asli_35
asli_35 (üye)
İzmir / Amatör

Orta Seviye

Orta seviye bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bütçem 500-600 TL'ye kadar.
Bana ne önerirsiniz?

Fujifilm finepix S1900 kampanyası var, bu makine hakkında ne düşünüyorsunuz, daha iyi bir makine mi önerirsiniz yoksa?

Tarih: 9 Mayıs 2011, 12:33 - İp: 178.***.**4.163
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bulursan Canon S90.S90 diyorum cunku yenisi S95 ve hicbir ekstra artisi yok fotograf kalitesi acisindan ve S90 da ucuzlamistir belki bulunur bu fiyatlara diye tavsiye ediyorum.Her zaman dedigim gibi fotograf kalitesi icin sensor buyuklugu onemli ve sensoru daha buyuk makinalar almak daha mantikli.Bahsi gecen Fuji siradan zoom bir makina.Kampanyasi var diye gidip herhangi bir kompak alicaksan orasi sana kalmis ama kalite ariyorsan f numaralari dusuk,sensor boyutlari buyuk ve A,P,M,S modlarida olan ve kullanicisina ayar yapmaya firsat veren makinalara yonelmen gerekiyor.
Canon varken normal kompak bir makina baska firmada aramam acikcasi.Ama bazi ozellikleri ile siyrilan ve kaliteli kompaklarda Nikon p7000 ve P300 ile,Panasonic LX5 ile,Olympusda XZ-1 ile ovguyu hakediyorlar...Fujide yok boyle ustun bir makina mesela.Hala EXR denilen teknolojiyi kullanan ve yuksek ISO da basarili olduklarini iddia edip kendini kandiran bir firma...f numarasi dusuk olan bir tane hizli makinalari mevcut degil mesela...Rakiplerde f1.8 lere kadar inilmisken Fuji hala f2.8 lerde takildi...Yani bana gore yarisda geri kaldilar ve teknolojiyi fazla takip etmeyenlerin tercih ettigi bir firma...

Zoom falan cok diye bir makinaninda iyi oldugunu dusunmeyin lutfen.Yuksek zoom kaliteden alir goturur...

Tarih: 10 Mayıs 2011, 07:56 - İp: 61.***.**5.2
  • 1