fottto
fottto (üye)
İstanbul / Amatör

Stock Photography İçin Hangi Makina

amator olarak compact makınam ıle stock photo cekmeye basladım cok satmasada en azından kabul edılıyordu.

fakat son zamanlarda makınamın ozellıkle raw cekım yapamaması ve artifacting yuzunden cok sayıda red alınca yenı bır makına almaya karar verdım.

şimdi stock photography için mumkun oldukca lens degıstımeden studyo dısı kullanabılecegım hangı makınayı almalıyım. acıkcası test leri filan okudum a350 , a300 , eos450d arasında kararsız kaldım fakat baska modellerde olur. max verebılecegım lens dahil 2000ytl.

şimdiden sagolun...

Tarih: 2 Haziran 2008, 17:23 - İp: 85.***.**0.247
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

diş çekimlerde yazdığın şikların dişinda d80 d200 olabilir .lens seçiminde nesneye çekeceğiniz konu kiş diyelim ne kadar mesafede yaklaşabılıyorsunuz bilsek ona göre lens seçim için daha detaylı yardımcı olurdu arkadaşlar

Tarih: 2 Haziran 2008, 23:39 - İp: 85.***.**8.145
fottto
fottto (üye)
İstanbul / Amatör

canon 450d d80 den daha yenı ve ıyı makına degıl mı

Tarih: 3 Haziran 2008, 17:16 - İp: 85.***.**9.166
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhablar

ben de stock photography sisteminin güvenilirliği ve işleme şekli ile ilgili araştırma yapıyorum. biraz sizden bilgi alabilir miyim. stock photo siteleri güvenilir midir. herhangi bir aksaklık yaşanmakta mıdır.

açıkcası üyelik için kimlik fotokopisi istedikleri için kafamda soru işaretleri oluştu..

şimdidn teşekkürler..

Tarih: 3 Temmuz 2008, 11:47 - İp: 85.***.**7.121
tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

stock foğtoğraflarda önemli olan makine değildir. basite indirgersek önemli olan 2 konu var.

1. yer, mekan, ışık ve kompozisyon.
2. Kompozisyona uygun ve optik kalitesi kötü olmayan lens.

ha bu arada kartal34 stok fotoğrafçılığı hakkında ne biliyorsun ? bu işten ekmekmi yiyorsun ? bu iin eğitiminimi aldın, tavsiyede bulunmuşsunda merak ettim

#tunj' tarafından 03.07.2008 22:25:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2008, 22:23 - İp: 78.***.**2.205
fottto
fottto (üye)
İstanbul / Amatör

tamam dediğin doğru hatta dediğini 3 yıldır compact makinayla yaptım ama bu artifacting olayı yuzunden dertlıyım ve minimuma indirmek istiyorum bu yuzden sordum

Tarih: 19 Temmuz 2008, 16:53 - İp: 85.***.**6.137
  • 1