katastrof78
katastrof78 (üye)
Ankara / Amatör

Pentax K-m - Canon 400d/450d -sony A300

Arkadaşlar formda yeniyim, SLR makina almayı düşünüyorum, tabiki giriş seviyesindeyim.
Amacım geniş açı resimler çekebilmek, örnegin derin bir vadiyi içindeki derinligiyle birlikte resmedebilmek, veya 1000 yıllık bir agacı tam boydan yakalayıp çekebilmek gibi...

Pentax K-m kit olarak : 370 euro
Sony A300 kit olarak : 419 euro
Canon 400d kit olarak : 500 euro
bu makinaları yurt dışından getirtecem.(hollanda)

live wiew olayına takmıştım kafayı ama şimdi pek önemsemiyorum... Açıkcası kaliteli resim istiyorum...
450 euro ya kadar bütçem var....Tavsiyelerinizi bekliyorum... 2 hafta içinde sipariş verecegim.

Sony yi lens fiyatları ve lens bulmak konusunda sıkıntılı oldugunu duydum. Pentax K-m için bilgim yok... Canon içinde o kadar para vermek istemiyorum...Malum, her gün yeni bir makina çıkıyor...

Herkese şimdiden teşekür ederim.

Tarih: 17 Haziran 2009, 10:58 - İp: 85.***.**1.161
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Sony yi lens fiyatları ve lens bulmak konusunda sıkıntılı oldugunu duydum.
Yanlış düşünce.

zaten kaç lens alacaksınız ki?

he bana sorarsan ben canon al derim. Ama onyide gözüm kesiyo bir taraftan. Forumda sitemizin değerli yöneticilerinden olan PANCTOM adlı üye sony kullanır ve çok güzel konular açmıştır. İsterseniz bi bakın.

sony alpha klübü>>>
Kit lens ile iyi fotoğraf çekmek>>>
sony 75-300 incelemesi>>>

Tarih: 17 Haziran 2009, 12:07 - İp: 88.***.**4.2
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Karar tamamen size bağlı, ama şunu hiç unutmayın aldıktan sonra keşke şu makineyi alsaydım diyeceğiniz bi makine almayın, bende bir amatörüm ve sony a 300 kullanıyorum, çok ta memnunum, pişmanlık ta duymuyorum. Makine araç sadece önemli olan renk ve fotograf bilgisi, bunları bildikten sonra her makineyle müthiş resimler çekebilirsiniz. Ben daha yolun başındayım.

Sayın ocaklıların açmış olduğu 2 konuyuda okumanızı tavsiye ederim. Çok bilen bizler ve ak sakallı dede.

Şimdiden hayırlı olsun hangisine karar verirseniz.

Tarih: 17 Haziran 2009, 12:35 - İp: 78.***.**1.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zaten butce 450 euro ise, canonu silin. ustelik 400d
---
oentax k-m iyi bir makine ama ben alacak olsam a300 alırdım..
remı dogru soyluyor sankı 5-6 lens alacakmıssınız gibi lens sıkıntısı varmıs yanlısına dusmeyın.
alacagınız maksimum 3,duzenli kullanacagınız maksımum 2 lenstır.
hangi makineyı alırsanız alın degişmez.
bu degerlendirmeyı yapanlar 2000-3000-4000 hatta +4000 fiyatlı lensleride degerlendirmeye kattıklarını unutuyor..bize ne o lenslerden.

Tarih: 19 Haziran 2009, 02:43 - İp: 78.***.**9.178
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Bu önerdikleriniz içinde En mantıklısı A300. Pentax Km hakkında bilgim yok ama K200D demiş olsaydınız o zaman Pentax K200D derdim. Neden. Güzel makine olmasının yanında geniş açı seçenekleri daha fazla olabilir ve daha ekonomik. Ama tabi pentax kullananlar daha iyi bilir. Benim fazla bilgim yok. Eski lensleri kullanabildiğiniz ve biraz daha ekonomik oldukları dışında Açıkçası Sony için geniş açı seçenekleriniz yeterince var ama 10-20 gibi bir lens epey maliyetli olabilir. Sony nin kiti zaten 27mm geniş açı veriyor ki başlangıç için yeterli kaanatimce.

Tarih: 20 Haziran 2009, 13:37 - İp: 88.***.**5.188
  • 1