levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Sony A100 + 18-200mm Lens.....

iyi akşamlar..

pazarbeyin zoruna gitmesin yarın sipariş veriyorum...

Sony A100 almaya karar verdim. 18-70mm lens ile beraber 750$ , 18-200mm lensi ile beraber 1050$ a bana gelecek. Belki 50-100$ daha artar...

18-200mm nin hiç testini bulamadım. Bu lensle ilgili pozitif/negatif duyumları olan var mıdır ?

Duyumları olmayanlarda ufak bir yorum yaparlarsa sevinirim. 18-200mm alıp olayı bitirmek niyetindeyim...
tabii olay hiçbir zaman bitmezde, en azındna dışarı çıktığımda 2 lens taşımıyım...

Tarih: 1 Şubat 2007, 00:30 - İp: 85.***.**1.110
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Sigma 18-200'ün biraz daha keskin olduğunu söyleyenler var, her ikisinin de aynı kalitede olduğunu söyleyenler de var. Kim, hangisini tercih edip kullanıyorsa, sanırım onu methediyor.

Sigma 18-200'de bulunan zum kilidi, Sony'ninkinde yokmuş. Bu nedenle, Sony'ninkinde zum kayması oluyormuş, ama "benimkinde hiç olmuyor" diyenler de var.

Nette, Sony 18-200 ile çekilen fotoğraflar gördüm, o odak aralığı için bence yeterli kalitedelerdi.

Tarih: 1 Şubat 2007, 02:50 - İp: 88.***.**2.90
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zum kilidinin onemli oldugunu sanıyorum..pazarbey ciddi ciddi dusundugune gore-ki gerci ipiyle kuyuya inilmez ama- iş gorecek bir lenstir sanırım..ama tabı bukadar geniş aralık keskinlikten goturecektir..tek lens tasımak istiyorsanız ve bırazcık kaliteden odun verirseniz bence iyi bir secim...buarada 750 dolar cok iyi fiyat..spot dimi???

Tarih: 1 Şubat 2007, 03:42 - İp: 88.***.**6.82
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

spot değil arkadaşlar, direkt amerikadan geliyor arkadaş. ama biraz geze geze gelecek dolayısıyla en az 20 günü var buraya gelmesinin...

SON 2 SAAT ARKADAŞlar, biraz daha yorum lütfen... 11 de arkadaşı arayıp kesin siparişimi vericem...

Başka bir modelde sipariş verebilirim ama ben SONY A100 düşündüm...

Cüneyt bey,
Zoom kilidi ne işe yarar? ne derece önemli ? Ben ilk kez duyuyorum..

Keskinlikten çok mu ödün veririz? az mı?

Tarih: 1 Şubat 2007, 08:36 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

spot değil arkadaşlar, direkt amerikadan geliyor arkadaş. ama biraz geze geze gelecek dolayısıyla en az 20 günü var buraya gelmesinin...

SON 2 SAAT ARKADAŞlar, biraz daha yorum lütfen... 11 de arkadaşı arayıp kesin siparişimi vericem...

Başka bir modelde sipariş verebilirim ama ben SONY A100 düşündüm...

Cüneyt bey,
Zoom kilidi ne işe yarar? ne derece önemli ? Ben ilk kez duyuyorum..

Keskinlikten çok mu ödün veririz? az mı?

Tarih: 1 Şubat 2007, 08:36 - İp: 213.***.**8.2
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Cüneyt abi haber vermiş sağolsun ama gül gibi minolta 50 mm AF F 1.7 lensi snlerle kaçırdım ve sadece 85 YTL'ye satıldığını duyunca bir şok daha yaşadım.

Cünayt abi, gece rüyama girdi

Tarih: 1 Şubat 2007, 09:37 - İp: 85.***.**4.118
ugurtardus
ugurtardus (üye)
İstanbul / Amatör

levobjk

nerden alıyorsun makinayı bu kadar ucuza...

Tarih: 1 Şubat 2007, 10:43 - İp: 81.***.**1.163
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar yardımcı olanlara teşekkürler

olmayanlara da teşekkürler tabii, eminim online olsalar yazarlardı bişiler.

sonuç olarak ben Sony Alpha100 + 18-70mm kit lens siparişi verdim. Aslında 18-200mm ile isteyecektim ama bütçem elvermedi.

Tarih: 1 Şubat 2007, 11:42 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar yardımcı olanlara teşekkürler

olmayanlara da teşekkürler tabii, eminim online olsalar yazarlardı bişiler.

sonuç olarak ben Sony Alpha100 + 18-70mm kit lens siparişi verdim. Aslında 18-200mm ile isteyecektim ama bütçem elvermedi.

Tarih: 1 Şubat 2007, 11:42 - İp: 213.***.**8.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ne demişler.Büyük makina al büyük konuşma. Al sana 18-200
Böyle sesini soluğunu keserler adamın işte. [> :D

Tarih: 1 Şubat 2007, 12:20 - İp: 85.***.**0.127
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

levobjk,

Öncelikle yeni makineniz hayırlı olsun.

(Cevap biraz geç oldu sanırım ama daha yeni girebildim buraya bu gün.)

Zum kilidi, zum kaymasını önlüyor. Zum kayması nedir derseniz, lens makineye takılıyken, makine elde veya omuzda taşınırken, ön tarafı aşağı doğru geldiğinde, lens; siz elinizde zum yapmışsınız gibi, uzar. Bu durum da taşırken rahatsızlık verebilir. Bunu önlemek için bazı lenslerin üzerinde küçük bir anahtar vardır, bu anahtar zum bleziğinin hareket etmesini önler, zum yapılmak istendiğinde anahtarın açılması, taşıma durumunda da kilitlenmesi gerekir.

Her zum lenste zum kilidi olmayabilir, olmayanlarda da zum kaymasını olmaması için lensin zum bileziği biraz sert döner bu da zum kaymasını önler.

Tarih: 1 Şubat 2007, 12:37 - İp: 85.***.**4.68