newwave2tr
newwave2tr (üye)
İstanbul / Amatör

Sony H9

Merhaba
2 senedir Sony H1, ardından samsung pro 815 kullanıyordum. H9 gibi bir canavara kavuştuktan sonra diğerlerini elimden hemen çıkardım. Fotoğraf çekmekten keyif almak için, eziyet çekmemek için düşünülmüş mükemmel bir makine.
Hızlı bir şekilde keskin netlik isteyenleri dünyanın parasını vererek slr makine almaktan kurtarıyor.
2004 de 2 ay kadar canon 300D kullandım. Ne çektiğini görmeden çekmek kadar eziyet verici bir durum yok.
H9 u şiddetle tavsiye ediyorum

Tarih: 1 Haziran 2007, 17:04 - İp: 85.***.**1.34
sibelius
sibelius (üye)
Eskişehir / Amatör

insanların zevklerinde ve tercihlerinde şiddetle tavsiye etmek diye bir şey olmadığını düşünüyorum. bu sizin zevkinizdir lcd den veya vizörden elekronik olarak bakmak ama başka insanların olmayabilir ki benim için vizörden bakmak daha güzel elektronik vizörden bakmayı sevmiyorum. yani sizin fotoğraf anlayışınız aslında otomatik mod,ama insanlar fotoğraf çekerken fotoğrafta hakim olmayı fotoğrafa biraz daha dokunmayı isterler(gönül verenler)her şeyi makinaya bırakmak biraz kolaycılı oluyor kanımca.
saygılar

Tarih: 1 Haziran 2007, 22:39 - İp: 88.***.**3.35
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

newwave2tr selam, sen h9 dan övgüyle sözediyorsun, ama daha dün dprewave denen sitedeki fotoğraf örneklerinin vasat seviyede olduğuna dair incelemeler çıkmış, diyeceğim emsalleri arasında iso başarısı anlamında bir artı farkın olmadığı yazıldı,bende bu makinayı sipariş vermek üzereydim ama şu anda kafam karıştı,ne dersin,fotoğrafların canlılığı,iso 400 lerde çektiğinin resimlerin kumlanması nasıl bilgi verirseniz seviniriz,

Tarih: 1 Haziran 2007, 23:59 - İp: 88.***.**8.100
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

ya bu kadar övdüğünüz makinenin çektiği fotoğrafları gördüm
görene kadar elimdeki fz30 zu satıp h9 almayı düşünüyordum vazgeçtim.
ama şimdi siz çok keskin ve güzel resimler çektiğini söylüyorsunuz o bahsettiğiniz resimlerin orjinal halini görebeilirmiyiz acaba

Tarih: 3 Haziran 2007, 22:38 - İp: 85.***.**1.195
trojan
trojan (üye)
Ankara / Amatör

Aynı fikirdeyim. Alet ile doğru ayarlar yapıldığında oldukça iyi çekimler yaptım. üstelik full zoom da bile hiç de fena değil. Ben de bu cihazdan memnunum. Saygılar

Tarih: 4 Haziran 2007, 12:40 - İp: 212.***.**2.152
fastfalcon
fastfalcon (üye)
İstanbul / Meraklı

MERHABA newwave2tr;
BENDE KARDEŞİM İÇİN H7 SİPARİŞ ETTİM. AMA ACELE EDEREK BİR DE 2GB EXTREME3 SANDİSK MS STİCK PRO DUO SİPARİŞ ETTİM. FAKAT SANDİSKİN UYUMSUZ OLDUĞU KONUSUNDA BİRKAÇ YERDE GÖZÜME İLİŞEN HABER DUYDUM. BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRSEN SEVİNİRİM. BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Tarih: 5 Haziran 2007, 12:36 - İp: 85.***.**5.182
sony78
sony78 (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba arkadaşlar ben bir arkadaşa h9 u tavsiye ettim o fuji 9600 almaya karar vermişti.işin açıkçası ben de makinayı görmemiştim ama almaya karar verdik gitti.... aldık makina 840ytl ye geldi ve gayet iyi çalışıyor.herneyse ben elime aldığım zaman oldukça hafif geldi.0,5kg.biraz deneme çekimleri yaptım hız mükemmel işte bionz farkı.netlik iyi zoom yapmazsanız zaten diyecek yok renklerin canlılığı ayarlanabilir ve gayet iyi M modumda diyafram en fazla f8,0 kapanıyor telede en az 4,7 oluyor 15x zoomda ıs açıksa biraz titremeden durarsanız bozulma olmuyor.vga da 500metreden bir insanı rahatlıkla yakınlaştırabilirsiniz (d.zoom 72x)bozulma ışık biktarı iyiyse ve tabiiki M modunda 1/1250 ayarladığınız vakit bozulma yok yada çok az.
VELHASIL bu paraya alınır bir makine tercih alanlara ait

