iksbaks
iksbaks (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-510 / Canon 400

Arkadaşlar Ankarada bir fotoğrafçıya tam bir 400d almak için girmiştimki adam e510'nu önerdi.
Üzerinde İS var dedi.
2 lensle geliyor dedi.Kit lensleri canonunkine göre daha iyi dedi.
Çekim yaparken LCD den görebiliyorsun dedi.
vs.vs
Dpreview'i açtım.e510'a baktım.Samplelara baktım.
İnanılmaz resimler gördüm.Tam noktayı koyuyordumki kafa yine allak bullak oldu.
Siz e510'u nasıl bilirsiniz?

Tarih: 26 Ocak 2008, 01:04 - İp: 85.***.**6.212
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Güzel bir makine ancak lens sıkıntısı biraz mevcut yani bulmata zorlanabilirsiniz ama gercekten kit lensleri kaliteli ve ürettiği fotolar da hiç fena değil.

Tarih: 26 Ocak 2008, 02:15 - İp: 78.***.**1.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

e510 gibi makinalar cazip görünebiliyorlar.ancak maalesef nikon ve canon gibi avantaj sunamıyor. Foto kalitesi konusunda canon zaten önde.

Tarih: 26 Ocak 2008, 02:45 - İp: 88.***.**9.74
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

eğer bütçeniz ve hedeflediğiniz fotoğrafçılık konusunda ekstra masraf yapıp, ekstra lens/objektif almayı düşünmüyorsanız e510 sizin için daha avantajlı olur.

biri mercedes ise diğeri jaguar.. (mercedesin parça, aksesuar ve servis olanağı türkiyede daha fazla)

biri bmw ise diğeri cadillac (bmw nin servis, parça ve aksesuar olanağı türkiyede daha fazla)

anlayacağınız artık ıvır zıvır markalar dışında kötü makine yok piyasada

Tarih: 26 Ocak 2008, 10:45 - İp: 88.***.**3.189
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Rokomet eskiden dadanagast vardı milletin kafasını karıştıran. Maaşallah onu aratmıyorsun.
Zamzon dozer, canon greyder gibidir.

Tarih: 26 Ocak 2008, 11:40 - İp: 88.***.**4.246
summarit
summarit (üye)
İstanbul / Amatör

canon sensörden dolayı isolu çekimlerde daima daha başarılı sonuçlar verir.. ayrıca objektif konusunda çok daha fazla geniş çeşitlilik sunar

oly normal çekimlerde çok daha keskin sonuçlar verir.. gerek gövdedeki sağlamlık ve titreşim mekanizması olarak gerek kit lenste canona fark atar.. buraya kadar durum 2-2

kararını kendi ihtiyaçlarına göre ver.. manzaramı çekiceksin yoksa işle ilgili olarakmı kullanıcaksın çekmek istediğin şeye göre karar ver

eğer 400d ye karar verirsen alım için 450d nin satışa çıkmasını bekliyebilirsen 400d nin fiyatı düşücektir

Tarih: 26 Ocak 2008, 11:42 - İp: 88.***.**6.20
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

aşkolsun pızırtbey,,, aç koynuna akbaba konsun..

ben ilkerin yanından geçemem..
yukardaki mesajıma baksana bi tane rakamsal veri yazmışmıyım...
ilker olsa şimdi objektiflerin fokal çırpanından bi girer penta prizmanın genişliğinden çıkardı.

sen ilkerin kıymetini bilmedin bu sitede şimdi çamur atıyosun

Tarih: 26 Ocak 2008, 11:57 - İp: 88.***.**3.189
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Valla öyle .
Yazık adamlar kafası karışmış makina alacak şıkları ikiye indirmiş. Altından girip üstünden çıkıp şıkları 5-10 a çıkarıyordu. Gariplerimde kafayı yiyip çıkıp gidiyodu.

Tarih: 26 Ocak 2008, 12:04 - İp: 88.***.**5.228
  • 1