panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Alpha Kulübü

Kulübümüz tüm Sony DSLR modellerini kullanan arkadaşlara açıktır. Tüm Sony DSLR modellerini, örnek fotoğraflarla ve teknik detaylarla tanıtalım.

Sony A100 - A200 - A300 - A330 - A350 - A380- A500 - A550 - A700 - A800 - A900.. Ve yeni çıkan sony modelleri.. Herkesi bekliyoruz.

*İlk ricamız, bu topiğe ekleyeceğimiz Sony fotoğraflarında özenli olalım arkadaşlarım.. Özensiz çekilmiş, hatalı pozlanmış, kullanıcı hatası olup ta netliği bozuk fotoğrafları lütfen eklemeyelim.

*Yaşanan bazı mağduriyetler nedeniyle, SPOT alışverişi tasvip etmiyorum şahsen..
Türkiye garantili ürünleri öneririm mümkünse..

*Amacımız, bir zamanlar bu sitedeki Sony topicleri altındaki havayı tekrar yakalayabilmek ve teknik paylaşımlar yapmaktır. Ve forumumuza biraz hareket, renk katmaktır.

*LÜTFEN, yazacağınız her cevap başına en fazla 3 fotoğraf ekleyiniz. fotoğrafların uzun kenarı en fazla 1024 piksel olsun. Yoksa sayfamız bozuluyor.

*Fotoğraflarınızı bilgisayarda küçültünce MUTLAKA bir detay ve netlik kaybı oluyor. Bu yüzden küçülttükten sonra çok az ve tadında bir keskinlik ilavesi yapmanızı öneririm.

*Fotoğraflarımıza kontrast, renk tonlama gibi müdaheleler yapabiliriz. Ancak bunu belirtirsek çok iyi olur. Ayrıca fotoğrafınızı HANGİ MAKİNE ve HANGİ LENS ile çektiğinizi mutlaka her fotoğraf için yazınız.

*Sony markasını her ne kadar sevsek te, yazılarımızda OBJEKTİF olmalı, bizi okuyan arkadaşlara doğru fikir vermeliyiz. asla yanıltıcı olmadan.. Memnun olmadığınız birşeyler olursa, paylaşmaktan çekinmeyin, beraber tartışalım burada..

*Sadece fotoğraf değil, zaman zaman teknik bilgiler paylaşacağız ve sorularımıza cevap arayacağız.

Ayrıca, bu topicteki fotoğrafları büyütmek için tıkladığınızda, ikinci bir kez daha tıklayıp, tekrar büyütünüz. Yoksa fotoğraf net görünmeyecektir.

Markamı seviyorum, Sony dostluğunu canlandıralım tekrar.. kulübümüz hayırlı olsun

---------------------------------------------

Bir sony A300 fotoğrafı..

12 yıllık canyoldaşım Panç.. bir yarışmada ona 1.lik onurunun verildiği fotoğrafı:

Tarih: 6 Mayıs 2009, 03:26 - İp: 88.***.**2.91
munzo
munzo (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ilginize tesekkurler arkadaslar. Cok sukur artik evdeyiz, 1 Temmuzda evimize donduk. Elbette hala ara sira kontrole gidip son iltihapli yeri temizletip bandajini yeniliyoruz ama buna da sukur.
Hastanedeki son gunumuzde 15 gundur ayni odayi paylastigimiz kadin vefat etti, son gecemiz bayagi bir uzuntulu ve sikintili gecmisti. Aksam durumu agirlasti ve doktorlar tekrar yogun bakima aldilar fakat kocasina da en fazla 1 gun daha yasar, hazirlikli ol dediler. Allah taksiratini affetsin.
Hayat boyle iste, kimi dogurmaya hazirlaniyor kimi de son dakikalarini tuketiyor.
Allah hepimize zamanimizi sevdiklerimizle dolu dolu yasamayi nasip etsin insallah.
Reis, sana da gecmis olsun. Insallah cok fazla onemli bir durum yoktur ve sihhatina en kisa zamanda kavusursun.

Tarih: 4 Temmuz 2011, 13:00 - İp: 217.***.**8.125
branta
branta (üye)
İzmir / Amatör

Sağlık Sorunu olan arkadaslara gecmıs olsun. saglık baska seye benzemiyor..

