loneytunes
loneytunes (üye)
İzmir / Meraklı

Sony A350 Eısa Ödülünü Kazandı

Arkadaşlar herkese merhaba,

Uzun süredir forumları geziyorum, fotoğraf merakım geçmişe dayanmakla birlikte, şimdilerde klasik sony kompakt makinelerden sonra SLR makinelere merak sardım ve araştırmalara başladım, özellikle forumda "panctom" kullanıcı adlı ağabeyimizin yorumlarını yakından takip ediyorum, kendisine nekadar teşekkür etsem azdır..

Sony dslr makineler hakkındaki incelemeler ve haberler arasında sony dslr camiası hakkında bugün önemli bir haber okudum...

Sony'nin A350 DSLR fotoğraf makinesi, Europian Imaging & Sound Association'den Avrupa 2008-2009 yılı dijital kamera ödülünü kazanmış.

Ancak kafamı kurcalayan birşey var, neden A350? neden A300 değil? A300 modeli A350'den sonra çıktı ve testlerde performans olarak A350'den daha üstte gözükmesine rağmen, kamera ödülü A350'nin alması oldukça düşündürücü.

Değerli yorumlarınızı bekler, saygılarımı sunarım.

Daha fazla bilgi için: http://www.eisa.eu

#loneytunes' tarafından 22.08.2008 20:49:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ağustos 2008, 19:41 - İp: 78.***.**9.179
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

öncelikle teşekkür ederim sevgili kardeşim, benimle ilgili güzel sözlerin için

neden a300 değil de a350 demişsin..

a300 ün, a350'ye göre iki üstünlüğü var zaten..
-iso performansı
-hız

diğer herşey ikisinde de kaliteli..

sony, a350 modelinde farklı bir sensör kullanmış. Ve 14 mp gibi yüksek bir değeri bu sensöre yüklemiş. Ve kaliteli fotoğraflar tabii ki..

sanırım kazandıran detay bu.. yüksek megapiksel (14mp)
ve buna rağmen iyi fotoğraf..
ve buna rağmen çoooook ucuz fiyat..
14mp değerindeki bir fotoğraftan çok büyük baskılar alınabilir.
tabi bu bizim işimize yarayan bir unsur değil pek..

değerlendiren juri bunlardan etkilenmiştir.

..............

şahsen;

14 mp lik büyük boyutta bir fotoğraf işime yaramayacağı, bilgisayarıma gereksiz yere daha büyük dosyalar ekleneceği,
birazcık daha düşük iso performansı ve hız olacağı için..

ben a300 dedim. yine başa dönsem yine a300 derim

..............

ALTINI DA ÇİZİYORUM:

A350 de ÇOK ÇOK GÜZEL BİR MAKİNEDİR.

ALKIŞLAR SONY A350 İÇİN..

Tarih: 23 Ağustos 2008, 02:55 - İp: 88.***.**0.110
badtr
badtr (üye)
İstanbul / Amatör

Bu habere sevindim, 1 hafta evvel hayyama gittim kardeşime A300 almak için ama nedense koca pasajda sony satan yer bulamadım bir kaç tane A100 bulabildim, girişteki yer metro idi galiba içeri girdiğimde ve sony sorduğumda sanki sadaka istiyormuşum gibi baktı suratıma, hani derler ya yarım ağızla A100 var dedi, adama o kadar sinirlendimki gidip garantili alayım dedim yalçınlardada a300 yoktu o yüzden A350 alıp çıktım, ama içimde şüphe kalmıştı acaba yanlışmı yaptım diye o yüzden bu habere sevindim. çokta yanlış bi karar değilmiş demek

Tarih: 29 Ağustos 2008, 11:54 - İp: 213.***.**2.66
hagias90
hagias90 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Öcelikle Herkese Sevgiler Sagilar

Foruma yeni kayit oldum,
Zira bu foruma kayit olmamda dün aldigim Sony a350k ile ilgili sorularim ve sorunlarim var.

Aslinda kisa bir zamanda fotograf cekmeyle yakindan uzaktan hic bir alakam olmadigini söylemeliyim,yani hic bir tecrübem yok.

Bilgimde cok az tabiki.
m her ne olduysa bende bir sekil merak saldim ve burda gittigim magzanin saticisinin tavsiyesi üzerine Sonby a350k'yi aldim.

Ilk günler basit resimler cektim ve harika pozlar cikardim,

Ama son 2 gündür bir kac sey denemeye baslayim dedim ama bir türlü ayar tutturamadim.

Bu yüzden sizden simdi bir kac bilgi isteyecegim.

Aksam evin icinde sari ampül altinda *Flassiz*cektigim fotograflar neden cok ama cok kötü ve bulanik cikiyor.

Ayarlanmis sporcu cekme modunda geceleri cok büyük bulanikliklar var.

