potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Olympus E500 Nasıl?

Ucuza ayarlarım dedi bir arkadaş bu makine nasıl? YArdımcı olursanız

Tarih: 17 Ekim 2007, 00:04 - İp: 88.***.**5.64
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bende bir ara olympus E 400, 410, 500 ve 510'a takmıştım kafayı biraz araştırmıştım. Geçen günde Ankara'da Uğur foto'da inceledim biraz. Sanırım letsgodigital'de de incelemesi vardı iki objektifiyle birlikte kitlens olarak satılması ve fiyatı oldukça uygun. Taşıma açısından çok güzel oldukça hafif makinalar performans olarak tek eleştirilen yanı raw kaydının çok zaman almasıymış. Profesyonelliğe yeni adım atacaklar için fiyat performans aralığında tavsiye edilen bir makina olduğunu biliyorum. Eğer imkan varsa E 510'a bakın derim.

Tarih: 18 Ekim 2007, 14:48 - İp: 81.***.**7.11
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Uzun süredir kullanmakta oldugum bir makine iki kit lensi de çok başarılı. Fakat her makinenin bir ederi vardır fiyatını da belirtirseniz daha doğru tavsiye vermiş oluruz sonuçta eski bir model. Ben yine de artı ve eksilerini yazayım
artıları
Doğru renklerde, keskin ve iyi kullanılan dinamik aralık sayesinde USM yapılmadan ya da PS kullanmadan işe yarar fotograflar veriyor.
Kit lensleri çok başarılı ve kaliteli fiyat performans konusunda cok iyiler.
E system piyasadaki en iyi 35mm digital kamera lenslerini barındırıyor 50mm f2, 150mm f2.8,50-200 f2.8,18-180 f:3.5 gibi fiyatları her ne kadar pahalı görünse de dengi lenslerden ucuz sayılırlar.
gövdenin büyük kısmı avuç içinde kalacak şekilde tasarlanmış olması tek elle dahi kullanılacak kadar rahat bir tutus saglıyor.
Çift kart yuvası sayesinde piyasanın en hızlı kartlarında biri olan xd-h kartlarla birlikte en ucuza en yüksek kapasiteyi sunan cf/microdrive kartları kullanma imkanı sunuyor.
uzun şarj süresi yaklaşık 860 atış (%20 flaşlı çekim)
Son derece kullanıcı dostu bir arayüzü ve ayar seçenekleri barındıran bir makina.
neyse bu kadar artı yeter
eksiler
4sn üzerinde pozlamalarda hot spot oluşuyor bilhassa iso400 ve üzeri ayarlarda.
iso800'de gürültü oluşuyor iso1600 özel işler dışında çok da kullanılabilir sayılmaz tüm ccd dslr'lerde oldugu gibi.
E500'e uygun bir grip yok piyasada.

Tarih: 18 Ekim 2007, 21:48 - İp: 88.***.**4.133
  • 1