fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Pentax K 30 D

yakında pentax k 30 d nin duyurulacağı söyleniyor,sanırım 21 mp olacakmış,odak çarpanı da X 1,3 ,bekleyelim bakalım gelişmeler nasıl olacak...

Tarih: 15 Şubat 2009, 14:10 - İp: 88.***.**7.27
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Kadir bu kişiden kişiye değişir bence.

Mesela ben K20D aldım, zaten K10D yi sattıktan sonra yeni gövdeyi bekledim ancak fotokina'da birşey çıkmayınca, K20D nin fiyatı da düşünce, bir de ABD den tanıdık denk gelince aldım, zaten tam bana göre makine. Şimdi bu yeni gövde çıkacak da, piyasa düşecek de, fiyatı normale gelecek de ohooo. Şöyle iki - üç sene sonra durumumuz müsait olursa bakarız bir hal çaresine,tabi bir de beğenilirse.

Sana gelince, sen video istiyorsun, eee gönlünde kuşçuluk da var. D90 da iyi seçenek olabilir senin için. Aslında bunu bir de Fatih Abiyle ve Çelikle konuşsan fena olmaz. İkisi de Pentax - Nikon geçişi yaptı. (Fatih Abi D700 kullanıyor ama D300 almıştı başta yanılmıyorsam, izlenmleri vardır muhakkak)

Tarih: 22 Nisan 2009, 23:16 - İp: 85.***.**5.63
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

pentax ı değiştirmeyi düşünmğyorum artık.
nikon da alsaydım 300 f:4 planı yapacaktım.
zaten pentax ın da var 300 f:4 ü
sonuçta bütçe meselesi en önemlisi.

ayrıca sigma 100-300,sigma 120-400,sigma 150-500,sigma 50-500 gibi alternatiflerde sözkonusu.

canon nikon da alsaydın bu saydıklarıma ancak hedefleyebilirdim..

bilmiyorum pentax ta ayrı bir sempati,farklı olmanın gücü var..

sence 400-450 tl verip k20d ye geçsem hata edermiyim..

Tarih: 22 Nisan 2009, 23:51 - İp: 85.***.**7.30
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Valla bence iyi edersin Kadir, en nihayetinde benim aklıma bu yattı ve öyle yaptım. Sana da demiştim bir ara D300 alayım filan dedim ama yok arkadaş, enine boyuna bakınca yine Pentax yine Pentax gerisi yalan. Haa FF alcaksan o ayrı mesele.

Tarih: 23 Nisan 2009, 00:10 - İp: 85.***.**5.63
wolwarine
wolwarine (üye)
Çanakkale / Amatör

t_yaman'a katılıyorum Kadir. Bende bu arada K20 d aldım. Bendede kuşçuluk özlemi var ve oda lens demek öncelikle. tele zoom + optik stabilizasyonlu lensler hem çok pahalı hemde canon ve nikon gövdeleri sağladıkları özelliklere göre pahalı.

d 300 birçok kuşçunun gözdesi çünkü yüksek iso ve hızlı af yapıyor. d 700 iso performansı d 300'e göre kötü ve uygun lensler pahalı ff olayı( kuş için yazıyorum stüdyo çalışacaksan d700- eos 5d m2 lazım).

eğer pentak 1\8000 ve 5 fps yi 14,6 mp ile yakalarsa çok nokta ölçüm ve hızlandırılmış af ile her durumda kuş için nikon ve concondan ucuz olur bildik pentax kalitesiyle. 1,3 x faktör çok daha iyi ff lerde birçok lensin köşe kararması fazla zaten crop yapılıyor. adı ne olacaksa yeni pentax konuşulan özellikler ile sigma 500 mm ile yada 300 il3 yada 50-500 ile tadından geçilmez bir kuşçu makinesi olur marka takıntısı olmayana. ama hızlı af şart '''

