buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Pentax K5 Iı Ve Pentax K5 Iıs !!!

pentax k5 II VE PENTAX K5 IIS bu iki yeni çıkan gövdenin çok iyi iş çıkaracağına inanıyorum. Herne kadar Pentax turkiye de hakkettiği yerde değilsede..ÖZELLİKLE FOCUS SİTEMİ çok düşük ışıkta bile düzgün çalışıyor..
pentax k5 II VE PENTAX K5 IIS TIKLA

Tarih: 3 Aralık 2012, 10:20 - İp: 88.***.**7.19
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

K5 in en büyük sorunu fokus sistemi idi. K5 II S te bunu çözdülerse en iyi apsc lerden biri olur. Tabii Türkiyede satmaz (ithalatçısı yüzünden) o ayrı konu.

Tarih: 3 Aralık 2012, 14:47 - İp: 78.***.**5.186
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

evet Turk focus sitemini gelen şikayetler üzerine yenilediler tümüyle ama en azından bir firmanın tüketicilerin eleştirlerine kulak verdiğini görmek sevindirici, ama malesef pentax 'ın türkiye de distibütör ve objektif sorunu var... Bütün dünyada şakır şakır satılan ürünlere türkiye de objektif bulmak bile başlı başına bir sorun..

Tarih: 3 Aralık 2012, 15:06 - İp: 88.***.**7.19
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax'in Turkiye disinda sakir sakir sattigini bilmiyordum. Piyasa orani %5 var mi butun dunyada?

Tarih: 3 Aralık 2012, 18:53 - İp: 200.***.**0.115
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

30 yil once Nikon/Canon/Minolta/Olympus hakim SLR piyasasinda kucumseyerek baktigim ve lenslerinin optik kalitesini dusuk buldugum Pentax markasini, sirf verdigi nostalji hissi/piyasada direnisi sebebiyle , bugun tereddutsuz alip kullanabilirim.

Bu arada, yurt disinda peynir-ekmek gibi sattigi sanilmasin. Avrupa'da da, Amerika'da da Pentax'i kolay kolay bulamazsiniz . Best Buy gibi magazalarda bile Pentax DSLR'ye rastlamadim - online sitelerinde olabiliyor tek tuk. Ancak buyuk / spesyalist fotograf magazalarinda elinize alip kullanacaginiz modelleri bulursunuz.

Tarih: 3 Aralık 2012, 20:36 - İp: 96.***.**5.17
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Şu an Türkiye'de Pentax k-5 güncel durumda. K-5II ve K-5IIs henüz gelmiş değil.
Pentax'ın önceleri sensörde leke sorunu vardı. Şu an Türkiye yetkili distribütörü leke sorununu hallettiklerini ve pentax satınalmak isteyenlerin seri numarası 40 ile başlayanları sorunsuz olması nedeniyle tercih etmelerini söylemiştir.

Pentax'ın suya , soğuğa dayanıklılık testleri yapılmışt olup pentax yetkilileri aynı testleri Canon ve Nikon'un da yapmasını talep etmekteler. TIKLA
Soğuğa dayanıklılık testleri TIKLA

Ayrıca Pentax'ın lenslerinin bulunmadığı konusunda bir tereddüt yok. Piyasada oldukça yeterli çeşitte lensi var. bunu ben söylemiyorum. Bunu Sirkeci piyasası satıcıları ile pentaxtürk sitesi üyeleri söylüyor.

Pentax k-5 in sony a 77 ile olan iso performans karşılaştırması.
TIKLA

#ercan43' tarafından 03.12.2012 22:35:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Aralık 2012, 20:38 - İp: 176.***.**3.195
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

@ozturert ayrıntıya takılma ana fikir önemli...

Tarih: 4 Aralık 2012, 14:16 - İp: 88.***.**7.19
  • 1