erkam
erkam (üye)
Balıkesir / Amatör

Sony F-828 de Memory Stıck Pro Duo

Arkadaşlar iyi günler, ben de dijital fotoğraf makinası sahibi oldum burada ilan veren Onur beyden aldım Makinasına gözü gibi bakmış buradan kendisine teşekkür ediyorum.Fotoğraf çekim kalitesi tek kelimeyle süper.
Normal cf kartta video kayıt yapıyorum fakat 16fbs de. Video kayıtta 640 modunda 30 fps FİNE kayıt için Memory Stick PRO gerekliliği kullanım klavuzunda belirtilmiş. Aynı zamanda Memory Stick PRO Duo kart uyumluluğundanda bahsetmiş.Memory Stick markasının(sandisk, sony) görüntü kalitesind etkisi varmı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan (f-828 kullananlardan)yardımlarını bekliyorum. Türkçe kullanım klavuzu olanlar yardımcı olurlarsa çok makbule geçeçek. Şimdiden teşekkürler selamlar.

Tarih: 24 Mart 2006, 22:50 - İp: yok
ovem
ovem (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Herhangi bir görüntü kalitesi farkı yoktur. Sandisk bildiğim kadarıyla biraz daha ekonomik fiyata sahiptir.

Ben F828 ile birlikte hem CF UltraII, hemde Mermory stick Pro için Sandisk'i tercih ediyorum. Bu arda mutlaka hızlı olan modelleri, Pro, ultra X gibi ibareler taşıyan kartları tercih etmeniz gerekir. D50 için'de Sandsik SD UltraII Plus (USB özellikli) aldım. Tavsiye ederim.
F828 çok güzel bir makinadır. İyi günlerde kullanın.

Tarih: 25 Mart 2006, 00:31 - İp: 85.***.**8.175
erkam
erkam (üye)
Balıkesir / Amatör

İyi günler, yardımıız için teşekürler. Makinanızla 640 da fine modunda video kayıt yapma imkanınız oldumu. Görüntü kalitesi hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler.

Tarih: 25 Mart 2006, 06:49 - İp: 85.***.**2.22
ovem
ovem (üye)
İstanbul / Amatör

Tekrar merhaba,
Memory Stick Pro ile 640x480 Fine (30fps) kayıt yaptım. Görüntü makinayı sabit tuttuğunuz sürece çok güzel. Kalite çok iyi. Ama öyle sanıyorum Digital Cameralarda sarsıntı azaltıcı sistemler var. F828 ile yürüken çekim yaparken yada makinayı hareket ettirilmesi gereken diğer durumlarda sarsıntı yapmamak için dikkati olmak gerekir. Birde zoom yapmak gerektiğinde manuel olarak, objektifi dödürerek zoom işlemi yapılıyor. Bu da makinanın sarsılmasına neden olabliyor. Bunlara dikkat edersen 1 Gigabyte bir memory stick pro kart ile harika görüntüler çekebilir, bir program yardımı ile de istersen görüntüyü işleyebilirsin.
F828 in movie kalitesi 30fps de çok güzel. Eğer yoksa bir UV filtre almanı tavsiye ederim. Hem ekranı korursun, hemde bazı kötü ışıkları filtrelemiş olursun.
Selamlar.

Tarih: 25 Mart 2006, 14:27 - İp: 85.***.**8.175
erkam
erkam (üye)
Balıkesir / Amatör

Orhan bey yardımlarınızdan dolayı teşekkürler. UV filtre yi herzaman mı takmam gerekir. Objektif temizlememde nelere dikkat etmem gerekiyor. İlk makinam olduğundan dolayı acemiyim. gösterdiğiniz ilgiden dolayı tekrar teşekkürler selamlar.

Tarih: 25 Mart 2006, 17:37 - İp: 85.***.**7.20
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba... r1 cikti f 828 fiyatı dustu neredeyse 1000 ytl siz makinenizden memnusunuz... tavsiye edermisiniz.. bazı ozelliklerini madde madde beliteblirmisinz ozet bilgi gibi?
simdiden tesekkurler....

Tarih: 2 Nisan 2006, 02:36 - İp: 85.***.**5.90
  • 1