mete89
mete89 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony Alpha 230

Merhaba arkadaşlar ben sony dslr fotoğraf makinesi alacağım. Dslr makineler hakkında pek bilgim yok. Bununla ilgili size birkaç sorum olacak.

Sony alpha 230 ile 330 arasında çok fazla fark var mı?
Alpha 330'da live view özelliği var. Bu özellik nedir?
Bu makinelerle 18-55mm lens iyi midir, yoksa hangi lensi tavsiye edersiniz?

Aşağıdaki linkten makineleri ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz

http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/category485_1.htm

Teşekkürler

Tarih: 2 Ağustos 2009, 16:54 - İp: 60.***.**2.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sony a230 sonynın a200den sonra cıkardıgı "bakalım kim daha cok sacmalayacak" konulu yarısmanın sonucu sanırım..
a200un uzerıne hiçbirsey koymadan sadece govdeyı ve adını degiştirip piyasaya surmusler,fiyat farkı varsa a200 alın, ergonomisinin daha ıyı oldugu soyleniyor..bence tasarımıda oyle..

a200-a300 veya a230- a330 arasındaki fark liveview ve hareketli lcs ekran..
nedir liveview, dslr makinelerde kompaktlar gibi lcdden bakarak fotograf cekemezsiniz, vizoru kullanmanız gerekir,sonrasında cektiginiz fotografı lcdden gorursunuz.
ancak yenı nesil makinelerin bazılarında lcdden bakarak cekim yapma sansınız var..
sonyde bu işi en iyi yapan marka suanda..
a230 ile a330 arasında cok fazla fiyat farkı yoksa ben a330 u tercih ederdim..

ancak bastada dedigim gibi bunlardansa a200 yada a300 daha iyi tercihler bana gore..

18-55 kit lens a230 ve a330 ile gelen yeni bir sony lensi,
butun markaların kit olarak kullandıgı bir aralık18-55, genel kullanım için uygundur..

a200-ve a300 uzerınde 18-70mm daha geniş aralıga sahıp bir lens geliyor..
bence kullanım acısından daha rahat bir lens 18-70..
hem tasarım,ergonomi hemde kit lens nedenıyle a200-a300 daha iyi secimler bana gore..

Tarih: 2 Ağustos 2009, 17:59 - İp: 78.***.**1.129
mete89
mete89 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Teşekkürler gaijin

a230 ile a330 arasında çok fiyat farkı yok. Bu durumda live view açısından a330 bana daha mantıklı geliyor. a200 ve a300 önerin için teşekkür ederim. Ama a330 yeni bir model olduğu için mutlaka birşeyler eklemişlerdir diye düşünüyorum. Makine standart olarak 18-55mm lensle birlikte geliyor. Dediğin gibi genel kullanım için iyiyse işimi fazlasıyla görecektir. Yardımlarınız için teşekkürler

Tarih: 3 Ağustos 2009, 17:20 - İp: 60.***.**2.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mutlaka bişeyler eklemişlerdir diye dusunmeniz normal ama eklememişler,hatta a330 a300den daha yavas bir makine..

Tarih: 3 Ağustos 2009, 18:06 - İp: 78.***.**2.242
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony A230 un internette yayınlanan A200 e göre farkları

Sony’nin aralarında dünyanın en hafif DSLR fotoğraf makinesi. Bu özellikle DSLR taşımanın ağır olduğunu düşünenler için iyi haber.

a230’un net ve parlak 2.7inç LCD ekranındaki yeni bir arayüz kullanımı son derece basit bir hale getiriyor. Modelin “Ekranüstü Yardım Kılavuzu”, altı farklı “Sahne Seçimi” modunundan herhangi biri seçildiğinde seçilen modu açıklıyor ve elde edilecek sonucu gösteren örnek bir görüntü sunuyor. Yeni modelde ayrıca deklanşör hızı ile diyafram arasındaki ilişkiyi anlamak da son derece kolay. Yeni grafik gösterge tercih edilen pozlama ayarlarının sonuçta ortaya çıkacak fotoğrafı nasıl etkileyeceğini gösteriyor.

