gecemodu
gecemodu (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Öneriniz Nedir ?

slm üstatlar. 40d ye ben gönlümü kaptırmış durumdayım. fiyatı biraz düşünce alıcam sizden ricam bana hangi lens ve flaş bu aleti maksimize eder ? su sporları çekicem ona göre bir lens ve flaş tavsiye ederseniz sevinirim. teşekkürler.

Tarih: 6 Mart 2008, 17:19 - İp: 88.***.**5.191
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Valla hızlı lensler olmalı bunlar L serisi lensler olabilir en iyi kalite için flash içinse 580EX öneririm ya da Metz serisi flashlar. Hangi lens olduguna siz karar vereceksiniz ama iyi lensler makineden pahalı.

Tarih: 6 Mart 2008, 21:24 - İp: 85.***.**3.67
gecemodu
gecemodu (üye)

teşekkür ederim.lens fiyatlarını biliyorum. malesef yerli üretim olmadıkça biz bu lens etiketlerine mahkumuz. korkuyorum makinaları da benzinli yapacaklar diye. malumunuz piyasaya 17- 85 le çıktı bu lense 18-55 le değiştirme alternatifi sunuldu bana. yat yarışlarında broş ( yelkenlinin 90 derece yan yatması ) yakalamak önemlidir. tiff modda çekiyorum. size sorum şu harketli yerden ( bot ) hareketli cismi çeken biri bu iki lensten hangisini tercih etmeli ?

Tarih: 7 Mart 2008, 00:14 - İp: 88.***.**4.212
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Valla ikisi de bir işe yaramaz bana sorarsanız bu işi ciddi anlamda yapacaksanız. Ayrıca Canonda TIFF modu yok sadece RAW ve Jpeg haberiniz olsun.

Tarih: 7 Mart 2008, 00:50 - İp: 85.***.**3.67
gecemodu
gecemodu (üye)

cevabınız için saolun.görüntü sabitleyici de yok zaten. olypus e-300 üm de bile bu 2 fonks. var. biz galiba biraz marka fanatiği olmuşuz ülkece. bana gülmeyin kesinlikle kıyaslamıyorum. şimdi çıkıp bikaç duayen ben olympusa geçtim dese site 2 .el canon nikonla dolup taşar. biz burda zuikodan falan bahsederiz. pahalı olan iyidir şeklindeki kapitalizm çığırtkanı gibi hiç objektif olmayan bi cümle objektif fiyatlarını etkiliyo tabi.

Tarih: 7 Mart 2008, 01:03 - İp: 88.***.**4.212
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

18-55 olan artık IS li. Olympus'un da lensleri ucuz sayılmaz emin olun

Tarih: 7 Mart 2008, 01:15 - İp: 85.***.**3.67
  • 1