klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

Olympus E-450 Double Zoom Kit

Olympus E-450 Double Zoom Kit DSLR Fotoğraf Makinesi sizce iyimidir? ilk defa dslr fotoğraf makinası kullanacağım yani daha acemiyim sizce bu iyimi? birde double zoom kit ne demek??:D
en fazla 800 tl civarlarında ayıracak kadar bütcem var önerebileceğiniz başka bir makina varmı?
yardımcı olursanız sevinirim

#klostrofobik' tarafından 20.02.2011 22:41:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2011, 22:24 - İp: 85.***.**4.222
klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

yardımcı olacak yokmuu linkide burda
www.carrefour.com.tr/urundetay.asp?ProdId=39497

Tarih: 20 Şubat 2011, 23:16 - İp: 85.***.**4.222
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

E420 degilde 520 alabiliyosan al.Yoksa e420nin bazi sorunlari var ki ben kullandim cok iyi bilirim .Titresim onleme eksikligi bi yana,bir turlu fokuslama yapamayip cakmak bilmeyen flasi bana cooook kare kacirtmistiki 3 ayda salladim.

Tarih: 21 Şubat 2011, 06:51 - İp: 221.***.**1.155
klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

teşekkürlerrben aslında conon 100 d ile bunun arasında kalmıştım.sonradan çift zoom kit var diye bunu tercih ettim.ama sanırım canon almak daha mantıklı

Tarih: 21 Şubat 2011, 13:23 - İp: 78.***.**6.70
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

double lense aldananlardan biri olarak, vazgeçin bu sevdadan derim
E-450 zaten sorunlu ama E510 kullandım. eğer işe yeni başlıyorsanız, yaklaşmayın, sizi fotograftan soğutabilir.
Makina kötü değil ama fotografçılıktan anlayan birinin elinde olursa iyi sonuçlar alınabilir.
Ben kullandığımda acemiydim ve hüsrana uğradım.

Tarih: 21 Şubat 2011, 13:35 - İp: 78.***.**3.68
klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

bende acemiyim açıkcası.o yüzden pek bişey anlamıyorum:D tamamen çift lensli olduğundan bunu almak istedim.lenslerdende pek anlamıyorum zaten en azından 2 tane olsunda birini beğenmessemdiğerini kullanırım diye düşünmüştüm:D

Tarih: 21 Şubat 2011, 13:44 - İp: 78.***.**6.70
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ilahi ya.. çok yaşayın. Birini beğenmezseniz öteki mi
Aslına bakarsanız beraber verilen lensler, bir çok çekimde size yetecek lensler.Çok uzun süre başka lense gerek duymazsınız.
Ancak, diyelim ki ekstra lens alacaksınız , olympus lens kabus olabilir.hem bulmak zor hem pahalı.
Ya da diyelim ki ,makinayı satmak istediniz. Çok tercih edilmediği için 2 lense rağmen yok pahasına satarsınız.

Tüm bunları düşünürek, bütçenize göre Canon ya da Sony tercih edin.

Bu arada da biraz araştırma yaparak, altyapı oluşturmaya çalışın.
Kolay gelsin..

Tarih: 21 Şubat 2011, 13:50 - İp: 78.***.**3.68
klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

teşekkür ederm

Tarih: 21 Şubat 2011, 13:53 - İp: 78.***.**6.70
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Olympus 3/4 sistem bir sensör kullanmakta. Yani diğer markalara göre daha küçük ve çarpanı 2 dir. Bu da yüksek iso da daha düşük performansa sebeb olur. Ama bu makinanın lensleri oldukça kalitelidir. Kit lens bile olsa... Gerçi kullanmadım ama örnek fotoları incelemiştim. Bu cihaz bir de en kompak model seçilmişti. En küçük dslr makiana olarak...Gövdede titreşim önleme yok bu modelde. E510 dan itibaren var.Sanat filtreleri ile övünüyor. Başka aklıma bişey gelmiyor. Çok araştırmıştım makine almadan önce ordan aklımda kalmış

Tarih: 22 Şubat 2011, 22:19 - İp: 78.***.**9.159
klostrofobik
klostrofobik (üye)
Bursa / Amatör

teşekkür ederim. peki birşey sorcam sony ile canon arasında bir fark varmı? herkes canon diyor ama ben bursada canonun istediğim modeli uygun fiyata satan bir yer bulamadm

Tarih: 22 Şubat 2011, 22:24 - İp: 78.***.**6.70
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşım bence hangi makinayı alırsan al pişman olmazsın. Ama sony biraz daha fiyat/performansta iyi gibi . Yoksa Canon Nikon Pentax Olympus biz amatörlere çok bile. Biraz inceleyin ve elinize oturan kullanırken soğumayacağınız bir marka model seçin. SEvgiler.

Tarih: 23 Şubat 2011, 10:27 - İp: 217.***.**9.210