Tarih: 5 Haziran 2007, 17:55 - İp: 85.***.**4.249
hizliomer
hizliomer (üye)
Giresun / Meraklı

sayın H9 kullanıcıları
dpreviewdaki incelemeden sonra baya moralim bozulmuştu H9 aldığım için ama söylediklerinize bende katılıyorm.Çok hızlı bi makine ve bence verilen parayı hakediyo.
Sony bu makineyi İSO için iddialı gibi göstermeye çalışmış ama bence ilerleme kaydedememiş. AUTO MODUNDA CANON MAKİNELER GENELDE İSOYU DÜŞÜK TUTARKEN SONY H9 400 İSOYU TERCİH EDİYO.FOTOGRAFLAR GAYET İYİ AMA BENDE P MODU (PROGRAM AUTO) HIZLI ÇEKİM İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN.
Bir de farklı bi sorum olacak.AF İLLUMİNATE diye yazılan lambayı açınca makine yalnızca otomatik merkez odaklama yapıyo.Yani çok noktalı odaklama yapabilmek için lambayı kapatmam gerekiyo. bu konuda bilginiz var mı?AF asist lambasını nasıl kullanmalıyız?
Son olarak h9 alana video kamera gereksiz. Standart seviyede 3sa 26dk video çekiyo.Zoomlu hemde.Tabi 4 gb karta onu da belirtmek lazım.

Tarih: 6 Haziran 2007, 16:12 - İp: 212.***.**2.2
merper
merper (üye)
Adana / Amatör

ben de makineyi alıp ilk çekimlerimi incelediğimde oluşan suluboya efektini görünce epeyce üzüldüm.Ancak ayarlarla oynayınca yani kontrası bir artırıp sharpnesi bir düşürünce bu sorundan kurtuldum.
H9 da 15x zoom çok başarılı, video çok kaliteli, macro süper.Çekim hızı ve odaklaması bence iyi.iso da hiç bir olumlu yan görmedim.Fakat zaten 200 isonun üzerine çıkmayı düşünmüyorum.O yüzden problem değil benim için.Makinenin ele oturuşu da iyi değil, biraz küçük kalıyor.Dış görünüşü ise güzel.
Video da 640*480 30 fps için hafıza kartınızın memory stick PRO duo olması gerekiyor.Bu arada hemen belirteyim sandisk marka memory stick pro duo kart ile sorunsuz çalışıyor.(Ben kullanıyorum)

Çok memnun kaldığım bir şeyi keşfettim.1/4000 enstanteneye flaş açık iken de ulaşıyor.Bence süper bir özellik.A520 makinem 1/2000 maksimum olmasına rağmen flaşı açınca hooop 1/500 e düşüyordu.Helal olsun iyi yapmışlar...
Bir de kocaman LCD ekranı varki adamı hasta ediyor.Hem yukarı hem aşağı dönebiliyor.Görünüşü ve görüntüsü çok hoş.

Jpg sıkıştırma seçeneği yok.Azami sıkıştırma yapıyor.Fotoğraf kalitesi olumsuz etkileniyor haliyle.Umarım bir firmware ile buna bir çözüm bulurlar.

Tarih: 6 Haziran 2007, 21:24 - İp: 81.***.**2.33
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

arkadaşlar şu çektiğiniz iyi resimleri görmemiz mümkünmü

Tarih: 6 Haziran 2007, 23:19 - İp: 85.***.**1.241
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Muhtelif H/9 ile çekimler..

Tarih: 2 Ekim 2007, 01:38 - İp: 88.***.**2.159