fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

Sony A55 mi Yoksa Canon 60d Mi?

Arkadaşlar bu iki makine arasında gidip geliyorum sizce hangisi alınmalı? canon un çekimleri güzel test ettim ama sony i test edemedim.Canonun ekranı hoşuma gitmiyor video kamera gibi yana doğru ekranın hareketi bence hoş değil.Sony de ekran yukarı aşağı hareket ediyor görüntüsü ve ekranı güzel ama ikisi arasında kararsız kaldım yardımınızı bekliyorum. Birde ucuz lens bulma kolaylığı açısındanda değerlendirelim.

Tarih: 13 Temmuz 2011, 12:11 - İp: 78.***.**6.12
erkinn
erkinn (üye)
Eskişehir / Amatör

2Hazirandan beri bir sürü konu açmışsınız

"senın amacın fotograf cekmekmi, teknoloji yarıstırmak mı?
sen fotografcılıgımı seviyorsun teknolojiyimi?"

herşey önceki konunuzda açık. fotoğraf çekecekseniz 1000d bile yetebilir. ama benim fotoğraf makinem oynar ekranlı eski teknoloji yeni teknoloji falan ne bileyim. illa süper olsun banane diosan 500d al 550d al 60d ye vercein 1000tl fazla parayla türkiyenin bir çok ilini gez gez gör oralarda fotoğraf çek kültür olur.

anlamıyorum insanları.

hatrlatayım dedim alıntımıda

gaijin

fiery ben yazayım sende ciddiye alıp oku
amacım bagcı dovmek degil onuda peşinen yazıyımda sonra sıkıntı olmasın.
550d eski bir makine falan degil. iki yıllık gorevini tamamlamıs ne demek?
ne alaka?
10 yıl onceki makinelerle lenslerle bile mukemmel fotograflar cekiliyorken ne gibi bir eksigini hissedecegini sanıyorsun? suan piyasadaki hiçbir dslrnin amator bir kullanıcının ıhtıyaclarını karsılamaması diye bir şey olamaz.
SEN MAKİNEYE YETEBİLECEKMİSİN bunu dusun ciddi anlamda.
-----

d90a bile ustunluk saglayamıyo demişsin,d90dan sonra cıktıgı için boyle demişsin sanırım- da d90 zaten 550d ayarında bir makine degil.
d90 550d den bir ust 50d-60d den bir alt seviyeyı doldurabilecek bir modeldir.
nıkondada 550d'nın bir alternatifi yok.
son teknolojiyle donatılmış falan filan işin ambalajı. nasıl mukemmel bir teknolojik gelişme olmuştur sence aradaki birkac aydaki fotografcılıgı kokten degiştirsin???

---------

ellerin buyukse 60d daha iyi oturur eline, senın için iki makine arasında fark yaratacak tek sey bu.
battery grip alırsın bitane 150 liraya aynı işi gorur.
fotograf kalitesi arasında fark bekleme.
gidip 1000 lira veriyim dersen bilemem tabi. hayırlı olsun demek duser.

senın amacın fotograf cekmekmi, teknoloji yarıstırmak mı?
sen fotografcılıgımı seviyorsun teknolojiyimi?

alacaksan 550d+ tamron 17-50
yok BANA YETMEZZZZZ dersen d90+18-105
oda yok ben teknoloji seviyorum diyorsan bekle seneyede makinelercıkacak sonraki seneyede

Tarih: 13 Temmuz 2011, 12:36 - İp: 88.***.**0.15
fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

Hocam ben Sony A55 ile Canon 60d karşılaştırmasını istedim hangisi ve neden diye bir konu açtım illaki almak değil detayları görüp öğrenmek... bana tamron u tavsiye etmişsin ama tamronu bizzat test ettim mercek iyi değil sarımtrak fon lar veriyor ii bakmamışsınız herhalde... en iyisi canon 17-85 mm bunun çekimi süper öyle bir tavsiye de ben bulunabilirim... ben hem teknoloji meraklısıyım hemde çekim meraklısıyım çok makine değiştirdim çünkü yeni makineleri denemek kullanmak birinde sbt kalmayı sevmiyorum... sony a55 in mercek kalitesine kötü diyorlar bu yüzden kullananlardan bilgi almak istedim... canon 550d kullandım.

Tarih: 13 Temmuz 2011, 12:45 - İp: 81.***.**6.91
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

"bana tamron u tavsiye etmişsin ama tamronu bizzat test ettim mercek iyi değil sarımtrak fon lar veriyor"

İyi test edememişsiniz bir daha bakıverin
--------------------------------------------------------------------------------------

"en iyisi canon 17-85 mm bunun çekimi süper öyle bir tavsiye de ben bulunabilirim"

17-85 vasat sayılabilecek bir lens. Fiyat performans oranı en zayıf lenslerden biridir. Çok olsa 18-55 kadar kaliteli

-----------------------------------------------------------------------------------------

"sony a55 in mercek kalitesine kötü diyorlar "

Merceği gövdeye yapıştırmışlar mı?

----------------------------------------------------------------------------------------

"canon 550d kullandım"

Aynı sensör aşağı yukarı aynı sistem. 60d den ne bekliyorsunuz?

