altukav15
altukav15 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ustalar Tavsiyelerinizi Ekliyorum

Arkadaslar slm.
Ben uzun süredir sitelerde fotografcilik konusunda arastirma yapiyorum. Anladigim tek bir sey var bu is bir merdiven gibi ve ben bu merdivenin ilk basamagina adim atmaya karar verdim. Tabi bu adimi atabilmem icin sizlerin destegini gerekli.
Bunun icin kendimi gelistirebilecegim varsa yetenklerimi kullanabilecegim bir fotograf makinasi ve gerekli olabilecek aletleri onerirmisiniz ? Marka model takintim yok fiyatta önemli degil. Daha cok manzara fotograflari cekmek istiyorum.

Tarih: 20 Temmuz 2007, 12:39 - İp: 85.***.**4.167
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

çok zor bi soru sordun! bence ii bi kompakt modelle veya dslr like modelle başlayabilirsin.madem adım adım çıkacaksın!

Tarih: 20 Temmuz 2007, 13:11 - İp: 81.***.**1.148
ysmania
ysmania (üye)
İstanbul / Amatör

compact dusunursen canon A600lü seriyi tercih etmeni oneririm..A610 ideali..

Tarih: 20 Temmuz 2007, 13:59 - İp: 85.***.**8.188
calvino
calvino (üye)
İstanbul / Amatör

eğer gerçekten fotografla ilgilenmeye adım atmak istiyorsanız, fotografın nasıl yapılacağını keşfedecek bir SLR almalısınız ki, bu elbette DSLR artık

kompaktla falan uğraşmayın.

makine almadan önce bir kursa gidin. fotografı öğrenin önce. sonra onların ve buranın tavsiyesi ile bir makine edinirsiniz. bunu dert etmeyin. fotograf çekmek sadece teknik dğildir. bu forumlarda fazlaca makine konuşulur. bu ayrı bir olay ve keyiftir. aslında biraz fotografı öldürür. sürekli makine düşünmeye ve alıp satmaya başlarsınız. çoğumuzun yaptığı gibi... bol bol fotograf bakın. fotograf kitapları edinin. keyifli keşfetmeler.

Tarih: 20 Temmuz 2007, 17:47 - İp: 85.***.**4.85
  • 1