Tarih: 23 Nisan 2009, 11:56 - İp: 85.***.**5.180
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

vala bu fiyata bu makina çıkarsa baya baya güzel heleki 10-20 1.3 cropta çalışırsa off offf tadından yenmez be =))) ama olayın en önemli yanı şu ki bu adamların satış ağı ve reklam yapmamaları ... nikon canon zamanında yaptığı reklam harcamaları sayesinde şu an da piyasanın iki lideri ben pes oynarken gol olduğu zaman canonun reklamı çıkıodu ,dolmuşlarda canon reklamları vardı nikon bir .. pentaxa gelince bu adamlarda reklam diye bir şey yok açıkçası k20d verdiğin parayı sonuna kadar hakeden bir makina ve çok beğenerek kullandığım makina benim açımdan ama genede iyi satış rakamı sağlamayadı ve bu adamların bir çok distürbitörü pentaxı bıraktı diye biliyorum Türkiyedede aynı durum söz konusu şu an da ... pentax gene muhteşem bir makina çıkarıcak ama bunun reklamını yapmicak ve sadece pentaxı bilenler yeni çıkıcak olan makinayı bilicekler ... inaşllah dediğim olmaz tabi ama bu hep bööle gitti ya

Tarih: 23 Nisan 2009, 13:10 - İp: 78.***.**4.60
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Selam Serkan;
Pentax ın reklam harcamalarını artıracağını pek sanmıyorum. Aslında ironik olan Pentax zaten bu stratejisini reklam malzemesi olarak kullanıyor :-) Pazara odaklı değil de kullanıcı odaklı makine üreticisi olarak kendini lanse ediyor.

Bir Japon kullanıcı anlatmıştı, Japonya da Pentax marka makineyi mağazalarda bulmak neredeyse imkansızmış. Çünkü mağazalar, vitrine koydukları makineler içn firmalaardan "tehşir ücreti" alırlarmış. Pentax bu harcamayı yapmadığından vitrinde ürünü de olmuyor. Hatta kısa süre önce Pentax pazarlama ekibini yarıya düşürdü.
Valla ben pazarlamanın gücüne inanan biriyimdir bu nedenle Pentax ın hiçbir zaman "Pazarın Lideri" olacağını sanmam ve zaten açıklamalarına bakılınca öyle bir amaçları da yok gibi. Bir önceki PMA da kendilerine örnek olarak Subaru'yu göstermişleri. Çoki iyi ürün ancak satış lideri değiller.

Tarih: 23 Nisan 2009, 13:56 - İp: 85.***.**5.63
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu pazarlama işi konusunda Bill Bernbach şöyle der;
Reklam bir ürün avantajı yaratmaz, sadece insana iletir.
ve
Renksiz bir gerçek kimsenin dikkatini çekmez. Heyecanlı bir yalan ise, mutlaka dikkat çekecektir. İyi ve dürüst insanların anlaması gereken budur. Aktarmaya çalıştıkları heyecanlı ve özgün değilse, yapılan iş ölü doğar.

vay be..

Tarih: 23 Nisan 2009, 14:15 - İp: 88.***.**3.161
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

selam abi =)
ya doğru diyosun bu adamların ööle bi amacı yok ztn olsaydı bunu seneler öncesinden yaparlardı ama işin ben bi de şu açısından bakıorum bu adamlar gerekli satış rakamlarını yakalayamadıkları sürece nasıl Ar-Ge yi geliştiricekler? abi sonuçta dijital bi ürün için en önemli şey o ürünün gelişimini sağlamaktır ehh bu da geliştirmeyle teknolojiyle olur bu da ancak parayla olur yanlışmıyım bilmiorum ama yani sizcede böyle değilmi =)

Tarih: 23 Nisan 2009, 17:17 - İp: 78.***.**4.60
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Haklısın Serkan katılıyorum sana. Belki zamanla hedef büyütürler zira dijitale geç girmelerine rağmen Pentax ın marka bilinirliği de hiç fena değil aslında.

Tarih: 23 Nisan 2009, 17:39 - İp: 85.***.**5.63
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

bakalm gelecekler zamanlar neyii gösterecek =))

Tarih: 24 Nisan 2009, 09:51 - İp: 78.***.**0.24