k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Sonyr1 Veya Fuji S9500

Her ikiside guzel makine. r1 daha pahalı r1 daha populer ve r1 de daha iyi bir lens var. r1 dogu bankda 1400 YTL(pesin)yalcinlarda 2190 YTL sadece canta veriyorlar. s9500 internette 1450 ytl taksitli yedekpil + aksesuvarla. simdi burada her iki makineninde kullanıcıları ve fanatikleri oldugunu biliyorum. 1000 tane laf edildi. ama ozetlersek biribirilerine ustunlukleri ve eksileri ne olabilir. size kolaylık olsun ben 2-3 tanesini soliim:
1 - fujide 10 x zoom var sonyr1 de yok
2 - fuji video cekiyor sony cekmiyor.
3 - sonyde dahaa kalitelilens var.
4 - sony biraz daha profestonel sanki??? ..cevaplariniz icin simdiden tesekkurler....

Tarih: 10 Temmuz 2006, 12:28 - İp: 81.***.**0.162
ephedrin
ephedrin (üye)
İstanbul / Amatör

9500'ün çok başarılı macro çekimi var. 9500 kullanıcısı olarak şunu belirtmeliyim. CF 2 kartla çok yavaş bir makina. XD kartla daha hızlı çalışıyor. İlk kartım 50x di 140x kart aldım gene olmadı. İnternette araştırdığımda bir çok söylenti var, neden xd ile daha hızlı çalıştığına dair.
Benim yaptığım testlerde Nikon D70 ve Canon 350 D ile karşılaştırılamayacak kadar yavaş kalıyor. Seri çekim yapacaksan çok yavaş olduğunu gene belirtmeliyim. Seri 4 tane çekiyor ve kaydederken 10sn bekliyorsun. Raw çekeceksen yavaş Gene 10 sn sürüyor raw formatlı bir fotoyu çektikden sonra kaydetmesi. Sony'nin hızı nasıl bilmem ama Fuji'nin tek dezavantajı bu yavaşlık.

Tarih: 10 Temmuz 2006, 13:58 - İp: 85.***.**1.17
obscura
obscura (üye)
Kayseri / Doğa Fotoğrafçısı

ihtiyacını tam olarak belirleyip ona göre davranmanı tavsiye ederim..

mesela video çekim olayı benim için önemli bir özellikti,çünkü 3d modelleme-animasyon yapıyorum ve onlar için video çekimlerine ihtiyacım var..

ben fuji aldım
ve memnunum.28-300 objektifi var..güzel bir aralık ama ben abarttığım için olayı lens arıyorum,bulamıyorum

fuji 4 kalem pille çalışıyor..

ben 8 tane aldım..4 tanesi yedekte duruyor.çantama attım,geziye çıkınca insan kendini güvende hissediyo

fiyatıda oldukça iyi bendce..bi slr makinenin objektifi kadar para ediyo fuji nerdeyse..

kolay gelsin

Tarih: 10 Temmuz 2006, 14:06 - İp: 88.***.**8.36
  • 1