Tarih: 13 Temmuz 2011, 13:07 - İp: 78.***.**3.120
fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

genel olarak sony merceklere kötü diyorlar yani bir canon nikon gibi olamicağı söyleniyor, ben canon 17-85 i kullandım gayet hoştu, yani tamron daha mı iyi diyorsunuz? canon 55d ile 60d arasındaki farklar 60d de manuel iso ayarı var lcd de hareketli ekran vede ful hd 1080p ok?

Tarih: 13 Temmuz 2011, 13:17 - İp: 81.***.**6.91
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Hocam şaka gibisin ya. Bu bahsettiklerin -lcd ekran hariç- 550d de yok mu?

Tarih: 13 Temmuz 2011, 13:30 - İp: 78.***.**3.120
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

vaaay ,iso manuel degişiyor demek. istediginiz isoyu zaten BUTUN DSLR lerde secebiliyorsunuz. analogla dslr karsılastırır gibi olmus sizinki.

sony objektifler bir canon bir nikon kadar olamazmış. bunu soyleyen cok afedersiniz s.ktirsin gitsin sacma sacma konusmasın. ne kadar para okadar kofte.

17-50 kotu 18-75 cok iyi?

hadi oradan. oradan buradan okuyup gelmeyin allah askına. 18-75 suanda piyasadaki fiyat/performansı belki de en dusuk yıllarca abartılmış vasat bir lens.

550d de de 1080p video var..

karsılastırma yaparken bile makinelerin ozelliklerine hakim degilsiniz.
lenslere hakim olmanızı beklemiyorum zaten bu asamada.
acıkcası sizin surekli oradan buradan alınmıs yalan yanlıs bilgilere bukadar sahip cıkıp, burada soylenenleri kulak arkası etmeniz amacınız hakkında supheye dusuruyor insanı.

hem teknoloji hem fotograf meraklısı biri olarak iki konuda da bu kadar "bilgisiz" olmanızı anlamlandırmakta gucluk cekiyorum. sahsen size cevap yazmak benim için zaman kaybından baska bir sey ifade etmiyo.
sizde arastırmadan etmeden, ne dendigini ne oldugunu anlamadan boyle alım kararları veriyorsanız anca boşa para harcarsınız. aldıgınız her ürün sizi ele gecirir.
ötesi yok.

Tarih: 13 Temmuz 2011, 13:57 - İp: 88.***.**8.140
erkinn
erkinn (üye)
Eskişehir / Amatör

Net Fotoğraf Forum
Dslr / Slr-like Satın Alma Rehberi
Sony A55 Mi Yoksa Canon 60d Mi?

"Hocam ben Sony A55 ile Canon 60d karşılaştırmasını istedim hangisi ve neden diye bir konu açtım illaki almak değil detayları görüp öğrenmek"

garip.

"çok makine değiştirdim çünkü yeni makineleri denemek kullanmak birinde sbt kalmayı sevmiyorum"

o zaman size yardım etmeye gerek yok alın deneyin değiştirin...

Tarih: 13 Temmuz 2011, 19:03 - İp: 88.***.**0.15
fiery
fiery (üye)
İçel / Amatör

siz zaten yardım etmeye değil sitres atmaya burada takılıyorsunuz... çok bilmiş öğretmenler... canonun sitesine girip 550d ile 60d arasındaki farkları görebilirsiniz... hala aynı oldugunu ima ediyorsunuz... manuel iso ekran var diyorum öteki ordan gelmiş bilmişlik yapıyor... gidin kardeşim başka yerde yorum yapın... adam akıllı birşey ifade etmek istiyorsanız edin ben 17-85 ile çok ii fotolar çektim tamronuda beğenmiyorum siz beğeniyor olabilirsiniz devam edin... sadece sony mi canon mu özellik ve görsellik açısından ikisinden birini alacam dedim siz nerelere girdiniz 80 yılların nostalji makinalarında iyi foto çeker ii çekiyor diye onumu alalım estetikte önemli...

Tarih: 13 Temmuz 2011, 22:50 - İp: 81.***.**6.91
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

manuel iso ekran nedir bir acıklasana sunu sen?
pek ilgili ve bilgilisin ya. erkinn dogru demiş madem tek makinede takılıp kalmayı sevmiyorsun ald ene ikisinide. boyle sacma sapan kriterlerle alısveriş yapacak kadar cok paran varsa ne diye konu acıyorsunki.

galerinde bir fotograf var, onu da bırak 550d yi 150 liralık kodakla dahi cekebilir insan. fotograf cekemedikten sonra en iyisini alsan ne olur en pahalısını alsan ne olur.

Tarih: 14 Temmuz 2011, 00:19 - İp: 92.***.**1.134
kaankocdag
kaankocdag (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony lens değiştirmek istersen, lens ürünleri sadece sony mağazalarında satılıyor ve ücretleri canonlardan 2 kat fazla. Ayrıca canonda bildiğim kadarı ile ekran 1080p değilmiydi?

Tarih: 14 Temmuz 2011, 18:33 - İp: 88.***.**9.135