mirbeyza
mirbeyza (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony A200 Hakında

herkese merhaba...
henüz amatör bile olamayan bi fotğrafçı adayıyım. yıllardır iyi bir makina almak istiyordum ama bir türlü olmadı. sonunda karar verdim yalnız ne alacağıma ve nasıl alacığıma karar veremedim. Sony A200 ü çok övdüler forumlarda da okuduğum kadarıyla gerçekten ii bir makina sanırım.yalnız lens olarak 18-70 nasıl? Bir de bir mağazada sorduğumda canon 400D yi gösterdiler ve bir de batarya almam gerekli olduğunu söylemişlerdi.(cahilliğime verin bu soruyu sorarken) alacağım kutu içeriğinde NP-FM500H Li-On Batarya yazıyor ek bi batarya talebinde bulunmam gerekiyor mu?

Tarih: 31 Mart 2008, 20:12 - İp: 85.***.**7.0
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Li-ion pil kullanan makinelerde şarj aleti ve pil kutu içeriğinde verilir. Yedek pil alıp almamak size kalmış.

Tarih: 31 Mart 2008, 23:23 - İp: 85.***.**1.244
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Daha henüz paketin içinde pil vermeyen üretici duymadım, görmedim, bilmiyorum. Bir ihtimal kalem pil (NiMh veya Alkalin) ile çalışan modelin yanında vermiyorlardır belki, ama onda da köşe başındaki bakkal imdada yetişecektir.

Yalnız tecrübeyle sabittir ki insanın yanında fazladan en az bir adet (tam şarjlı) yedek pil bulundurmasında sayısız faydalar vardır. Pilin ne zaman biteceği hiç belli olmaz ve hiç kimse işin orta yerinde pil bittiği için günü kapatmak istemez.

Tarih: 1 Nisan 2008, 02:09 - İp: 82.***.**0.194
  • 1