Auto yaptigim zaman mükemmel yekiyor diyebilirim.
Ama ugrastigim en ufakl ayarda dengeler bozuluyor.

Bu konuda her alana göre ayarmi var var bu ayrlar asagi yukari nasil ve neye göre olmalidir?

Son olarak bu son derece yüksek fiyatlarda gezinen makinalarda bulaniklik olmasi normal mi?
Yoksa böyle bir sey yok ve bu sadece benim ayarlayamadigimdan vede bilincsizligimden mi kaynaklaniyor.

Makina yi alali 4. gün olacak,
2 hafta icinde geri iade etme zamanim var,
Görüslerinizi bu zaman zarfi icinde belirtirseniz cok memnun kalirim.

Simdiden bilgiler icin Tesekkürlerimi Sunuyorum

Saygilarimla...........

Volkan Beren

Tarih: 28 Ekim 2008, 22:41 - İp: 87.***.**3.184
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

bulanıklılık çekim süresinin uzamasından kaynaklanıyor. iso degerini yukselterek gece cekımlerınden çekim süresini kısaltabılırsınız. veya haraketsiz nesne çekiyorsanız tripod kullanmanızı öneririm. onun dışında flash kullanabılırsinizde. diyafram enstantane iso ile ilgili forumda arama yaparak nasıl kullanılacağına dair değerli bilgiler öğrenebilirsiniz.

http://www.fotoatolye.tr.gg/E%26%23287%3Bitim-Videolar%26%23305%3B.htm?PHPSESSID=8561589bf3728e183b467be1b99f646f

linkteki videolarda yardımcı olur.tavsiye ederim...

Tarih: 28 Ekim 2008, 23:13 - İp: 78.***.**5.54
hagias90
hagias90 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Degerli bilgileriniz icin cok tesekkür ederim

Ve size bir sorum daha olacak,

Son a350k fotografcilik meraki olan birisi icin yeterli sayilabilir mi yoksa eksi taraflarida fazlami?

Tarih: 28 Ekim 2008, 23:43 - İp: 87.***.**3.184
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

yeter hatta artabilir bile duruma görecok guzel makına gönul rahatlıyla kullanabılırsınız dusurmeyın ıslatmayın onun dısında bolbol cekın alıştıkca makınayı seviceksiniz özellikle renkleri

Tarih: 29 Ekim 2008, 00:00 - İp: 78.***.**5.54
hagias90
hagias90 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

´Belki cok soru soruyorum ama bilinki bu konuda önceden de belirttigim gbi cok bilgisizim
Bu konuda Kusura bakmayin.

Sorum su

a350k ile a700 arasinda cok asari bir fiyat farki yok.
Ama a700'dede livewiev yok,
Yani yeni baslayanlari icin zor olabilir mi?

Ve iki makinanin arasindaki farklar nelerdir?
a700 a350'ye göre cok cok iyi bir makinami?

Birde objektifler kameranin performansini ne derece arttirabilir,
Bende suanda 18-70 mm var,
Macro modunda cok harika pozlar cikariyorum ama uzak mesafelerde yetersiz,
Tavsiyeleriniz nelerdir?

Tarih: 29 Ekim 2008, 00:23 - İp: 87.***.**3.184
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

a700 klasman olarak bır ust eviye bir dlsr makına kullanımda zorluk çıkarabılır bıraz a350 ise kullanımı daha kolay ve daha yenı teknolojı. lens konusunda fotografın belkıde %70i lesntır diyebılırım. zoom lens dusunuyorsanız sony g serisi 70-300 e bakaılırsınız butcenızı asarsa sıgma 70-300 apo dg işiniz görürü zoom konusunda.

Tarih: 29 Ekim 2008, 01:05 - İp: 78.***.**5.54
photoblack
photoblack (üye)
İzmir / Meraklı

hakediyor alet zaten hareketli lcd başlı başına bir harika bende daha 2 gün önce a300 e geçtim çok memnunum bundan sonrada asla gidip canon nikon vs makine almam

Tarih: 29 Ekim 2008, 10:07 - İp: 195.***.**4.88
hagias90
hagias90 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Simdi birde teknik sorularim var siz ustalara,

Benim anladigima göre.

Enstantaneerdenin kapanma hizi

Ve diafram da:Isigi alma gücü.

Simdi ben bu ayarlarla oynadigim zaman akkor lambanin altinda sadece karanlik poz aliyorum.

Yani 600 enstantane üzeri(1000,2000,3000,4000 hepsini denedim) cektigim zaman fotograflar cikmiyar sadece karanlik pozlar cikiyor.

Birde sony a350 de diafram en az kac oluyor.
5.6 mi?

Cünkü diafram üzerine dinledigim konusmada diaframin 2.8'e kadar indigi söyleniyordu.

Bilgileriniz icin simdiden Tesekkürler.

Tarih: 29 Ekim 2008, 20:04 - İp: 87.***.**5.11