esayphotoart
esayphotoart (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sony A77 İle Canon Eos 5d Mark Iı

Uzun Zamandır Sony A37 Kullanıcıyım Artık Bir Merdiven Çıkıp Üst Segment Bir Makine Almak İstiyorum. Sizlerden Ricam Bir çoğunuzun Benden Fazla Bilgisi var Bana Makine Öneriniz.
Sony A77 Mi Canon 5D Mark II 'mi
Sony de Full Frame Yok Ama Canonda Daha Üstün Özelliklere Sahip Ve Siz Değerli Kullanıcılar Benden Daha İyi Bilir Sizden Gelecek Cevaplara Göre Makine Satın Alacağım.
Elimde Tamron 18-200 Lens
Sıgma 50mm 1.4 Lensim var bu yüzden Biraz daha Sony Düşünüyorum Ama Kaliteli ve Güzel Resim Almam Daha Önemli..!

Teşekkür Ederim....!

Tarih: 19 Nisan 2013, 18:07 - İp: 78.***.**9.249
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sony'de full frame ürün yok diyorsunuz. Son çıkan A99 full framedir. Ben size a99 u tavsiye ederim. Fuarda inceledim. Çok güzel. Fiyatı biraz pahalı. Karar vermeden önce bu makinayı da inceleyin. Ürün hakkında bilgiyi Sony com.tr de de bulabilirsiniz. Ama hayretle gördüm ki ürün incelemesinde full frame notu yok. Size Japonya sitesinden örnek veriyorum.
TIKLA

#ercan43' tarafından 19.04.2013 20:57:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Nisan 2013, 20:56 - İp: 92.***.**7.1
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-slt-a99/2

full frame olduğu belirtilmiş ancak sonuç puanlamasında ISO performansını düşük gösteriyor dpreview...

Tarih: 19 Nisan 2013, 21:55 - İp: 176.***.**1.69
esayphotoart
esayphotoart (üye)

Sony'de full frame yok derken A77 kast ettim
A99 olduğunu biliyorum fiyatı pahalı olduğu için A77 yöneldim
A77 ile 5D mark 2 arasında seçim yapmam gerekirse hangisini secmeliyim
http://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Sony-SLT-A77-vs-Canon-EOS-5D-Mark-II
Linteki yaptığım karşılaştırma ya göre A77 bayağı üstün gözüküyor ama siz değerli kullanıcılar benim için daha önemli Teşekkür ederim.....

Tarih: 19 Nisan 2013, 22:23 - İp: 5.***.**6.129
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

burdan da karşılaştırın...

http://www.dpreview.com/reviews/sonyslta77/26

Tarih: 19 Nisan 2013, 23:07 - İp: 176.***.**1.69
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

bir düzeltme yapayım...daha doğrusu dpreview'in bir hatasını düzelteyim...

sony a99'un incelemesinin sonuç kısmı yanlış çıkıyor, a99 yerine a77'nin sonuçlarını veriyor, şimdi dikkatimi çekti...

bu nedenle a99'un ISO performansı düşük zannediliyor (aynen bende olduğu gibi), halbuki süpermiş...

yani a99 süper makinaymış...

Tarih: 19 Nisan 2013, 23:14 - İp: 176.***.**1.69
esayphotoart
esayphotoart (üye)

Ama ben Sony A99 istemiyorum fiyatı çok pahalı
Canon 5DMark 2 ile Sony A77 arasında sizden yorum bekliyorum

Tarih: 23 Nisan 2013, 17:16 - İp: 78.***.**3.9
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Açıkçası biri FF biri Aps-c olunca şahsen tercihim FF makine olurdu. Aynı odak uzaklığına sahip lensle daha geniş açı çekme olanağı, daha güzel bokeh sağlaması gibi avantajları olacaktır.

Tabi her kullanıcı FF tercih edecek diye birşey yok, ancak kuş çekimi yapmadığınızı varsayarak FF makine tercihi daha hoş olur diye düşünüyorum. Ayrıca elinizde öyle aman aman lensler de olmadığına göre sistem değiştirmeniz çok da zor olmayacaktır.
Bir de Sony Full Frame makine yok deyince aklıma geldi Sony A900 ve A850 modelleri de FF modellerdir, bilmiyorum belki ilginizi çeker.

Tarih: 23 Nisan 2013, 21:07 - İp: 195.***.**8.165
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 5D mark II o zaman. Çünkü full frame her zaman full framedir. 5D mark II nin yanında A77 nin özellikleri göz boyama kalıyor. Zaten alıp kullanın bir daha A77 ye yan gözle bile bakmazsınız. A77 nin vizörü dijital, 5D mark II ise pentaprisma optik vizör. Vizör kapsaması ve boyutları aynı. 5D mark II nin üstünlüğü bu konuda tartışılamaz. SLT lerin dijital vizörleri ancak giriş sınıfındaki %95 kapsamalı küçük penta miror vizörlere üstünlük sağlar. Full frame vizörleri Slt lerin vizör boyutları ile aynı olmakla dijital hiçbir zaman optiğin yerini tutmaz. Bilgisayarınıza indireceğiniz bedava programlarla A77 nin yapacağı HDR, panoroma gibi özelliklerin daha iyisini yaparsınız. Bu konuda bu kadar yazmak bile saçma. Aygırla kara eşek kıyaslamak gibi. Kesinlikle 5D mark II

Tarih: 23 Nisan 2013, 21:13 - İp: 88.***.**7.244
tureg
tureg (üye)
Aydın / Amatör

alfa 77 5d mark II nin rakibi olamaz...!!!

Tarih: 25 Nisan 2013, 23:20 - İp: 94.***.**0.211
esayphotoart
esayphotoart (üye)

Önerileriniz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim şuan sıfır alacak imkan yok ama ikinci el takip ediyorum 5D Mark 2 Yeni Makinemiz Olacak Sanırım. Eğer Engin Bilgilerinizden Bir Parça Daha Verirseniz Dahada Çok Memnun Olucam A37'den Sonra 5D Mark2 Almak Mantıksız diye arkadaşlarım var Sizce Doğrumu ?
Cevaplar için Teşekkür Ederim

#Hondablo' tarafından 29.04.2013 02:34:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Nisan 2013, 02:33 - İp: 88.***.**2.15
  • 1