as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sony Dsc R1 2. Bölüm. Yorumlar.

Arkadaşlar Sony DSC-R1 Test İlk İzlenimler topiği sayfa okunma sayısının 51000 e mesaj sayısınında 3500 e yaklaşmasından dolayı kullanımı zorlaşmış sayfalar çok yavaş açılmaya başlamıştı.Son sayfada yaşanan sayfa yapısındaki bozulmadan sonra topiğe 2 bölüm yorumlar adı altında devam etme zorunluluğumuz doğdu.Bundan sonra mesaj ve örnek fotoğraflarımız bu başlık altında devam edecek.

Kamuoyuna duyurulur.

Sony DSC-R1

#as' tarafından 18.08.2006 00:15:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2006, 22:56 - İp: 85.***.**3.16
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

r2,h9,x2 falan filan.
tek suçlusu bu forumlar bakmazsan aklına bile gelmiyor.
ortalıkta cep telefonu fotolarına bakıp mutlu olan bir sürü insan varken...

durup dururken gittim x2 sipariş ettim sabah sabah...
x2, yeni işlemcim bu arada ,x2 4200, 65nm, 64bit....

ramleri de ikiledik miydi, tek rakibim THY artık....

Tarih: 8 Mart 2007, 11:31 - İp: 81.***.**7.49
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

o şeytan yine size az şey söylüyormuş
R1
paraflaş
Yeni PC
Lightbox
Station Megan
DVD Cam

anlayacağınız şeytanın çenesi düştü...
geveze şeytan..

bu arada bir soru....
temiz bir ikinci el R1 bulsanız kac YTL eder... ne verirsiniz..
(bulursam alayım bari)

Tarih: 8 Mart 2007, 13:33 - İp: 88.***.**1.101
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

valla spotlar 2. elde 900Y YTLye bulunuyor TR garantililerde 1000-1100 civarı bulunur

Tarih: 8 Mart 2007, 13:40 - İp: 81.***.**9.34
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bana acil yardım edin aklım öyle bir çeliniyorki bu makinayla k10d almak üzereyim ama bu r1 nasıl bir makina böyle ya..........
akıl verin lütfen

Tarih: 8 Mart 2007, 16:20 - İp: 85.***.**7.221
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

r1, sony nin milleti gıcık etmek için çıkardığı bir kamera. millet acı çeksin diye sürmüşler piyasaya. 2000 lira yatırıp dslr al, sonra bir tane kompakt senden iyi foto çeksin.

ama tersi de var, bunu alsam ne olur, objektif değiştirir miyim,yeterli gelir mi diye sorulan sorular...
işin içine hiç girme git k10d ni al, arkana bakma düşünme, bu işin sonu yok

Tarih: 8 Mart 2007, 16:49 - İp: 81.***.**7.49
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

dimi ama...
2000 civarı k10d, a100, d80, 30d gibi bişey al...
sonra ona bir sürü filtre falan al...
sonra geniş açı, tele, zoom falan
yetmedi üstüne bi extra flaş
oda yetmedi altına bi tripod..
expodisc, reflektör falan derken 5 milyarı çoktan harcadın..
sonra kalabalık bir piknik organizasyonunda bu kadar techizatı taşımak için acayip fiyakalı bavul misali bir çantadan çıkarttın makineyi.. o lensi bu lensi monte et.. sonra tripodu tak altına bi saat uğraş bi grup fotoğrafı çek.. millet seni havayi fişekler atacak, bando-mızıka takımı yürütecek edasıyla beklesin.. bi kaç deklanşör kliki ardından ayarlar tamam olunca çek fotoyu..

o arada başka bir bitirim fotoğrafçı arkadaşın iki saniyede çıkartıp R1'ini şakır şukur çeksin fotoları..

aman diyim kıyaslama senin 5 milyar harcadığın setteki DSLR nin fotolarıyla.. hani olmazya bide R1'inki iyi çıkarsa ihtimali için sakın kıyaslama..
hammalığına mı yanarsın, yoksa cebinin boşaldığınamı, yoksa iyi fotoğraf çekmek için sayfalarca kitap okuyup, forumlarda günler harcadığına mı yanarsın..
valla büyük risk..
Her ne alırsan al.. her ne şekilde fotoğraf çekersen çek.. sakın ha sakın kıyaslamaya gitme...
bu iyidir şu kötüdür demiyorum.. sadece kıyaslamak büyük hata olabilir diyorum..

Tarih: 8 Mart 2007, 19:18 - İp: 88.***.**6.166
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

rekomet cok mantıklı konusmusun..

BEn artık tripota yatırım yapmayı dusunuyorum. Şu an 4 tane oldu. Makinaya yatırım yapmaktansa tirpot daha mantıklı gibi sanki.

Tarih: 8 Mart 2007, 19:25 - İp: 88.***.**5.71
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tripod konusunu dada'ya sor kontrast iki senedir tripod arıyor, tripod üzerine ansiklopedi yazabilir sanırım

Tarih: 8 Mart 2007, 19:41 - İp: 88.***.**3.173
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ya abi tripo icin ne arastırması..

al bi tane koy ustune cek.. Sallanacak mı sanki alla alla..

Tarih: 8 Mart 2007, 19:45 - İp: 88.***.**5.71
mercan_ded
mercan_ded (üye)
Kayseri / Amatör

arkadaşlar bu topici oluşturan as başta olmak üzere hepinize teşekkür ederim bende dün İtibariyle Sony R1 sahibi oldum fakat ilk fotograf makinem olması sebebiyle çok zorlanıyorum sizlerden yardım bekliyorum

Tarih: 9 Mart 2007, 11:30 - İp: 88.***.**7.30