taozen
taozen (üye)
Osmaniye / Amatör

Sony A100w Objektifleri

merhaba,
ilk defa bir dslr almaya karar verdim. düşündüğüm makina sony a100w. en ucuz www.shopping.com da buldum. 12 taksitle 1.825 ytl. fiyat uygun geldi ama objektiflerinin markası konusunda gönderdiğim üç e-postaya da cevap gelmedi. bildiğim kadarıyla sony, carl zeiss objektif kullanıyor. fiyat ucuz olunca lenslerin carl zeiss olup olmadığı konusunda şüpheye düştüm. bu siteden a100w alan arkadaş varsa gelen objektifler konusunda bilgi verebilirler mi?

Tarih: 9 Ekim 2007, 00:10 - İp: 85.***.**8.212
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Buffalo üye arkadaşımız size gerekli açıklamalarda bulunacaktır konunuz ile ilgili olarak..

Tarih: 9 Ekim 2007, 00:19 - İp: 85.***.**6.83
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili taozen "w" sony a100'ün sony 18-70mm ve sony 75-300mm objektiflerle beraber satılan setine verilen isim. Objektifler tabiki carl zeiss değil ama kit lenslerle kıyaslandığında oldukça kaliteli ve tatminkar olduğu kullanan arkadaşlar tarafından söyleniyor. özellikle de 75-300mm

Biraz fiyat araştırması yaparsan daha iyi fiyatlara da bulabileceğini düşünüyorum. Aşağıdaki siteye bir bak istersen. Sony satan bütün alışveriş sitelerine ulaşabilirsin oradan. Kolay gelsin...

LINK

Tarih: 9 Ekim 2007, 00:53 - İp: 85.***.**3.130
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Carl Zeiss degil. Ama bu cokda onemli degil, uzerinde Zeiss veya Leica yazinca simsekler cakip yildirimlar dusmuyor. Genel olarak lens isinde ne kaaa ekmek o kaaa kofte. Ucuz Zeiss veya Leica. pahali Minolta, Canon, Nikon veya Pentax'dan daha iyi degildir.

Sony'in "w" paketi bildigim kadariyla bir adet A100 ve bir tane de Sony 18-200 objektif iceriyor.

Sozkonusu lens x11 zoom ile cok kullanisli olmakla beraber, yuksek zoomun yan etkilerinden de muzdarip: Daha dusuk zoomlu lenslere gore daha az keskin ve renk sapmasi (chromatic aberration) yapabiliyor.

Malumunuz, Sony DSLR isine 1.5 sene once Minolta'yi satin alarak girdi. Sozkonusu lens orjinal dizayn olarak bir Minolta olup son 1.5 sene icerisinde Sony makyajiyla tekrar piyasaya surulmus hali.

Minolta da dunyanin sayili lens ureticilerinden birisiydi. Iste burada Minolta'nin da diger markalara parmak isirtan bir modeline ornek :

http://www.dyxum.com/columns/articles/lenses/SAL-135F28/Sony-AF-135-STF-SAL-135F28_review.asp

Tarih: 9 Ekim 2007, 01:04 - İp: 85.***.**1.161
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Buzkara "W" paketi hakkinda dogru soyluyor, ben "H" paketi ile karistimi9sim, kusura bakma. Bunun disinda bir onceki mesajimda soylediklerimin hepsi gecerli.

Tarih: 9 Ekim 2007, 01:25 - İp: 85.***.**1.161
taozen
taozen (üye)
Osmaniye / Amatör

teşekkür ederim buzkara ve antika, verdiğiniz bilgiler için. sony almak istememdeki en büyük neden, carl zeisse odaklandığımdan olsa gerek. lensler carl zeiss değilse elbette nikon ya da canon favorim. kompakt değil de dslr olsa sanırım Leica V-LUX 1 10.1 de düşünebilirim.
en iyisi nikon ya da canon modelleri üzerinde biraz daha araştırmak sanırım.

Tarih: 9 Ekim 2007, 22:19 - İp: 85.***.**0.151
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Taozen,

"W" paketini al bence, o fiyata ne Canon'un ne de Nikon'un ayni kalitede lens iceren paketleri yok. Ozellikle Canon'un kit lensi buyuk sefalet. Buyuk reklam butceleri ayirmalari ve isimlerini daha fazla duyurmus olmalari, Canon ve Nikon'un Minolta'dan daha iyi lens urettigini gostermez.

CZ 16-80'in fiyati yaklasi 1000 YTL (Turkiye fiyati , www.morfare.com ) A100 Body alip uzerine CZ 16-80 takabilirsin.

Tarih: 9 Ekim 2007, 22:53 - İp: 85.***.**1.161
  • 1