forestquar
forestquar (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony A 100 18-200 Lensle

sony a100 de yeni lensle (18-200) piyasaya giriyor. ben double kitini (18-70 + 75-300) sipariş etmiştim, kafam karıştı. değiştirsemmi? yalnız 18-200 le olan 200 ytl daha pahalı.

Tarih: 21 Nisan 2007, 01:40 - İp: 88.***.**0.76
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Nasıl istikbal göklerdedir konulu avatarım. Tilki çekmiş.
İyi iyi gelyir yakında. İyi fiyat valla. Almanyadan 250 ytl fazla ki iyi bence.En azından 6 taksit.
Şimdiden hayırlı olsun.
Darısı başımıza diyelim.Makiro almayıda düşünüyormusun.

Tarih: 21 Nisan 2007, 12:13 - İp: 88.***.**9.69
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Avatarın çok hoş pazarbey. Atatürk gibi bakmışsın
Bir de kalpak lazım lazım sana, o zaman foks la aran düzelir belki...fdiker hala atmadı mı onu....
Bu tilki tehlikeli biri galiba, kedinin bile en masum anını yakalıyor O an fotoğrafçısı dedikleri cinsten....

Makro almayı düşünüyorum aslında, şu ziessler var, ama onlar hayal. Tamron filan ya da sigma belki. İşte sony almanın sıkıntısı burada, işe yarar ikinci el makro filan yok piyasada.

Şimdi buraya yazarken firma beni aradı, sitelerine pm atmıştım, pazartesi bankaya dilekçe vereceğim diye. Bu gün ulaştıracaklarını söylediler....İnşallah diyeyim

Tarih: 21 Nisan 2007, 12:28 - İp: 88.***.**4.80
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Foks takiyye yaptığımı söyler muhakkak.
Hala atamadı sitedin.DErin devletle bağlantısı mı vardır nedir.
Zeis çok pahalıdır hocam.En iyisi tamron veya sigma.Bence tamron çünkü artık ikiside birleşti.
HAh şöyle tutuştular demek.SEvindim eline geçer inşallah.

Tarih: 21 Nisan 2007, 12:33 - İp: 88.***.**9.69
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Şimdi bir daha aradılar, akşam 5'te elinizde olacak dediler
Adamların sıkıntısı şu, bunlar eski bir firmaymış, büyük bir toptancıymışlar. Ama internet şubeleri çok yeni, bu nedenle çok hassaslar pazarbeey.
Makine sağ salim elime geçerse affederim kendilerini

Makro konusunda aslında kafam karışık, ama alırsam muhtemelen sigma ya da tamron olur.Bu arada bir arkadaş 50mm minolta bulacak bir yerlerden.
H2 'me de talip çıktı, aslında satmayacaktım ama kendi istedi, 500 lira veriyor.... Çünkü bir site var, h2 stoğunda yok, o nedenle milleti kandırmak için 575 lira yazmışlar, üstelik kart hediyeli Ama stoklarında yok.

Bizim eleman da o sitede görmüş, sıfır fiyatı bu diyor.

foks bence de derin devletçi. Mit' in sol kanadından olduğunu sanıyorum fdiker halen atmadığına göre sıkıntısı var demekki...

Tarih: 21 Nisan 2007, 12:45 - İp: 88.***.**4.80
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İyi bakalım affet sende.
Makina gelence sevinirsin zaten.
50 mm yeterli olmaz sanırım. En az 90 olmalı. Hatta alabilsen 150 al.
H2 yide satma.Onunlada video falan çekersin diyeceğim ama en iyisi küçük bir makina al satta.
Fokks kunusunda haklısın.

Tarih: 21 Nisan 2007, 13:52 - İp: 88.***.**6.77
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

İzmirdeyim
Sony a100h nin 18-200 ünü denemem için randevu alıverdi arkadaşlar. Ama başka işlerim nedeniyle gidemiyorum. Yani İzmirde A100H var artık, isteyenlere duyurmuş olayım.
Vatan bilgisayarda K10D yok.

Tarih: 21 Nisan 2007, 15:04 - İp: 88.***.**9.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hemen git merson.Al gel bir tane.

Tarih: 21 Nisan 2007, 16:33 - İp: 88.***.**5.184
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Aslında hala alabilirim dükkanlar pazartesi açık olursa.
ocant35 arkadaşımız beni evinde ağırladı bu gün. Çok geniş seti ve bilgisi etkiledi beni. Biraz daha düşünmeliyim.
buffalonun makinesi eline geçince yorumlarını paylaşır bizimle herhalde. Ya sabır.

Tarih: 21 Nisan 2007, 19:43 - İp: 88.***.**9.82
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hayırlısı diyorum.

Tarih: 21 Nisan 2007, 19:49 - İp: 88.***.**5.184
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Benim makine geldi 3-5 tane bir şey çekip biraz kurcaladım, sonra şarja yatırdım....
Ben daha önce a100'ü incelemiştim zaten, kaba taslak tabi, çekim yapmamıştım gerçi...Ama uzun uzun inceledim şimdi, okşamak bile zevkli
Valla sevgili Merson, şimdi kendimi okyanusun karşısında dikilen biri olarak hissediyorum. Okyanusu geçmeden makineyi yargılamak yanlış olur.Hele hele şöyle biraz yüzmeden ne desem boş
Sadece şunu belirteyim şekil şemal çok iyi makinede, gerçekten iyi tasarlanmış, gerçekten şık bir duruşu var.Öyle ki benim H2 yanında oyuncak gibi kaldı...Epeyce de hızlı bir makine...

18-200 ile ilgili şimdilik sadece şunu söyleyeyim, bence-yetersiz ışıkta ve özellikle 100mm'den sonra- biraz yavaş. Gerçi 18-200 lerin klasik sorunu bu yavaşlık. Zaten biraz yavaş olduğunu bilerek aldım. Ama çok sıkıntı verdiğini söyleyemem. Resim kalitesi için ise bir şey söylemek yanlış olacak, işte akşam üstü geldi , 3-5 tane foto çekebildim....Ama şu kesin, çok kullanışlı bir objektif. Yarın fırsat bulursam bir şeyler çekerim.
Bu arada iso800 de abartıldığı kadar noise görmedim ben.

Buradan , okuyarsa tabi, sorunun çözülmesinde çok yadımcı olan, kargo aracını geri çevirip kapıdan teslimat yaptıran sanalbayim yetkilisi Ali Bey'e teşekkür ederim
Ayrıca Kasr' ta vatani görevini yapan arkadaşıma selamlarımı iletirim

Tarih: 21 Nisan 2007, 20:55 - İp: 88.***.**4.80