serkan_sdl
serkan_sdl (üye)
İstanbul / Amatör

Sony R1 'den Slr Makinaya Geçiş...

Arkadaşlar merhaba. Şuan kullanmakta olduğum Sony R1
makinam var.Çok az kullandım. Gıcır gıcır. Çok güzel fotoğraflar çekmiş olsamda, objektif olayı insanı epey kısıtlıyor. Şimdi bu işin eğitimini almaya başladım. Bu yüzden makina mı objektif yatırımı yapabileceğim bir makinayla(Canon-Nikon) değiştirmek istiyorum. İlgilenen arkadaşlar varsa takas yapabilirim. Bu konuda ne yapabileceğim konusunda bana yardım ederseniz sevinirim...

Tarih: 8 Ekim 2007, 10:37 - İp: 88.***.**9.87
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

kaça satıyorsun neden satıyorsun

Tarih: 19 Ekim 2007, 13:09 - İp: 85.***.**5.99
warrior
warrior (üye)
İstanbul / Meraklı

1300 YTL'ye satıyorum.
Hamit bey muhabirlik yapıyorum. R1'in fokus hızının yavaş, deklanşör gecikmesinin fazla olması sebebiyle birçok güzel kareyi kaçırıyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum d2x yerine arık d300 almaya karar verdim. d2x hayalini kurarken hep 70-200 vr ve ikinci makine olarak r1 düşünmüştüm. Ama işte bazen öyle anlar kaçıyor ki sırf saniyede 6-7 kare çekemediğim için o zaman diyorum ben bu makineyi satıcam. Sonra zaman geliyor zeiss'in harikulede lensi ve 14 mm'lik açısı ile çektiğim fotoğraflarla arkadaşlarımın çektiği fotoğraflara bakıyorum ve "yok yok bu r1 ikinci makine olarak kalmayı kesinlikle hakediyor" diyorum.

R1 bana bugüne kadar teleobjiktif ihtiyacını pek hissettrimedi. Geniş açı ise zaten malum. Optik kalitesine laf edenin gözlerini oyarım. Dediğim gibi tek eksiği hız.

Çok az kullandım, ayda bir kere fotoğraf çekmeye çıkarım gibi alıcıyı etkileyecek sözler kullanamıyorum. Perde ömrü gibi bir sorunu olmayan makinemi köpek gibi kullandım. Ayda 10.000-15.000 kare standart.

Tok satıcıyım. Satılsa da olur satılmasa da olur.O yüzden fiyat üzerinde farklı tekliflerde bulunmayın

Unutmadan söyleyim (halbuki unutmuştum bile ) 1 seneden fazla garantisi hala devam ediyor.

#warrior' tarafından 19.10.2007 20:52:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ekim 2007, 17:52 - İp: 84.***.**1.162
warrior
warrior (üye)
İstanbul / Meraklı

Vazgeçtim yaa satmıyorum.

İkinci makine her zaman lazım olur. 14-24ü de ilerde param olunca alırım

Tarih: 20 Ekim 2007, 23:30 - İp: 88.***.**1.119
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

bu r1 yeniden piyasaya sürülse yok satar gibi geliyor bana..

Tarih: 21 Ekim 2007, 00:49 - İp: 88.***.**9.241
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

TIKLAYIN.

Tarih: 17 Kasım 2011, 11:51 - İp: 95.***.**0.225