feveran99
feveran99 (üye)
Uşak / Amatör

Öneri Bekliyorum :)

Arkadaşlar merhaba,

elimdeki compact makineden o kadar sıkıldım ki anlatamam,iç mekan ve gece çekimleri berbat (çok iyi tahmin edersiniz),hareketli cisimleri adam gibi çekebilmek neredeyse imkansız,sadece gunduz ışıgın bol oldugu vakitlerde yapılan çekimler iyi.4 yıldır bu makineyle uğraşıyorum ancak artık yeter diyorum.
Bir makineden beklentim;

1.İç mekan çekimi kesinlikle iyi olacak,çok önemli,renkler doğal..

2.Gece dışarda çektiğim manzara değilde kişi vs çekimleri iyi olacak, malum compact makinelerde flaş patlar suratta,arka rezalet karanlık,on kısım iğrenç bi renk,yüzler doğallıktan uzak...

3.hareketli cisimleri mesela akan su zerreciklerini tane tane yakalaybilmeli, gece araç ışıklarını da bir çizgi şeklinde fotografa yansıtabilmeliyim (enstantane)

4. manuel odak hastasıyım)

5.Param 1000 ytl nin üzerinde olamayacak ne yazıkki (evleniyorum da )

Bu arada ayda en az 50 fotograf bastırıyorum,13*18 ebadında ve sürekli fotograf cekiyorum.

ÖZETLE; bunun ışıgında, fuji 5700 6500 gibi bir makine yani dslr benzeri benim ihtiyaclarıma cevap verir mi yoksa mutlaka nikonun bir dslr makinesini almak mı zorundayım. Ya bekleyip (malum sebepten ki en az 1 sene) iyi bi makine alcam, yada sıkmaya devam etcem dslr-benzeri bi makine alıp. Ya sıkılırsam ve istediğimi alamazsam ne olcak sorusunun cevabını ben de veremiyorum onu satıp bi daha klite bişi almak cebime daha cok zarar verecek Lütfen yardım edin.

Fikir belirten herkese şimdiden cok tesekkür ediyorum...

Selamlar

Tarih: 20 Ağustos 2007, 11:14 - İp: 85.***.**6.24
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bekle para biriktir...ve iyi bir dslr al...dslr like yada kompak bu saatten sonra seni açmaz

Tarih: 20 Ağustos 2007, 12:58 - İp: 212.***.**5.114
feveran99
feveran99 (üye)
Uşak / Amatör

dunesea,

D40 ı nasıl buluyorsun? yukarıda yazıklarımı bana veremez mi? Biliyorum, küçük gövde ve diğer lenslerle kısıtlı kullanımı var. D 40 bi alternatif olamaz mı?

teşekkürler...

Tarih: 20 Ağustos 2007, 13:42 - İp: 85.***.**6.24
feveran99
feveran99 (üye)
Uşak / Amatör

efecan,

teşekkür ederim. Dun baya bi alıcı gözüyle inceledim zaten 6500 ü.Güzel makine biliyorum. Dediğin gibi dslr aldımmı cok ciddi de para ayrımak gerekiyor aksesuarlara.Bildigin gibi benim de malum sebepten bu tarz şeylere fazla para ayırma gibi bi lüksüm maalesef yok Galiba alacagım, ama aldıgım makinayı en az 2 yıl kullanmam lazım, bakalım...

Selamlar..

Tarih: 21 Ağustos 2007, 09:00 - İp: 85.***.**6.24
topazio
topazio (Objektif)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

sen düğünü nikahla bitir derim ole davul zurna cagırma pastayada gerek yok bosuna masraf o parayla d200 al ndn bole bısı dedm 1.si d200 guzel bi makina ve istedigini alırsın yarıda bırakmaz seni 2.si ben dugunu sevmem nikah yap bıde takı torenı yaparsın cıkısta bitirirsin ole yorma kendini derim :D son olarak d200 al oneriyorum cunku kendimde alıcam saygılar..

Tarih: 23 Ağustos 2007, 00:28 - İp: 77.***.**2.5
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

saçma sapan onerıler başladı yine d200 al.

allah aşkına ne d200ü arkadaşım...

hocam sen d40 al d50 al d70s al 350d al 400d al d80 al max.d80

daha yukarı vereceğin hiç bir kuruş artı olarak dönmez...

selamlar herkese..

Tarih: 23 Ağustos 2007, 11:52 - İp: 85.***.**5.157
topazio
topazio (Objektif)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Herkesin Kendi Dusuncesi Senin Dusuncende Bana Sacma Kardesim Sacma Sapan Konusup İnsanın Canını Sıkma Bende Seninkini Sıkmayayım Olurmu Zorla Al Demedim Ben Yorumda Sacmalık Yok Ama Seninkinde Var Asalamak..

Tarih: 28 Ağustos 2007, 15:30 - İp: 88.***.**0.161
  • 1