frknkrc
frknkrc (üye)
İstanbul / Amatör

Sanalreyonum. Com Kaçak Mal mı Satıyor...

sanalreyonum.com üzerinden almış oldugumuz Sony HX1 fotograf makinasının içinden çıkan garanti belgesini www.sanayibakanligi.com.tr adresine girip sorgulattıgımızda karşımıza çıkan link ;
https://e-imza.sanayi.gov.tr/TRK/PopUpGarantiBelgesiBilgileriGoster.aspx?GarantiKey=24210

garanti veren firmaya gittigimizde bi işhanının giriş katında ufak tefek elektronik eşya satan bi perakende magazası ile karşılastık..sahibi Adnan diye biriymiş...spot makinaya tarihi geçmiş Garanti belgesi uydurup Tema Bilgisayar denen sanalreyonum.com'a veriyormuş onlarda bizim gibi kek müsterilere.. zaten görünce aha!!! dedikk lanet olsun bi daha heryerden alışveriş yapmayacam diye ,iade etmek istediğimi soyledim neymiş 22 gun geçmiş uzerinden...Tuketici mahkemesine de sikayet ettim ,maliye bakanlıgına da suç duyurusunda bulunacam... sonradan öğrendim ki canon nikon makinalara da bu firmanın(firma demeye şahit ister gerçi ama ) garanti belgesini koyuyormuşş...

burada da paylaşmak istedim,makina alacaksak olursanız gözönünde bulundurunn...

Tarih: 2 Şubat 2010, 13:49 - İp: 85.***.**4.238
aslan_gsm_kony
aslan_gsm_kony (üye)
İstanbul / Amatör

sanalreyonum.com 'un sürekli müşterisiyim 9 kere alışveriş yaptım ve çok memnunum ,toptan alışverişlerimde sürekli sanalreyonum.comu tercih ediyorum,bence en büyük güveni 15 senelik tecrübesi,kuryeleri ile ürünleri aynı gün kapıma kadar geririyorlar,böyle büyük firmaları kaçakçı olrak nitelendirmek çok ayıp,bence güvenle alışveriş yapabilirsiniz

Tarih: 27 Mart 2010, 09:32 - İp: 85.***.**3.224
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yanlis anlamayinda,ben Japonyada yasiyorum ve makinalar burda uluslararasi garanti kartlari ile birlikte gelir Canon ve Nikonda.Yani burda boyle ise sizde neden olmasin,ne tur bir garanti sistemini kim yaratmis orda anlamadim gitti.!!??

Tarih: 27 Mart 2010, 11:35 - İp: 221.***.**4.187
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayın Aslan GSM Bey,
ayıp dediğiniz şeyi 10 dakika sonra kendiniz yapmışsınız..
---------------------------------Alıntı--------------------------------------
"aslan_gsm_kony

üye
(Amatör)
İstanbul
1 konu açmış,
1 cevap yazmış.

Kaçak Fotoğraf Makinaları

Merhaba arkadaşlar bir kaç alışveriş tecrübem oldu,benim başıma gelenler sizinde başınıza gelmemesi için uyarıyorum,

piyasada çok fazla kaçak ve naylon fatura ile satılan fotoğraf makinalrı mevcut ,özellikle bu ürünler www.buroteknik.com www.fotografium.com
www.kolayesyam.com siteleri tarafından satılmakta ,ürünlerin çoğu kaçak mallar yani paralel ithalat mallar ben www.buroteknik.com www.fotografium.com bu iki siteden ürünleri test amaçlı sipariş verdim yanında orjinal garanti belgesi göndermiyorlar ,ve ürünleri iade hakkım oldupu için geri gönderdim,bu tazr sitelerden kesinlikle fotoğraf makinası almayın,size tavsiyem budur
Tarih: 27 Mart 2010, 09:41 - İp: 94.***.**5.222"
---------------------------------Alıntı--------------------------------------

#malkocy' tarafından 25.04.2010 07:32:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2010, 16:09 - İp: 124.***.**7.118
ozansan
ozansan (üye)

Yani bunlardan almayin benden alin diyen bir Tilki diyorsun...