Ayrıca bazı kişlere göre detay bazı kişilere göre iyi özellikler var. Sonuçta bu makineleri amatörler ve yeni başlayanlar seçiyor: Ne gibi

Tüm modeller, herhangi bir HD Ready TV’ye kolayca bağlanabiliyor. PhotoTV HD modu, nefes kesici berraklık ve gerçekçi renkler ile uyumlu BRAVIA™ LCD TV’lerde optimize edilmiş hareketsiz görüntü izleme olanağı sunuyor. Ayrıca İlk defa BRAVIA™ Sync teknolojisinin kullanıldığı modeller, slayt gösterilerini ve diğer fotoğraf makinesi oynatma fonksiyonlarını TV kumandası ile rahatça kontrol etmeyi sağlıyor.

Yeni modeller, fotoğrafların bir Memory Stick™’e yükleyerek HD fotoğraf görüntüsü sunan VAIO®, PLAYSTATION®3, Sony dijital fotoğraf çerçeveleri ve fotoğraf yazıcılarına aktarılabiliyor. Tüm yeni modeller Memory Stick PRO Duo ve Memory Stick PRO-HG Duo medyanın yanı sıra SD / SDHC formatlı bellek kartlarını da kabul ediyor.

Cihazın yeni self-timer (kendi kendine zamanlı) çekim modu 3 ile 5 kare arasında seri çekim yaparak portre ve grup fotoğraflarında başarısız çekim ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Kasa değişmiş. Sony bu kasanın daha ergonomik olduğunu iddia ediyor. Tabi bu bir iddia

Bunun gibi diğer modellerde de farklar var. Sonuçta fotoğraf çekimini ne kadar etkiler, önemli mi önemli değil mi kullanıcı karar verecek.

Ama orta seviye makinelere bile Sahne Tanıma Modu vb özellikler eklendiğine göre
Sony de böyle bir değişiklik yapması normal.

Sonuçta her marka böyle değişiklikler yapıyor sony A200 ü A230 yapıyor diğeri örneğin D40 D40x yapıyor D300 ü D300s yaıpyor üst segmentte D3 ü D3x yapıyorlar yakın zamanda D3xs yapacaklardır.

Sonuçta yeni özellikler koyuyorlar DETAYLARa buna sizin ihtiyacınız var mı? O sizin kararınız.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 20:24 - İp: 85.***.**0.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir bravia lcd birde ps3 alın madem
kişisel gorusum sony sacmalamıstır..

Tarih: 3 Ağustos 2009, 20:56 - İp: 78.***.**2.242
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gaijin amaç zaten o. Yav ben o işten anlamam oğlan için bakayım dedim ne hastaları varmış... Dijital makine kulanan milleti zaten pek fotoğraf basmıyor bari LCD de seyretsinler..

Tarih: 3 Ağustos 2009, 21:03 - İp: 85.***.**0.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

valla bnm tanıdıgım cogu fotografcı acıp bilgisayarından bile bakmıyor kendi fotograflarına.
ps3mus braviaymıs hıkaye..
klasorde saklıyor,bende oyleyım mesela..
izleyecek daha guzel fotograflar varken napıyım bnmkileri .

Tarih: 3 Ağustos 2009, 21:07 - İp: 78.***.**2.242
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Cep telefonu sektörüne dönmeye başladı zaten

Tarih: 4 Ağustos 2009, 10:02 - İp: 81.***.**9.145
mete89
mete89 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
a300 ve a330'un fiyatı aynıydı, bende a330 sipariş ettim. Birkaç güne elimde olur ve buraya da fotoğraf eklerim. Sağolun yardımlarınız için

Tarih: 4 Ağustos 2009, 15:35 - İp: 60.***.**2.4
a.ebrar06
a.ebrar06 (üye)
Ankara / Amatör

mete89 Makinayı ne kadara aldın acaba. Web sitesinde alpha 230'un fiyatı 800$ yazıyor. Tr'de fiyat bilgisi göremedim de

Tarih: 20 Ekim 2009, 20:02 - İp: 85.***.**4.216