sunup
sunup (üye)
İstanbul / Amatör

Portre Çekimler İçin

Herkese Selamlar,
Analog bir makinem vardı. Fakat şimdilerde dijitale geçip portre çekimleri yapmak istiyorum. Hangi model makineyi almalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sadece, potre çekimleri yapan veya bu konuda bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

Tarih: 10 Ocak 2011, 17:42 - İp: 78.***.**1.199
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Kendim -nacizane- daha çok portre fotoğrafçılığıyla ilgileniyorum..Kullanacağınız makinenin marka ve modelinden ziyade kullanacağınız objektifler ve objektiflerin optik kalitesi önemlisi.Ben Canon kullanırken de Nikon kullanırken de bir adet 50 mm, bir adet de 85 mm ile tüm portre çekimleri ihtiyacımı karşılıyordum.Özellikle 85 mm'nin aps-c gövdelerde verdiği görüş açısı, portre fotoğrafçılığı için son derece kullanılı oluyor.Tüm boy çekimleri içinse 50 mm işinizi haddinden fazlasıyla görecektir.Yada bunun yerine daha geniş açı ihtiyacınızı da karşılaması için bir 17-50 veya 18-50 tarzında genel zoom bbir objektif de alabiirsiniz. Bu iş için ne kadarlık bir bütçe ayırdınız bilemiyorum.Eğer makine ve objektifler için ayırdığınız bütçeyi de belirtirseniz, çok daha kesin tavsiyelerde bulunabilirim.

Tarih: 10 Ocak 2011, 18:21 - İp: 178.***.**3.99
sunup
sunup (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.
Geniş açılı bir makineye ihtiyacım yok şimdilik. Bütçe olarak 1300 e kadar ayırdım.

Tarih: 11 Ocak 2011, 18:05 - İp: 78.***.**1.199
  • 1