Tarih: 24 Nisan 2010, 17:03 - İp: 221.***.**4.187
cipcivil
cipcivil (üye)
İstanbul / Amatör

Alıntıdır...

distribütör firmlar ürünleri bayılık gıbı bır sıstemle alırlar ve bunların teknık servıslerı ortaktır yanı daha fazla servıslerı vardır(gen-pa kvk gibi)

grey market firmalrı ıse sadece ıthal eder ler ve kendı servıslerınde tamır ederler

bunların ıkısıde tamamen yasaldır

ıkısındede fatura kesılır verdısı verılır

grey firmlar temınat gıbı ek ucretler vemedıklerı ıcın daha ucuza satarlar

ıstanbulda yasıyorsan teknık servıs konusundada sorun yasamazzsın hepsının vardır ordaa

Alıntıdır

Tarih: 24 Nisan 2010, 17:14 - İp: 88.***.**1.2
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

MALKOCY dikkatiniz için tebrik ederim. Yalnız ,tırnak işareti yada herhangi bir bellek kullanmadığınız için, siz yazmışsınız gibi algılanıyor. bunu belirtmek istedim.

MALKOCY'nin bahsettiği konu linki

Tarih: 24 Nisan 2010, 18:21 - İp: 78.***.**0.82
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayın Designwish, hatırlatma için teşekkürler. Tırnak işaretiyle ayırmıştım, ancak çok belli olmuyor galiba. alıntı yazısıyla tekrar ayırdım..

Bu arada sayın Ozansan, ben de Şanghay'da yaşıyorum, ve burada da firmalar özel bir garanti vermiyorlar. Canon veya Nikon yetkili satıcısından alıyorsunuz, içinde fabrikadan gelen garanti belgesi bulunuyor.

Türkiye'de ise yasal olarak tabir edilen ithalatlarda, devlet Türkiye'de yetkili servis belirtmenizi, ve ürüne göre en az bir yıl garanti vermenizi istiyor. Bu garanti, üretici garantisinden ziyade ithalatçı garantisi adıyla geçiyor. Bu nedenle bu teknik servis anlaşmaları, ilave TSE belgeleri, ve ithalat masrafları ile, 1.000 dolara Japonya'dan alabileceğiniz ürün, Türkiye'deki ithalatçıya 1.500 USD'ye mal oluyor. türkiye'deki ithalatçı da bu kadar para ve zaman harcadım, biraz da para kazanayım diyor ve 2.000 dolara satıyor. İthalatçı firmalar da zaten kendileri teknik servis kurmuyorlar. Bu işte ustalaşan teknik servislerle, belirli bir ücret karşılığı anlaşıyorlar, ve onlardan yetkili servis belgesi alarak ithalat işlemlerini tamamlıyorlar.

Zaten makinenizi Japonya'dan kendiniz alıp Türkiye'ye getirdiğinizde, herhangi bir problem çıkarsa da, bunu her türlü yetkili serviste tamir ettirebilirsiniz. Garantiniz olmasa da. Sadece tamirin ve yedek parçanın ücretini verirsiniz.

Saygılar..

Tarih: 25 Nisan 2010, 07:49 - İp: 124.***.**7.118
ozansan
ozansan (üye)

Deseniz Turkiyenin daha kat edecegi coooook yol var...Ordan bindir,burdan bindir,uluslaraarasi garantiyi tanima....Esas olan sey aslinda dogru duzgun bir Canon Merkezi yok sanirim Turkiyede.Erkayalar kendi bildigini okuyor gibime geliyor ne kadar yetkili bayii falan deselerde , kopuk bir yapilari var sanirim...Yoksa Canon Japonya musteri hizmetlerinden bana zamaninda uluslar arasi garantinin kapsama alani kendi resmi firmalarini iceren dunyanin heryerinde mumkundur idi hatirlatmakta yarar var...

#ozansan' tarafından 25.04.2010 12:21:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2010, 12:17 - İp: 221.***.**4.187
  • 1