okarslan
okarslan (üye)
Denizli / Meraklı

Sanyo Xacti Hd2

arkadaşlar ben fotoğrafçılıktan ziyade video kameralarla ilgileniyorum.açıkcası hem fotoğraf hem kamera işlevi göstrebilecek bir makina aradım ve sanyo xacti hd1a ve hd2 adlı küçük makinaları buldum.fakat video kaliteleri hakkında hiçbir fikrim yok.mini dv kameralar biliyorsunuz dvd kalitesinde görüntü çekiyor ve bu snyolar hd film (720i) çekebildiklerini söylüyorlar.footoğraf olarak ta 5-7 mp arası çekimleri var ki benim gibi amatçrlere yeter de artar...ama asıl sorunum mini dv mi bu sanyolar mı videoda iyidir?siz fotoğrafçısınız gerçi ama netfotoğraf gibi netvideocamera gibi bi site bulamadım açıkcası...yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 19 Kasım 2007, 14:58 - İp: 212.***.**9.2
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Işığın iyi olduğu pozisyonlarda güzel çekim yaparlar.

Birde CANON TX1 diye bir model var 7mp 10X optik zoom yapabilen hem daha ufak ve vide formatı avi.

Örnek için şu adrese bakın derim örnek videosu var.

http://img2.dpreview.com/reviews/TX1/MVI_3259.AVI

Tarih: 19 Kasım 2007, 15:25 - İp: 88.***.**9.207
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Xacti ler mpeg4 kayıt yapıyor.Mini dv farklı bir format. Xacti hd1 ve 2 gerçektende 720p video kaydediyor ve eos'un dediği gibi iyi ışıkta görüntü kalitesi güzel. Ama iç mekanlarda ve gece çekimlerinde bütün hibrit kameralar gibi başarısızlar. Zaten o minicik lenslerle yapabilecekleri sınırlı. Eğer video sizin için önemliyse bu iş için özel yapılmış bir kamerayı tercih etmeniz daha doğru olur. Hibrit kameralar günü kurtarmak ve anıları kaydetmek içindir, kalite beklemeyin.

Tarih: 19 Kasım 2007, 15:44 - İp: 88.***.**3.57
  • 1