buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Samsung Gx 10: İlk İzlenimlerim

Bir ara bazı vatandaşlar web adreslerinin ismini kapatıyordu. Mesela www.tarkan.com.tr , www.arcelik.com.tr gibi. Firmalar bu adresi kullanmak için para ödüyordu.

Pazarbey, senden önce açtım konuyu, ilk izlenim filan yapamazsın artık .

nıhahhahaha

#buffalo' tarafından 14.11.2008 19:57:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ağustos 2007, 16:53 - İp: 88.***.**3.134
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Haklısın kamutan.Hangi çağda yaşıyoruz. Titreşim engelleme sisztemi olmayan makinamı olurmuş hiç.
Ya sende çeke çeke çekirdeği çürük şeftaliyi çekmişsin.aliyhimize kullanmasın nikoncular.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 09:58 - İp: 88.***.**2.183
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

onlarda bir şeftali çeksin de yollasınlar şeftali Çanakkale, büyüklük 6

sen buzdolabı ve çamaşır makinasını da yenileyecem demişsin... kesinlikle ZAMZON çok iyi bu konuda... bu şeftali dolapta kestik kaldı... tatile 5 gün gittik döndüğümüzde bu haldeydi... bunu fotolayıp ZAMZON ile ZOMZON merkeze yolladık ne iyi dolap yapmışsınız diye

Tarih: 28 Ağustos 2007, 10:07 - İp: 85.***.**5.89
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey, samsung lensler hakkında bizi biraz aydınlatabili misin?
şimdi hiç boşuna kasma, nikon a karşı samsung-sony ittifakına girmem
koskoca minolta var, dünyanın en büyük sensör üreticisi var, fotoğrafın kalbinde bir firma sony, . ama samsung

pro 815 vardı, bir de acayip tipli kompaktları var

ama gelecek vaad ediyor tabi, bu samsung un ceosu zaten söylemişti, dslr si olmayan fotoğraf markası ciddiye alınmıyor diye.

ama samsung un lens çıkarmak gibi bir derdi tasası da yok sanırım
şimdi pentax lensler var demeyin, var tabi, makine de pentax zaten

dpreviewde samsung talk yok yeni farkettim,

Tarih: 28 Ağustos 2007, 10:21 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Maşallah. Bayağı iyiymiş. Şeftali güzel meyve.
Zamzun un yeni çıkar çamışır makinası susuz yıkıyormuş. Valla As söylesi inanmayız.Abartıyorsun deriz.ama adamlar yapmışlar.
Kimde var böyle teknoloji. zamzonda tabi
Zamzun lens meselesine hiç girmeyeecceğim. Zira girecek pek bi şey yok.
Lakin umutluyum şınaydır eminim güzel şeyler yapacaktır. Yapmasa bile pentaks uyumlu lensler yeter nasıl olsa.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 10:40 - İp: 88.***.**2.183
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

susuz çamaşır makineleri en azından 10 senelik teknoloji, ama prototipten seri üretime geçemediler , pek çok sorunu çözmek zorundalar çünkü.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 10:49 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Zamzong çözmüş işte. 3500 lira ama çok güzel görünüyor. Mercan kırmızısı. Süper valla.
Helal Zamzonga

Tarih: 28 Ağustos 2007, 11:12 - İp: 88.***.**2.183
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ahh bufalo ah...diyorsun ki bana canon u anmaz oldun...eeee insan nikon alınca gözü canon felam görmüyor

arkadaşlar işin şakası tabii bunlar...ama şuda bir gerçekki nikon gerçekten insanın eline oturuyor ve nasıl anlatsam. işte ya diyorsun fotoğraf makinası budur...

şu lens konusundada gelirsek eğer...nikon lensleri zaten anlatmama gerek yok...

ama hakkınıda yememek lazım samsungda çok iyi...baksanıza şu kepçenin şu paletlerin güzelliğine ....ne oturur bu araziye bee

Tarih: 28 Ağustos 2007, 12:56 - İp: 212.***.**5.114
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung dünyadaki en büyük tft lcd panel üreticisi ama ürünlerinin neredeyse tamamı consumer/son kullanıcı ürünler endüstriyel ürünleri az ve kalitesi yüzünden pek tutulmuyor. Ama bunun dahi ne seviyede bir başarı ve teknoloji gerektirdiği ortada. Samsung aynı zamanda nand flash, arm tabanlı işlemci ve sdram pazarının büyük kısmına SEC firması sayesinde sahip. Yani aldığınız digital makinelerin %80'ninde samsung'un ürettiği bir parça var.
Ama benim tamir için açtığım tüm samsung makineler ucuz çin malı makinelerden farksızdı ve her seferinde çok şaşırtmıştır beni. GX10'a gelince K10D!nin aynısı oldugu için daha iyidir sanırım. Ama bu japonya üretimi olayının fos çıkması fena oldu.

#deparius' tarafından 28.08.2007 13:36:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 12:59 - İp: 195.***.**0.27
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Dunesea valla o konuda nikon un hakkını yiyemem, bir dükkanda nikon d50, canon 30d ,350d ve a100 yanyana duruyordu, açık konuşmak gerekirse hiç birinde d50 nin bile karizması yoktu.

deparius; valla bunu da öğrenmiş oldum, hiç bilmiyordum açıkçası kodak ın japon kökenli olduğunu.

samsung konusunda şunu söyleyeyim, 3 sene oluyor herhalde, kardeşime bir kompakt aldık, samsung marka. ben hayatımda bu kadar kötü makine görmedim, tek bir modele bakarak marka suçlamam asla, ama öyle bir makineyi piyasaya nasıl sürdüler bilemiyorum.

bir de monitör nedeniyele yaşanan olumsuzluklar var yaşadığım. crt bir monitördü ve sadece bendeki değil o monitörü kullanan herkesin monitörü 2-3 ay içinde servilik olmuştu.

samsung bence hiç bir zaman 1. sınıf ürünlere sahip olmadı.

çok satıyor mesela lcd monitöleri, ama ben hiç beğenmiyorum. çok kötü renklere sahip. philipsteki kalitenin onda biri yok.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 13:08 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Nikon meselesine hepimiz katılıyoruz. Açıkçası d80 le gx10 yanyana gelince gx10 oyuncak gibi kaldı.Bliyorum pentax camiası beni aforoz edecek ama öyle.
Kadok amerikan markası. hatta eastman diye bir adamın olması lazım. Bu firma aya gidildiğinde ilk dijital makinayı yapmıştı. Yanlış sam düzeltin.
Samsung kompak şu anda almayı düyşünmem.Axncak son zanalarda onlarda çok fiyakalı makinalar yapmaya başladılar.
pro 815 ise tam bir faciaydı.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 13:17 - İp: 88.***.**8.226