peacefull
peacefull (üye)
İstanbul / Meraklı

Olympus E 400 Hakkında Yardım.

arkadaşlar merhaba ikinci el OLYMPUS E 400 aldım daha doğrusu deneme aşamasında kontrol ediyorum.makina biraz uyguna geliyor. arkadaştan alıyorum ama makinayı kullandığım süre içinde zoom yaparken yakınlaştırma uzaklaştırmalarda ve birde çekim anında tıkır tıkır bir dişli atlaması gibi ses geliyor zoom yaparken aşamanın her kademesinde tıkırtı devam ediyor makina çok temiz iyi bakılmış ama objektifinde sorun olabilirdiye düşünüyorum,tabi pek bilgim yok amatör kullanıcıyım.sorun objektifindeyse bunda tanir olanagı olurmu.daha 8 aylık bir garantisi var.makinayı aldığım arkadaş stüdyo çekimcisi ve seri çekim olanağı çok fazla bir çekim modunda peş peşe 40,50 çekim bir amda yapabiliyor.sorun bundanda kaynaklana bilirmi bilmiyorum birde bu sorunu 2,3 aydır yaşıyormuş.bununla ilgili bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim bende ona göre makinaya okey verecem.

Tarih: 2 Eylül 2007, 16:38 - İp: 88.***.**0.86
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

deklanjöre basmadıgın sürece gövdede bir hareket olmaz dolayısı ile sesin lensten geldiği ortada. Garantisi varsa hiç vakit kaybetmeden garantiye verin muhtemeln yeni lens ile değiştirirler. Zuiko lenslerin tamiratı mümkün eğer garantiden sonuç alamazsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Tarih: 2 Eylül 2007, 18:03 - İp: 195.***.**0.27
  • 1