fensinn
fensinn (üye)
Manisa / Amatör

Yardım

Arkadaşlar 2.el canon 450d ya da 500d almayı düşünüyorum.Öncelikle amacım yeni doğacak Bebeğimizin resimlerini çekmek.Acaba doğru tercih mi ? Bu makineleri ortalama kaça alsam kazık yememiş olurum ? shutter sayısı ortalama kaç olmalı ?

Tarih: 12 Ağustos 2014, 11:49 - İp: 88.***.**4.97
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

eğer bu makineleri kullanmayı bilmiyorsanız muhtemelen yeni doğan bebeğin fotoları netsiz bulanık kareler olacaktır. ya da bebeğin gözüne gözüne flaş çakacaksınız.
bahsettiğiniz makineler hacı murat ayarında. eskidir yıpranmıştır yüksek perde sayısına sahiptir. herşey çıkabilir.

Tarih: 12 Ağustos 2014, 23:01 - İp: 212.***.**7.105
fensinn
fensinn (üye)
Manisa / Amatör

hayır kullanmayı bilmiyorum.ilk başlarda otomatik modda çekerim diyordum öğrenene kadar.sahibinden.com da baktığım makinelerin shutter sayısı 10bini geçmemesine dikkat ediyorum.Sizin öneriniz var mı acaba sıfır almak daha mı mantıklı ?

Tarih: 12 Ağustos 2014, 23:38 - İp: 88.***.**4.97
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

para durumunuzu bilmiyorum. önerim temiz hasarsız 550d en azından. shutter 20.000 e kadar sorun olmaz.

ancak sorun şu, kompakt makineler ''çarpan etkisi fazla olduğundan çok daha geniş odaklı lensler'' kullanırlar ve net alan fazladır. yani kompakt makine ile gülümseyin çekiyorum demek netleme için yeterli olurken dslr makinelerde net alan dar olduğu için bebek yerine yatağı, arkadaki kayınvalideyi netleyebilme ihtimaliniz çok fazla. sonuç olarak biraz antreman yapmak lazım. tamam otomatik mod çoğu şeyi halleder ama otomatik modlar çok noktadan netliyor. diğer modlarda tek noktaya alabilr ve istediğiniz yeri netleyebilirsiniz ama bu sefer ayarları yapamamış olacaksınız.
bilmem anlatamayabilip kafanızı karıştırabildim mi

#kesim00' tarafından 13.08.2014 14:34:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2014, 14:29 - İp: 194.***.**4.25
fensinn
fensinn (üye)
Manisa / Amatör

Aslında canon sx150 alacaktım fiyatına göre(200-250TL) çok övülen bir makineydi daha sonra forum sitesindeki birkaç kişi 2. el dsrl önerdi hatta pentax önerdi.Şuan bütçem kısıtlı malum bebek geliyor ama 3-4 ay sonra toparlayıp sıfır makinede alabilirim.1000-1500 arası.Benim çekincem çabuk sıkılan biriyim bukadar para verip makineyi kullamazsam kötü olur.Diğer yandan düşünüyorum elektronik eşyalara karşı çok ilgiliyim sonuçta iyi bir makine alıp uzun yıllar kullanmak ftoğraf çekimiyle ilgili yeni şeyler öğrenmek güzel olur.Yaşım genç ve öğretmenim bu hayata bir kere geliyoruz ilerde keşke demek istemiyorum

Tarih: 13 Ağustos 2014, 18:07 - İp: 88.***.**4.97
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

550d+18-135 lensle beraber alın o zaman. fiyatları çok düştü uygun alırsınız sıkılrsanız zarar etmeden satarsınız

Tarih: 14 Ağustos 2014, 00:21 - İp: 195.***.**2.162
fensinn
fensinn (üye)
Manisa / Amatör

peki 2.el 550d 20bin shutter geçmemiş ne kadara alırsam kazık yememiş olurum 2. el piyasası nedir ?

Tarih: 14 Ağustos 2014, 09:39 - İp: 88.***.**4.97
  • 1