hamerath
hamerath (üye)
Ağrı / Amatör

Sony A300x? A350x?

bir süredir sony alma niyetindeyim bütçeme uygun olarak kit lenslerinide düşünerek a350x almayı düşünüyordum fakat bazı yerlerde insanlar a300x in daha iyi olduğunu söylüyorlar.. şimdi 350 büyüktür 300 mantığına kapılmak istemiyorum fiyatları neredeyse aynı.. kit lensleride aynı sanırım en azından aralıkları aynı.. daha büyük boy baskı gibi bir derdim olmadığına göre sizce hangisini tercih etmeliyim.. bir de neden megapixel oranının bu kadar büyük olması 350 için dezavantaj oluyormuş bilgi yetersizliğimden dolayı bunuda anlamadım..

son olarak a300 veya a350 nin sonlarındaki "k" ve "x" ifadeleri sadece "k"nın tek kit lensli "x"in çift kit lensi olduğunu anlatıyor başka bir ğüf noktası var mı?

saygılarımla şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 8 Ekim 2009, 14:43 - İp: 81.***.**8.84
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

daha önce ben de bu ikilem arasında kalmıştım. o zamanlar yaptığım araştırmalar sonucunda ISO başarısının A300'de daha üstün olduğunu öğrendim. aynı sensöre daha fazla megapikselin yükselmesi noise yi arttırır şeklinde bilgiler vardı. hangisini alırsanız alın ikisi de pişman olmayacağınız makineler. yerinizde olsam benim tercihim A300 olurdu

Tarih: 8 Ekim 2009, 16:29 - İp: 81.***.**7.150
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

kararınız a300 den yana olursa çift lensli olarak satıyorum..19 ay türkiye garantili..5bin shutterda..sonundaki x sadece lensi belirtir makinede bi fark yok..ilgilenirseniz link aşağıda fotoğraflarına bakabilirsiniz..burdan portfolyomada bakabilirsiniz..iyi günler..

http://www.sahibinden.com/garantili_sony_a300_fiyat_dustu!!_-15WQQaXQQ16023585WQQpXQQdisplayitem

Tarih: 8 Ekim 2009, 22:03 - İp: 85.***.**3.19
hamerath
hamerath (üye)
Ağrı / Amatör

morpurple teşekkür ederim ancak ben taksitle almayı düşünüyorum.. fiyat iyi ama..

last hope sanada ayrıcateşekkür ederim sade ve net bi cevap olmuş. bu arada sanırım hemşeriyiz bende sivaslıyım görev sebebiyle ağrı bulunuyorum memleketime selamlar..

Tarih: 9 Ekim 2009, 00:07 - İp: 78.***.**0.141
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

memnun oldum hamerath ben de görev nedeniyle 11 yıldır Sivastayım. Sivaslı sayılırız

Tarih: 9 Ekim 2009, 00:10 - İp: 78.***.**4.252
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hamerath oncelikle forumda bu soruların cevabı zaten var...
hatta birebir aynı baslıkla sorulmus halleride var sondaki bu x w nedir diye soran baslıklarda var,yanı daha once defalarca acıklandı..
forum kurallarını okursan konu acmadan once arama yapma gerekliligini goreceksin..

lutfen bıraz daha duyarlı olalım...

Tarih: 9 Ekim 2009, 00:15 - İp: 78.***.**4.186
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ahhh ahh vakti zamanında çift lensle bu fiyata A300 bulacaktım, Ankara'ya kadar giderdim de alırdm valla
MOR hala satamadın mı makinayı ? çok ilginç yahu ?
Yine benim şanssızlığım, ben arayınca olmaz ortada, vazgeçtim ya şimdi, her yer A300

HAMERATH, aynı sensörde fazla MP noise artırır fikri, teknik bir bulgu ama nedense,çekilmiş fotoları incelediğimde, A350'nin ISO performansı daha iyi gibi geldi. Ama yanıltmak da istemem. fotoları incele istersen.

Tarih: 10 Ekim 2009, 00:58 - İp: 88.***.**7.140
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

bi ara satmaktan vazgeçtim desi..şimdi yine satmaya karar verdim..arayan oluyoda hep ölücü yok bin lira veririm fln..acelesi yok yaa..

Tarih: 10 Ekim 2009, 11:37 - İp: 85.***.**6.199
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

sony a380 ve daha aşağı modellerde ccd sensörleri kullanılıyor a500 ve daha yukarı modellerde ise sony cmos sensörleri kullanıyor.aradaki fark nedir.

Tarih: 11 Ekim 2009, 09:39 - İp: 88.***.**1.188
  • 1