa p850 2.5.bu gibi ayrıntılar beni kodak almaya itiyor.
birde ben aşırı kaliteli otoğraf çekecem diye bir iddam yok.çektiğim fotğrafları dergilere falanda göndermeyecem kendi halimde amatör fotoğraf çekecem.
özellikle kodak p850 ve konica minolta z5 kullanan ve bilgisahibi olan ustalarımız yardımcı olursa iyi olur.saygılar

Tarih: 2 Nisan 2006, 14:38 - İp: 85.***.**9.77
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

ekran boyutu konusunda bişey söleyim hiç farketmiyor cidden hiç farketmiyor. bu konuda hiç düşüncen olmasın farkeden ne biliyormusun katlanması s2 bu konuda mükemmel fz30 da ters katlanıyor alışmadım ama s2 de isteğin gibi katlar istediğin ortamda rahat foto çekersin ben s1 kullandığım için ordan biliyorum şimdi ondaki rahatlığı arıyorum ekran konusunda. büyük olması hiç bişey değiştirmedi benim için

Tarih: 2 Nisan 2006, 15:26 - İp: 85.***.**6.154
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili dadasnazim;S2 nin video çekim süresinin kısıtlı olmasının sebebi,saydığın diğer makinelere göre daha kaliteli ve stereo ses'i desteklemesinde yatmakta.Ayrıca piyasada 2gb sandisc ultra 2 gibi yüksek hızlı kartlar ile süreyi 16dk'ya çıkarman mümkün.Dikkat edersen P850 de perde hızı 1/1000 gibi düşük seviyede.Ayrıca Canon servis olarak sanki daha yaygın gibi.Lütfen makinayı almadan önce iyice bir düşün,salt olarak teknik özelliklerine takılıp kalma,aldıktan sonra da başını ağrıtmaması çok önemli.Saygılar...

Tarih: 2 Nisan 2006, 15:37 - İp: 85.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

konika nın z serisinin foto kalitesi kötüdür.Gerisi süperdir.Hızlı, kullanışlı. Harika.
s2 nin 2 gb kart ile 16 dk kayıt yapması mümkün değil ancak 1 gb yaparsın. ancak 15 fsb ye düşürürsen 16 dk yarasın. s2 de 30 ile 15 fsb arasında fark yok.
s2 nin her tarafa dönen lcd si büyük avantaj.Ancak kalitesi berbat.
z serisinin kaletesi mükemmeldi.

Tarih: 2 Nisan 2006, 15:59 - İp: 88.***.**3.60
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Pazarbey ben bir kerede demedim zaten.2 kere 8 dk çekim yapar demek istedim.Zaten kimse 15dk devamlı açık tutmuyor.1-2 saat çekim yapabilen video kameralarda bile kim yarım saat boyunca sürekli çekim yapıyor ki.Birde pazarbey 15-30 fps arasında fark olmaması imkansız.Dediğiniz olay ancak çektiğiniz görüntü çok hareketli değil ise belki mümkün.Bunun dışında hareketli görüntüler için 30fps en doğru olanı.Saygılar...

Tarih: 2 Nisan 2006, 16:32 - İp: 85.***.**7.8
  • 1