İzmir İkizgöl(Buralar iki beton döküp göl yapılarak İzmir halkına Homeros denilen yer değil Asıl Homeros'tur)

#branta' tarafından 13.07.2011 10:06:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2011, 23:41 - İp: 85.***.**5.236
branta
branta (üye)
İzmir / Amatör

Göl ve Işık

Tarih: 13 Temmuz 2011, 10:20 - İp: 85.***.**3.157
72nba
72nba (üye)
Ankara / Amatör

bende sony a390 18-55 kit lens ile çektiğim bir iki fotoğrafı paylaşmak istiyorum imza hariç hiç bir oynama yoktur. ankara - karagöl

Tarih: 14 Temmuz 2011, 18:43 - İp: 88.***.**4.156
branta
branta (üye)
İzmir / Amatör

Tutulan 35-40 adet Sazan gün sonunda tamamı canlı olarak göle bırakılmıştır..

(Resimdeki ben değilim, değerli bir arkadaşım )

#branta' tarafından 21.07.2011 18:22:09 tarihinde düzenlendi.

#branta' tarafından 21.07.2011 18:23:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Temmuz 2011, 18:20 - İp: 85.***.**8.183
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

CZ 16-80 ve 75-300 lenslerimi satıyorum ve bunun için sahibinden.com ve gittigidiyor sitesine de ilan vermiştim.

GİTTİGİDİYOR sitesi bugüne (cumartesi) özel peşin fiyatına 12 taksit fırsatı yapmış.

İlgilenen arkadaş varsa duyurulur : )

LİNKLER :

CZ 16-80 İÇİN TIKLAYINIZ

SONY 75-300 İÇİN TIKLAYINIZ

Tarih: 23 Temmuz 2011, 01:06 - İp: 94.***.**6.247
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

CZ nasip banaymış umarım 18-250 hoşuna gider Mustafa

Tarih: 5 Ağustos 2011, 19:48 - İp: 85.***.**1.113
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Hemşerim hayırlı olsun CZ 16-80..
güle güle kullan : )

Ben de bu gece hemen (dolardaki uçuşa rağmen) 18-250 siparişini verdim.
Bu lensi kullanıp hevesimi almak istiyorum illa ki..

Yeni makinem a560ın vizörüne toz kaçırdım bir şekilde
Tozu alayım derken de buzlu camı kirlettim daha çok, sakar ben
Temizlik için serviste şu anda..
Yoksa bu hafta a560 testi yapacaktım.

A560 çok ama çok iyi.. Bunu somut verilerle sunacağım inşallah..
Kullandığım en iyi sony diyebilirim.

Elimde bayağı fotoğraf var, 1-2 tane paylaşayım.

* * *

Delirendeli, ilk fotoğrafım senin lensten gelsin.

A560 ve CZ 16-80.. Sadece biraz kontrast ilave ettim, doğaldır.

Tarih: 5 Ağustos 2011, 22:54 - İp: 94.***.**1.245
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ve şimdi de sevgili kadim dostum FİPAR hocamın yaptığı güzelliklerden biri karşınızda..

FİPAR hocam bana MİNOLTA 85mm F:1.4 lensini yollamıştı.
Çok güzel, çok keyifli bir lens..

Makinemi alınca, bu lens ile çektiğim ilk fotoğrafı paylaşmak istiyorum. Gerçi özensiz çektim, netlik çok yüksek değil ama..
Şu çok güzel;
Bu lens zayıf ışıktaki çekimlerde sinema tadında (yeşil-mavimsi) tonlar veriyor.
Ve çok sevdim bu tonları..

Bokeh ise MÜKKEMMELL...

iŞTE A560 ve MİNOLTA 85mm F1.4.. Makineden çıktığı gibidir.

Tarih: 5 Ağustos 2011, 23:07 - İp: 94.***.**1.245
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Delirendeli, senin için bir cz 16-80 fotoğrafı daha..
Yine hiçbir müdahele yok, küçülttükten sonra keskinlik bile vermedim.

FOTOĞRAFI TIKLAYIP BÜYÜTTÜKTEN SONRA, BİR KEZ DAHA TIKLAYIP TAM BÜYÜTÜN. YOKSA KESKİN GÖRÜNMEZ.

Bu arada, SONY A560 otomatik beyaz deNgesinde, SÜPER performans sergiliyor.
Gün ışığındaki bu tonlar çok iyi..

#panctom' tarafından 05.08.2011 23:16:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ağustos 2011, 23:16 - İp: 94.***.**1.245