bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax’dan Shake Reduction’lı Dslr

km 5d'den sonra gövdeye entegre titreşim önleme sistemli ikinci alternatif Pentax'dan geldi. Ayrıca sınıfında, otomatik ISO'da 3200'e çıkabilen ilk makine. Bir diğer güzelliği de auto picture modunda çekim yaptığınızda makine bir takım değişken faktörleri hesaplayarak portre , manzara , makro da dahil olmak üzere 5 ayrı çekim modundan hangisini çektiğinizi anlıyor ve diyaframı, enstantaneyi, beyaz ayarını, çözünürlüğü, kontrastı, keskinliği kendisi ayarlıyor. Size sadece kadrajı oluşturup deklanşöre basmak kalıyor. Ayrıntılar için tıklayın

Tarih: 23 Mayıs 2006, 10:48 - İp: 213.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aaa bitpire.
Bir zamanlar kullandığım avatara ne kadarda benziyor. Allah Allah.
Ya bu pentax gene 6 mp. insan en azından 8 yapmazmı canım.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 01:23 - İp: 85.***.**1.106
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

bu pentaxın shake reduction sistemi minoltanınkine benzemekle beraber onunki kadar başarılı değilmiş, dp reviewdaki testte diyorki, bazen fotoğrafın blur çıkmasını sağlıyormuş titreşimi önleyeceği yerde.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 09:50 - İp: 81.***.**6.239
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Doğru, bir zamanlar sen kullanıyordun bu avatarı. Senden izin almadan kullanıyorum ama, bir sakıncası yok değil mi? Pazarbey napacan 8 mp. Sergi mi açacaksın? Al artık bir dslr. Bak cillop gibi antishake de koymuş adamlar.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 10:18 - İp: 213.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dava açacam valla. Ya avatarımı bırakırsın yada ben yapacağımı bilirim.
Dslr artık benim için hayal. Eve başlamak üzereyim.Faizlerde yükseldi.Euroda.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 12:41 - İp: 85.***.**1.106
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey daha önce konuşmuştuk bu konuyu. Malzemeden kıs biraz. 10'luk yerine 8'lik demir kullan mesela. Çimentoya deniz kumu kat biraz ne bileyim arttır işte biryerlerden canım. Artanla da al bi dslr.

Magnat;

Bu makine henüz piyasaya çıkmadı ki test edilsin. Dpreview'da, Pentax'ın basın açıklaması yayınlanmış sadece. Bu yazdıklarını nerede okudun çok merak ettim doğrusu.

Tarih: 25 Mayıs 2006, 13:47 - İp: 213.***.**5.242
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

bitipire , dp reviewda pentax ın küçük bir modeli var a10 du yanılmıyorsam onu test etmişler, o alettede shake reduction var, onun testi içiçn söylemiştim.

Tarih: 25 Mayıs 2006, 14:55 - İp: 81.***.**6.239
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah razı olsun bitpire.Senin gibi dost düşman başına.Mütayitmiyim ben malzemeden çalayım. Başka bir çözüm bulmaya çalış.

Tarih: 26 Mayıs 2006, 01:27 - İp: 85.***.**5.167
  • 1